Резултати от 1 до 15 от общо 15

При Shut Down компютъра рестартира?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    15
    #1

    При Shut Down компютъра рестартира?

    При опит да загася компютъра или да го сложа в standby режим,вместо да се гаси той се рестартира.Интересното е ,че това започна да се случва след една гръмотевична буря(при която бях загасил компютъра и не бях в къщи,а когато се прибрах-той си работеше ).Пробвах друго захранване-същата работа.Въсможно ли е да е изгорял Standby на дъното?Всичко друго си е наред. Преинсталирах и Windows,тествах паметта,изключвах лан картата, проверих и в BIOS-a -всички настройки са си ОК....какво друго мога да проверя?

    Abit* AI7
    П4 2.8 800Мхц
    А-DATA 2X256
    Sirtec 420W
    Nvidia 5900 FX

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Re: При Shut Down компютъра рестартира?

    Мисля, че проблемът ти е в дъното. От бурята се е получил дефект в някой пасивен елемент, най-вероятно кондензатор. Пробвай, обаче, да изчистиш регистрите, може да е и софтуерен проблем, ама не ми се вярва. Поразрови и опциите на Bios-a, там може да имаш по-голям успех.

  4. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #3

    Re: При Shut Down компютъра рестартира?

    Ако е от кондензатор има един трик дето понякога работи. Махни захранващия кабел и остави компа за 5-10 мин. След това го пусни и пробвай. Инак с твойто захранване (ако не си пържил машината) няма как да имаш подути кондензатори, но е добре да ги огелдаш.

    //офтопик
    Тез светкавици са страшна работа. При положение че нямам външни кабели (АДСЛ) ми изгоря 1 порт на рутера на вътрешната мрежа. Божа рабата

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    15
    #4

    Re: При Shut Down компютъра рестартира?

    Най-странното е,че загасва за около 1-2 секунди и после тръгва пак.Снощи направи рекорд-остана загасен над 10 мин. !От Биоса и Windows са изключени всички възможности да се рестартира,ама тъпият компютър не му прави никакво впечатление тази работа и продължава да ме тормози! Може би наистина е заминало нещо по дъното* Разгледах кондензаторите-на мен ми изглеждат нормално.Няма нито един надут или протекъл,но все пак аз много не разбирам от тази работа.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    29
    #5

    Re: При Shut Down компютъра рестартира?

    Съжалявам за предложението. Сигурна съм че си погледнал там но не мога да не попитам:
    Start - settings - control panel -power option - advanced?
    При мен например в момента на shut down e stand by.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    15
    #6

    Re: При Shut Down компютъра рестартира?

    За съжаление погледнах и там ,но и това не е*

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    44
    #7

    Re: При Shut Down компютъра рестартира?

    Интересното е че и при един мой познат от Монтана става съшото. Ако някойпо-умен направивръзката може и да открие нещо.

  10. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #8

    Re: При Shut Down компютъра рестартира?

    Имм идея. Провери в биоса wake up on lan , modem i t.n. изключи ги.
    Имах единомп дето се активираше при пинг. А ти вероятно си с локална мрежа ...
    Късмет !

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Re: При Shut Down компютъра рестартира?

    Я първо опцията за рестарт при memory dump я махни че да ти се появява синия екран. Според мен ако виждаш син екран проблема си е софтуерен. И при мен на понякога при изключване ми дава син екран.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    15
    #10

    Re: При Shut Down компютъра рестартира?

    Това за лан картата да се активира от пинг съм го забранил,а и не дава никакъв син екран.Дъното има дисплей ,който показва код 99(complete power off sequence) и след няколко сек. или минути (времето е различно,но по-често клони до 2-3 сек.), се стартира отново.

  13. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #11

    Re: При Shut Down компютъра рестартира?

    Много интресен Проблем
    Ако си от Варна маилни телефонче - искам да го видя ако е вазможно.

  14.  
     
  15. tod
    tod е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    2
    #12

    Re: При Shut Down компютъра рестартира?

    привет на всички

    -не сам сигурен но ако можеш да отвориш сам компютъра както е включен и издърпаш от платката конектора на бутона-Повер ОН- и след това му дадеш шутдаун-би трябвало компютъра да спре _( имам съмнение за кофти бутон на включването- може би се шунтира от време на време)

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #13

    Re: При Shut Down компютъра рестартира?

    Цитат Първоначално публикувано от Lord Steve
    Това за лан картата да се активира от пинг съм го забранил,а и не дава никакъв син екран.Дъното има дисплей ,който показва код 99(complete power off sequence) и след няколко сек. или минути (времето е различно,но по-често клони до 2-3 сек.), се стартира отново.
    Lan картата вградена на дъното ли е * или е отделна ???
    Ако е на дъното сори, ако е отделна вземи една здрава от някой за проба. И миналата и тази година на работа ме чукаха гръмотевици и ми писна да сменям лан карти, че отгоре на всичко се дъни и картата за втория комп.
    На 98 SE и миналата и тази година Вин стана абсолютна боза / под сейф мод тръгва но всеки пъ и преинсталация/.
    Въпреки че имам лан протектор пак няма спасение,сега сложих 2 последователно, но дърпам кабела пак за всеки случай.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    15
    #14

    Re: При Shut Down компютъра рестартира?

    Предположението за Power бутона е добро,но за съжаление и това пробвах.Първият път когато пробвах и аз реших че е от него,защото компютърът загасна.За съжаление след около 4-5 мин. пак се влючи.Обадих се във фирмата(MOST) от която съм купил дъното и там казаха да им занеса САМО дъното да го оправят(как ще разберат какво му е-един господ знае!),а ако не могат,щели да го заменят с някое подобно.Лошото е ,че това дъно вече го няма в ценовият им списък, а аз незнам какво друго да взема.Подобни дъна имат ASUS ,но пък за тях съм чувал,че не се понасят много с* A-DATA памет.Мога ли да съм съм сигурен,че е дъното?Захранването не е,ама незнам дали може нещо друго да е?

  18. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #15

    Re: При Shut Down компютъра рестартира?

    Асус са ужасни дъна - особенно по евтините модели (аз съм с такова с 865PE). Нямам обаче проблем с А-Дата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 21-09-07, 14:16
  2. ЗАЩО МИ СЕ РЕСТАРТИРА САМ КОМПЮТЪРА
    От teodor80 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 19-03-07, 22:40
  3. Рестартира ми се компютъра - причини ?
    От georgikirchev във форум Windows
    Отговори: 53
    Последно: 11-07-06, 12:53
  4. компютъра ми се рестартира сам
    От Usera във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 21-06-05, 23:56
  5. Рестартира ми се компютъра
    От Usera във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 24-05-05, 17:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе