Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 37

DivX

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    725
    #1

    DivX

    Като за начало на темата ще сложа homepage-a: http://www.divx.com/



    А сега да отбележа че има нова версия: DivX 4.11 (812 KB)

    аз не можах да намеря новата версия без вграден "The Playa", но пък са се постарали а направят някаква инсталация, която те пита дали искаш да го инсталираш.



    <font size=1>Version 4.11 of the DivX codec has been fully optimized for the Intel® Pentium 4 processor, enhancing the following features:



    Up to 78% faster encoding performance when using the YUV color coordinate

    Real-time decoding of video at high-definition resolutions (1280x720 and up)

    </font id=size1>








  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    347
    #2

    DivX

    И какво те притеснява? Че нямаш P4?




  4. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    616
    #3

    DivX

    Браво на децата! Не са толкова бързи като разработчиците на ИЦЪКУ, но все пак са добри. Шъ го земеме тоя нов ДивХ.



    BROUGHT TO U BY MSAN

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    160
    #4

    DivX

    Nqkoi znae li nqkakwa programka koqto pokazwa podrobno info za edin divx film (pod podrobno imam w predwid nai weche koi TOCHNO kodeci sa izpolzwani za audioto i videoto)?

    BTW da znaete ima mnogo luda programka za play-wane na divx filmi pod DOS! Kazwa se QuickView - http://www.multimediaware.com .Dekodera i e pisan na ASM i se play-ka dosta po-byrzo otkolkoto pod Win! Naprawo me shashkat tiq hora -imam 2 filma deto ne mojah da gi play-na pod win (wypreki che slojih wsichki kodeci deto gi imah), a tq gi podkara bez problemi!

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    632
    #5

    DivX

    Ako imam edin film v MPEG 4 i subtitri za nego v .txt file kak da gi dobavja?




  7. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    632
    #6

    DivX

    A da i koi mp3 codec da izpolzvam zastoto tozi koito e instaliran pri men mi dava samo za 44100 Hz a 4etoh 4e trjabva da e 48000Hz.

    Kogato dam v FlaskMPEG na Global project options za audio 48000Hz posle kogato izbiram v Output Format Options za audio mi dava samo PCM no ne i MPEG 3.

    Kato slozha na Global project options za audio 44100Hz posle v Output Format Options za audio mi dava MPEG 3, no samo za 44100 a ne i za 48000 HZ.




  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    DivX

    radium mp3 codec ти трябва




  10. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    632
    #8

    DivX

    Dobre a kak da pusna subtitrite, kogato sa otdelno ot avi-to




  11. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    632
    #9

    DivX

    Dobre de FearMe instalirah si radium Mp3 codec no ne mi dava 48000Hz a samo 44100.

    Njakoi ako mozhe da mi objasni kak da si instaliram Lame codeca. 10x




  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #10

    DivX

    За субтитрите - това, което може да ти помогне е DivXG400.

    Не се бъркай от името - не работи само с карти на Matrox.

    С негова помощ може да гледаш филми с външни субтитри и на MediaPlayer.



    http://www.tac.ee/~prr/videoutils/



    За аудиото не мога да помогна. :-(





    __________




    VOICE IN YOUR HEAD!

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    725
    #11

    DivX

    Аз ти препоръчвам microDVD за гледане на филми със субтитри. за кодека не мога да ти помогна.




  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    DivX

    sorry, trastika, в бързината не съм ти прочел внимателно поста. значи да поясня! това което си чел за 48 000 е за rip-ването, а не за прекодирането в divx !!! звукът в divx-а е 44 100 и там няма мърдане нагоре



    за субтитрите се чудя също какъв ти е точно проблема! пускаш си micro dvd-то ( а то работи с всички субтритри без .smi ! ) и зяпаш. divxg400 е супер тарикатщина, но трябва да си поиграеш със суб-овете и да им смениш шрифта, за да се четат, което не си струва труда. ( и преди някой да попита - можеш дори и цвета да им смениш




  16. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    632
    #13

    DivX

    Merci na vsi4ki za infoto.




  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #14

    DivX

    Хммм сега ми изпадна DivX със звук "48000Hz, 0 kbs"(!?).

    Извадих звука като wav (с virual dub), който никой не разпознава що за формат е.

    Резултатът е, че имам образ, не и звук...Някой да е знае с какъв аудио codec е правено това чудо (разбира се, повече ме интересува декодера ?





    __________




    VOICE IN YOUR HEAD!

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #15

    DivX

    любопитно! на мен ми дадоха преди време едно .mpg с подобни данни ( нo не мога да цитирам точно, sorry ), което не вървеше коректно и прескачаше frame-ове. причината се оказа именно дефектно кодиран звук. наложи се да го прекодирам без звук, но клипчето не загуби от достойснтвата си, защото и без това не се нуждаеше от звук if you know what I mean



    та значи, ghost, това 0kbs ме кара да мисля, че просто във филма няма звук. ако не е много голям ( или ако знаеш с какво да резнеш парче ) пробвай да прекодираш някаква част без звук и виж дали размерът ще се промени. все пак ако е имал звук с, да речем 96kbs, за 10 мин ще се получи разлика от махането му, достатъчна да се забележи.




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Може ли да се сложи DivX на DVD без DivX
    От hriss_d80 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 3
    Последно: 19-03-07, 22:37
  2. DIVX
    От borkobo във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 08-08-04, 21:50
  3. help za divX
    От kotze във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 21-02-03, 15:30
  4. WMP 8.0 i DivX
    От ap_pz във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 02-06-02, 15:02
  5. Divx
    От Kiko във форум Windows
    Отговори: 23
    Последно: 14-04-02, 12:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе