Резултати от 1 до 14 от общо 14

Проблем с иконите в systray

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Gadget
    Guest
    #1

    Проблем с иконите в systray

    Проблемът е, че след инсталиране на WinXP и няколко програми, иконите в systray-a изчезнаха. По-точно е забранена визуализацията им. Това как се оправя? Също така в Таskbar and Start Menu Props отметката Hide inactive icons e неактивна. Някакви идеи къде да пипна по регистрите? Благодаря

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #2

    Проблем с иконите в systray

    Опитай така:



    1. Десен бутон на Taskbar

    2. Избери 'Properties'

    3. 'Taskbar and Start Menu Properties'ще се отвори.

    4. Кликни на 'Customize' бутона

    5. Ще се отвори прозореца 'Customize Notifications'

    6. В колоната 'Behavior' настрой всички Current Items на 'Always hide' [само за сегашните items /Current items/, за предишните не е нужно.]

    7. Кликни 'OK'

    8. Прозореца ще се затвори, всичките ти икони ще са hidden, "стрелкичката" ще ти се покаже.

    9. Сега иди пак на 'Customize' и възстанови настройките на всички items, както ти искаш.

    10. Кликни 'OK' отново, за да затвориш прозореца.

    11. Кликни 'OK' за да затвориш и последния прозорец.



    Това би трябвало да ти свърши работа.

  4. Gadget
    Guest
    #3

    Проблем с иконите в systray

    Като казвам, че Hide inactive icons e неактивна, важи и за Customize. Не мога да го кликна Иначе с него ясно. Самият systray e забранен, ама ненам от какво

  5. Gadget
    Guest
    #4

    Проблем с иконите в systray

    Нищо не липсва... по-скоро има нещо в плюс. Дайте конкренти мнения. Питам ясно, много добре знам как по най-тромавия начин да си оправя проблема. Нямам време да ръчкам с часове, докато оправя нещо дребно. Ако някой наистина знае да казва, а не да се ръсят стандартни мнения.

  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #5

    Проблем с иконите в systray

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Като казвам, че Hide inactive icons e неактивна, важи и за Customize. Не мога да го кликна Иначе с него ясно. Самият systray e забранен, ама ненам от какво



    <div align="right">Originally posted by Gadget - 13/06/2004 : 12:09:07</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ами не знам откъде трябва да е ясно, че и Customize бутона също е неактивен след като не си го написал.

    Съжалявам че ти "ръся стандартни мнения". [}]



    Да "изръся" и едно по-малко стандартно.



    1. Отвори Registry Editor

    2. Иди на <font color="red">HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer</font id="red">

    Провери дали там имаш ключ NoTrayItemsDisplay със стойност 1

    4. Ако имаш такъв ключ изтрий го или промени стойността на 0

    5. Затвори Registry Editor

    6. Log off или рестартирай Windows за да видиш ефекта от промяната.



    Стандартно този ключ не присъства там, но някой път се случва инсталацията или някое външно приложение да го запише.

    Там е ключа за system tray [Notification area]

  7. Gadget
    Guest
    #6

    Проблем с иконите в systray

    10x, ще пробвам и ще видя

    Най-вероятно потребителят е ползвал TweakUI и е забранил systray-a.



    @Malone: "стандартни мнения" се отнасяше за D3BEPP



    P.S. Гледам, че D3BEPP си е затрил мненията. Тъпо...


  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #7

    Проблем с иконите в systray

    Да, TweakUI слага този ключ.

    Странна е идеята на Microsoft за тази опция, честно казано.




  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #8

    Проблем с иконите в systray

    Не виждам нищо тъпо - казах ти каквото знам и това за tweak-а ти го писах, а ти писа работи, за които Малоун ти се разсърди. Явно не си изтървал обидата в думите си, щото пропусна да се извиниш на него, като ми сипа цялата кал. Не мисля да се занимавам. А и коментарът ти тъпо не ме кара да размислям.

  11. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #9

    Проблем с иконите в systray

    <font color="blue">--- offtopic ---</font id="blue">



    @D3BEPP

    Под тъпо Gadget няма предвид мнението ти, а това, че си го изтрил.

    С това триене поставяш потребителите в неудобната ситуация на два поредни поста един след друг.

    Написал си каквото си написал, смяташ, че е вярно, не го трий.

    Целта на форума е да е колектор на мнения, стандартни и нестандартни.

    Независимо дали са работещи или неработещи, приети или неприети.

    Това са други въпроси.



    Представи си, че проблема на Gadget не се реши с това, което аз съм написал или той е опитал. Хипотетична ситуация просто.

    Тогава отива или на repair или на преинсталация.

    Доколкото познавам Gadget, не би се колебал да напише, че макар и мнението ти да му се е сторило стандартно и отнемащо много време се е оказало единственото, което е решило проблема.

    Така че изтриването на поста ти не е най-удачното решение.

    А и както казах поставяш Gadget в кофти ситуация във връзка с правилата на форума.



    <font color="blue">--- offtopic ---</font id="blue">

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #10

    Проблем с иконите в systray

    Извън темата:

    Малоун:

    Изтрих мненията си не заради това, което съдържат, а заради отношението на Гаджет към тях. Позволявам си да пиша това, защото темата вече е приключена. Преди време му писах едно лично съобщение, за да му се извиня за нещо, за което по мое мнение и той носи вина. Той не си направи труда да ми отговори даже и с да си гледам работата. По други теми - гледам под мен е писал и повтарял същите работи, които и аз съм писал - това означава, че не ми чете съобщенията. За капак тука: писа реплики, за които и ти му се обиди. Аз се рових половин час да му търся отговор на въпроса, намерих tweakUI, казах му, че може да е от програмки срещу spy(демек да ги махне, но да го пиша беше стандартно), от повреда в експлорера и ако има restore да я ползва. И той какво направи: прояви разбиране към това, че ти си се обидил и се поправи, като каза, че то се отнасяло само за мене Мерси.

    Последното му изречение е според мен коментар на моето поведение.

    Понеже ти се опитваш да отсъждаш в тази ситуация: Нищо лично, просто застани и кажи ти как би действал в моето положение и къде съм сбъркал аз ?

  13. Gadget
    Guest
    #11

    Проблем с иконите в systray

    @D3BEPP: Ако не си беше изтрил мненията, щях да оборя всичко това, което каза досега, но като нямам твоите мнения, нямам и доказателства за постъпките си. Сега няма как да се защитя, защото просто си ми отнел това право.



    Case Closed.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #12

    Проблем с иконите в systray

    Не знам какво смяташ да оборваш, Гаджет. Ти може би пак не си чел. Повтори си последния ми пост: той много малко касае мненията ми в тази тема. Ако ще ти е по - лесно така от него мога да изтрия изречението с решенията, които наистина ти бях дал.

  16. Gadget
    Guest
    #13

    Проблем с иконите в systray

    Без коментар, нямам факти, които да изложа в моя защита Това го пиша за втори път...

  17. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #14

    Проблем с иконите в systray

    Зарежи го тоя спор Gadget, ами напиши оправи ли се systray-а и ако да как.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с иконите на десктопа
    От sss във форум Windows
    Отговори: 0
    Последно: 30-06-09, 09:55
  2. сенки под иконите
    От nely във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 03-11-06, 21:00
  3. Проблем с иконите в tray
    От omeganet във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 01-06-06, 17:27
  4. Проблем с вин2к и иконите.
    От Julian във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 13-11-04, 10:37
  5. За надписите под иконите
    От Pat във форум Windows
    Отговори: 26
    Последно: 01-06-04, 14:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе