Резултати от 1 до 9 от общо 9

Ограничаване на правата на потребителите под ХР

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #1

    Ограничаване на правата на потребителите под ХР

    Здравейте, извинявам се че пускам тема за нещо, което вероятно може да се намери в нета за час-два, но ситуацията в момента ми е такава, че нямам възможност да потърся сам.



    Необходимо ми е да орежа до краен предел достъпа на потребителите до ресурсите на уин ХР - пуснал съм един ограничен акаунт, но той пак им предоставя прекалено големи възможности. Искам да могат да пускат единствено Internet Explorer, ICQ, Word и да имат достъп само до някои директории - например някоя временна юзърска, в която да си копират нещо ако им е необходимо. За предпочитане е да се направи така, че да не се виждат някои партишъни от харда. (Системата е под XP Home ако има някакво значение, всички дискове са NTFS)



    Е това е, ако някой може да помогне ще съм много благодарен []



    (P.S. Дано не се налага инсталирането на нови програми за целта [xx(][xx(][xx(])

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    Ограничаване на правата на потребителите под ХР


  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Ограничаване на правата на потребителите под ХР

    за крайно ограничаване на правата най-лесно е използването на kayowas

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4

    Ограничаване на правата на потребителите под ХР

    Заслужава си до се погледнат и възможностите, които се предоставят чрез

    %windir%\system32\gpedit.msc,

    особено ако компютъра е част от Windows domain


  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #5

    Ограничаване на правата на потребителите под ХР

    Подкрепям MitkoS, gpedit.msc ти тябва, но мисля, че го няма при ХР Home, а само в ХР Pro версията.

  7. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #6

    Ограничаване на правата на потребителите под ХР

    Някой може ли да ми изпрати нещото (gpedit.msc) на пощата -> маилтомарто@абв.бг (на латиница разбира се). Благодаря :-)

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #7

    Ограничаване на правата на потребителите под ХР

    само дето това нещо указва политиките в windows и е вградено в оперционната система и няма как да ти бъде изпратено понеже нямаш ли го на твоя компютър няма как да тръгне при теб.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    62
    #8

    Ограничаване на правата на потребителите под ХР

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Някой може ли да ми изпрати нещото (gpedit.msc) на пощата -> маилтомарто@абв.бг (на латиница разбира се). Благодаря :-)



    <div align="right">Originally posted by Ско - 08/06/2005 : 22:47:52</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Просто отваряш старт менюто цъкаш на Run... и после там пишеш gpedit.msc разглеждаш там четеш то си има обяснения за всяка настройка и това е .

  11. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #9

    Ограничаване на правата на потребителите под ХР

    Ско: Кофти проблем. Аз го имам същият в офиса. Около 100 Xp Home машини, съответно без домейн. На тебе бих ти препоръчал

    WinGuard

    http://free.data.bg/get/Programs/Win...Build%2024.exe


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Някой има ли проблеми с правата?
    От kod във форум За Форума
    Отговори: 8
    Последно: 29-01-12, 12:19
  2. Отговори: 257
    Последно: 05-04-07, 13:08
  3. Отговори: 7
    Последно: 15-03-07, 03:20
  4. Отговори: 2
    Последно: 09-04-03, 10:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе