Резултати от 1 до 11 от общо 11

Голяма пауза при стартиране на WinXP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    323
    #1

    Голяма пауза при стартиране на WinXP

    Имам следния проблем. С WinXP със SP1 и без него при стартиране на windows-a показва десктопа с иконите и спира да зарежда до "NortonAntivirus real time protector" като не зарежда и мрежата съответно. Някои приложения могат да се пускат, но приложения като "Monitor Motherboard" или други свързани със системата не работят. При натискане на комбинацията Alt-Ctrl+Del в графата Users няма никой, в графата Processes няма потребител. Това продължава около 10 мин, след което се зарежда потребител и вече имам достъп до мрежата. До тогава десктопа е като картина. Ако искарам мрежовия кабел такъв проблем няма, зарежда за секунди всичко. Въпроса ми е може ли да се премахне или намали времето на изчакване за зареждане на потребител? Има ли пач или настройки в системата? Не мога да го чакам всеки път при рестартиране да мисли 10 мин []

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #2

    Голяма пауза при стартиране на WinXP

    SOrou

    Позната работа.

    За начало - една оптимизация - изтрии съдържанието на С:\Windows\Prefetch

    Забавянето идва според мен оттам, че ХР си търси DHCP сървър при стартирането. Мисля, че това почти няма как да го преодолееш, то зависи и от скоростта на мрежата ти. Препоръчвам ти чисто и просто при изключване на компа дисконектвай и мрежата си; по този начин след рестарта той няма автоматично да се връзва с мрежата, а ще чака да пуснеш мрежата ръчно, при което вече няма да имаш този проблем

    Дано стане; успех.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Голяма пауза при стартиране на WinXP

    абе имаше и една малко веоятна причина в харда

    имах такъв проблем с една баракуда 7200.7, която като е сама бави по 3 мин. зареждането , ама акто му сложиш и един подчинен хард или cd - зарежда убийствено бързо.



    Товеа е учуди много , но и Kayso потвърди че и при него е така , което направо ме хвърли в тъч.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    323
    #4

    Голяма пауза при стартиране на WinXP

    @D3BEP ще пробвам с изтриването на директорията и файловете в нея.



    @Mr.TECHNO точно с такъв хард диск съм, който е сам самичък Master и ще е кофти ако е така. Но не ми се върва, защото без мрежови кабел, забавяне няма.



    Благодаря за съветите!

  6. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #5

    Голяма пауза при стартиране на WinXP

    sorrowsad има още една възможна причина при стартирането:

    Folder Options / View

    Automatically search for network folders and printers

    изключи отметката ако не си го направил, и виж дали ще се оправи.

    Успех!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #6

    Голяма пауза при стартиране на WinXP

    Брей, прав си брато.

    Това може да се регулира и от регедит.

    Но ако Сороу спази съвета ми да дисконектва преди рестарт или изключване и този проблем автоматично отпада.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    323
    #7

    Голяма пауза при стартиране на WinXP

    @breiii ще използвам съвета ти. С триенето на Prefetch се ускори стартирането на Win-а, но паузата си остана []



    @D3BEP съвета ти работи, но компютъра ми е на кофти място и е неудобно всеки път да вадя кабела.



    На всичкото отгоре, вчера от нищото се появи токов удар, който така удари PC-то, че харда и CD-то почнаха да издават нечовешки звуци, а LAN картата изгоря. Просто вчера ми беше ден [][xx(]

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    285
    #8

    Голяма пауза при стартиране на WinXP

    МНооого познато. Просто на връзката, която ти е към интернет (или ЛАН мрежа) си сложи IP адреса да ти е статичен, да не се взима през DHCP. От това се бави...Няма нужда да изключваш мрежата...Пък и какъв е смисълът - нали като включиш кабела пак ще чакаш сума ти време да ти "дойде" IP-адреса. Пробвай!

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    374
    #9

    Голяма пауза при стартиране на WinXP

    има една програмка на мицрософт - BootVis - с нея можеш да видиш целия боот процес и кое точно бави

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #10

    Голяма пауза при стартиране на WinXP

    Ама Сороу, аз не казах да си вадиш кабела, а да си дисконектваш мрежата. Софтуерно.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    374
    #11

    Голяма пауза при стартиране на WinXP

    gkirev, WinXP се инициализира асинхронно и не чака DHCP-то за да bootne. Това го прави САМО ако е в домейн.



    Единствения сериозен начин да се разбере къде се забавя стартирането е BootVis 1.1.37. Това е утилка на Microsoft специално за целта. Тя записва boot процеса и показва графично как се движат нещата във времето. Вече не може да се свали от сайта им, но я има на много други места, включително e-mule. 900kb e



    Много пъти проблемите са чисто софтуерни.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как да направя пауза във VBS скрипт
    От milenk във форум Програмиране
    Отговори: 3
    Последно: 04-03-11, 02:07
  2. Отговори: 15
    Последно: 08-02-11, 14:02
  3. Замяна на WinXp Pro с WinXp Home
    От skaishev във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 17-05-06, 09:29
  4. проблем със стартиране на autoexec.bat под WinXP
    От Nickson във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 22-10-05, 22:37
  5. Голяма Богородица
    От galathea във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 15-08-05, 08:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе