Резултати от 1 до 13 от общо 13

100% CPU натоварване от explorer.exe

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    40
    #1

    100% CPU натоварване от explorer.exe

    Здравейте

    Надявам се някой от вас тук разбиращи хора, да могат да ми помогнат, че вече почнах много да се нервя

    А ето го и проблема. От около седмица процесора на компютъра ми се натоварва на 100% без аз лично да го натоварвам с някакви задачи. Task Managera казва че EXPLORER.EXE лапа всичките ресурси, работата става невъзможна, а пък рестартирането на компютъра на всеки половин час според мен не е решението

    Нито пък да преинсталирам, освен ако това не е единственото решение

    На компютъра ми има качен Windows XP Profesional, CPU Athlon 2400+ със 512МБ рам



    Благодаря за вниманието



    П.П. Надявам се да съм нацелил правилният раздел

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    100% CPU натоварване от explorer.exe

    Вируси?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    9
    #3

    100% CPU натоварване от explorer.exe

    <font face="Comic Sans MS"></font id="Comic Sans MS"> MI brat kvo da ti kaja i az imam sushtoto CPu samo kadeto mi e po slab v Mhz-vete i poznavam dosta xora deto sa bile kaji rechi taka kato teb da im se tvari Cpu-to.. moje i da e virusche.. sumnqvame da e edin.. moeto mnenie da mu odarish 1 formatche nanowo.. i taka.. ama spored men, ne sum ot tezi koito razbirat mnogo .. ama za men AMD nqmat svesten CPu.... a i mnogo razbirashti xora sa mi go kazwali.. taka 4e 1 Format.. hi4 nqma da e zle.. Aide PeaCe !

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    40
    #4

    100% CPU натоварване от explorer.exe

    не е вирус

    четох по проблема в чужди форуми

    ама там разтягат едни чаршафи които аз никак не разбирам [8)]

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    53
    #5

    100% CPU натоварване от explorer.exe

    И аз имам подобен проблем. Доста време загубих докато разбера каква е причината. Натоварване 50% се получава когато съм се логнал във форума на Сетком и е активна позиция Control Pанел\Iнтернет options\Advanced\Use HTTP1.1. Ако отворя още една страница от форума натоварването е 100%. Това се получи за пръв път скоро. Може би преди месец

    Защо става така не знам. Това ще кажат знаещите.

    Пробвай дали и при тебе това е причината и пиши.

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    100% CPU натоварване от explorer.exe

    Същия проблем имах преди време, когат инсталирах SP2 върху уйндоус със SP1 + ъпдейти (on-line). Като го деисталирах (СП2) - проблема изчезваше - това решение обаче не ме устройва. Преинсталирах уйндоуса с вграден SP2-финална версия и оттогава нямам този проблем.

    Според мен проблема ти е в самата операционна система, не е вирус (което по принцип не е изключено), но ако си проверявал и си сигурен че не е....

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #7

    100% CPU натоварване от explorer.exe

    Отваряш таск мениджъра и почваш да килваш парче по парче докато го хванеш от какво е....

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    53
    #8

    100% CPU натоварване от explorer.exe

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Отваряш таск мениджъра и почваш да килваш парче по парче докато го хванеш от какво е....



    <div align="right">Originally posted by dash*-*10/07/2005*:* 17:11:49</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    dash чети внимателно преди да пишеш или и ти като оня чукча си писател, а не читател.

    Zаpa е направил точно това, което ти го съветваш. Въпроса му е защо експлорера товари на 100%.

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    1
    #9

    100% CPU натоварване от explorer.exe

    Здравейте. Ако може, за да не правя друга тема за горе долу подобен проблем.

    Смених си дъното тъй като старото се развали. Сложих уйндоус, ХП да бъда по точен и процесора седи на от 50% натоварваност и нагоре без да му задавам нищо допълнително, просто ей така си седи в уйндоус. От таск менаджера единствения процес който използва процесора е System Idle Process и седи на 99.

    Интересното е че като махна драйверите за видео картата и CPU-то си седи както трябва да си е, 0-2% usage. Сложа ли пак драйвери и пак се мята на 60-70%. Картата е АТИ и пробвах с Каталист 5.5, 5.6. Със старото дъно нямах такъв проблем със същите драйвери, не мога да разбера от какво е софтуерен или хардуерен проблем.

    Ако някой има идея от какво може да е ще съм му благодарен. Вече втори ден се тормозя даже и си направих с nLite 0.97 beta RC4 няколко уйндоуса без доста от компонентите, но пак е така.

    Мерси предварително и се извинявам че пиша тук, но ми се стори проблем от подобно естество.

  12. Novice
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    9
    #10

    100% CPU натоварване от explorer.exe

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    А ето го и проблема. От около седмица процесора на компютъра ми се натоварва на 100% без аз лично да го натоварвам с някакви задачи. Task Managera казва че EXPLORER.EXE лапа всичките ресурси, работата става невъзможна, а пък рестартирането на компютъра на всеки половин час според мен не е решението



    <div align="right">Originally posted by Zapa*-*09/07/2005*:* 14:55:13</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Същите симптоми имах. Първо за майтап изкл. защитната стена на WinXP а след това и антивир. Symantec Antivirus е така да видя колко успешни са програми те за борба със Spy, Ad и други от този сорт. Накачулиха ми се едни изродяги няма отърване. Включих всички защити, почнах да чистя с всички налични ми и рекламирани чистачки (Ad-Aware SE Enterprise Edition 2005 v1.5, SpySweeper 4.0.2 Build 352, XoftSpy v4.15.97, SpyBot-Search&Destroy 1.4) с най-новите актуализации към момента на разболяването ми. Проверих и за вируси - няма.Всички програми докладваха че,всичко е ОК, но явно не съвсем.Нямам нищо стартирано, а HDD се върти като за световно,а CPU около 100 % натоварване[8)]..... и отвреме на време едни яки трансфери към Интернет. След основополагащата команда FORMAT и нова инсталация на WinXP всичко е ОК. Ами в общи линии това е.[]


  13. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #11

    100% CPU натоварване от explorer.exe

    Аз имах такива проблеми и всичко се оправи след преинсталация -просто нямах време за анализ на проблема, но преинсталация на чисто върши работа.Аз си мисля че е бъг в WInXP и по скоро на виртуалната памет .. нещо при оптимизаcия на използването и. Ако има някой такъв проблем да сложи някоя готина мем оптимизираща програмка - ей така за проба и да докладва

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #12

    100% CPU натоварване от explorer.exe

    Аз си реших същия проблем, като смених шела. Сложих си Aston, ама не помня от каде го свалих. Настройваш го да не ти пуска explorer.exe и готово, няма проблеми . Кофти е само. че изглежда доста по-различно, ама с повече настройки, мисля че може да го докараш близко до стандартния облик на XP-то, аз нямах нерви да си играя , и освен това заема по-малко памет... това е едно решение без преинсталация... иначе на един друг компютър го оправих с формат и преинсталл, ама на този нямаше как... успех!

  16. Novice
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    2
    #13

    Re: 100% CPU натоварване от explorer.exe

    Здравейте! Изтрийте си бисвитките(cookies) след това пуснете Ad-Aware SE. Имено cookies тези уж безопасни ,дето без тях неможело и на никого нищо не предавали за PC на което са-ХА,ХА,ХА

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. натоварване на процесора
    От softomi във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 13-02-13, 15:51
  2. При натоварване видеокартата гаси монитора
    От taralion във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 18
    Последно: 13-11-10, 22:21
  3. Различно натоварване на двуядрен процесор !
    От totonis във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 10-10-06, 10:00
  4. Отговори: 6
    Последно: 26-01-06, 22:07
  5. Натоварване на сървър (рутер)
    От etg във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 27-08-04, 22:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе