Резултати от 1 до 9 от общо 9

Много кофти проблем с SP1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #1

    Много кофти проблем с SP1

    Ситуацията е следната: Чисто нов диск. Нова инсталация на ХР протичаща без никакви проблеми. При опит да инсталирам СП1, разархивирам файла и инсталацията започва, но в един момент решава, че някой файл й липсва и съответно прекъсва. Всеки път проблемните файлове са различни, но винаги ги са си на мястото, където трябва. Просто инсталацията не ги намира. След неуспеха съответно следва преинстал на всичко, защото е скапано до неузнаваемост. Самия ехе файл с инсталацията го копирама от CD то няколко пъти, за да няма евентуална грешка при копирането. И всеки път грешка че липсва даден файл.



    Проблем имам и друг подобен. При работещ Вин, със виртуално CD и закачен Имейдж към него, казва, че някой файл не съществува. И ми прекъсва инсталацията. На какво може да се дължи всичко това и как да го оправя. Вече ми писва да преинсталирам всичко по 10 пъти. Смилете се над CDRWто ми.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    67
    #2

    Много кофти проблем с SP1

    bs<blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ситуацията е следната: Чисто нов диск. Нова инсталация на ХР протичаща без никакви проблеми. При опит да инсталирам СП1, разархивирам файла и инсталацията започва, но в един момент решава, че някой файл й липсва и съответно прекъсва. Всеки път проблемните файлове са различни, но винаги ги са си на мястото, където трябва. Просто инсталацията не ги намира. След неуспеха съответно следва преинстал на всичко, защото е скапано до неузнаваемост. Самия ехе файл с инсталацията го копирама от CD то няколко пъти, за да няма евентуална грешка при копирането. И всеки път грешка че липсва даден файл.



    Проблем имам и друг подобен. При работещ Вин, със виртуално CD и закачен Имейдж към него, казва, че някой файл не съществува. И ми прекъсва инсталацията. На какво може да се дължи всичко това и как да го оправя. Вече ми писва да преинсталирам всичко по 10 пъти. Смилете се над CDRWто ми.



    <div align="right">Originally posted by Whiskey*-*07/07/2004*:* 1540</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    ...можеби трябва да пробаш да спреш ако имаш вградена на дъното Антивирусна!... тя създава по някой път порблеми от този род.... другият варянт е прецакана RAM памет!

  4. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #3

    Много кофти проблем с SP1

    защо не пробваш да инсталираш WIN XP с вграден SP1? После виж, как ще ти се държи системата, а също е възможно самото CD от което качваш win-a да е нещо бозаво

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Много кофти проблем с SP1

    И на мен ми намирисва на проблем с RAM паметта.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    30
    #5

    Много кофти проблем с SP1

    Два пъти съм имал подобен проблем! Първия път излезе от скапано CD, макар че ако тръгнеш да го копираш не дава никакви грешки. Втория път се оказа от CD-устройството - наложи се да го чистя, макар че наглед си работеше нормално. Трета възможна причина - ако инсталацията ти е записана на презаписваема подложка - понякога не се четат като хората.



    Не е лошо да послушаш glarus и да сложиш версията с вграден SP1 или SP1a...



    Geo




  7. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #6

    Много кофти проблем с SP1

    Значи проблема категорично не е от паметта, защото вече 2ри ден си бачкам на РСто, играя и не прави никакви проблеми. Явно ми се е прецакал файла с ъпдейта. Доста е старичък диска на който се намира и може да идват от там грешките. Ще търся от другаде да ъпдейтна. Проблема със виртуалното СД обаче остава. Въпреки че пробвах какво ли не. Незнам защо и как, но са се прецакали всичките ми имейджове на дискове при прехвърляне между 2 харда. Преди работеха а сега при инсталация дават "bad block".

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #7

    Много кофти проблем с SP1

    Тва че си цъкаш не означава че нямаш проблем с рама. Сложи си тази програмка, направи 1-2 часа Torture Test на опцията в която тества и рама (default) и пак кажи че нямаш проблем с рама или рс-то [:D] Ама не да я пуснеш за 1 минута, минимум половин час. Ако се издъни компа по време на теста ще разбереш

  10. Yes
    Yes е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    28
    #8

    Много кофти проблем с SP1

    Аз направо слагам Service pack 2 v 2149 (чакам още официалният) и нямам ядове с service pack 1 а на всичкто отгоре и защитата е къде , къде по добра .Успех

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    71
    #9

    Много кофти проблем с SP1

    Няма ли да е по-добре да тества с MemTest още докато бутва компа?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Много кофти проблем :(
    От mytoy във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 06-02-15, 21:51
  2. Кофти проблем с USB
    От glowndark във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 15-09-09, 18:02
  3. Кофти проблем
    От Emo1988 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 13-04-09, 20:09
  4. Кофти проблем с мрежа
    От ManiMani във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 29-11-07, 14:10
  5. кофти проблем с компютър
    От ManiMani във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 02-08-06, 01:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе