Резултати от 1 до 12 от общо 12

Помощ! Изчезнаха ми цифровите канали на Samsung LE-32B530

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    11
    #1

    Помощ! Изчезнаха ми цифровите канали на Samsung LE-32B530

    Здравейте,

    преди 5-6 дни ми се случи следното нещо - внезапно докато си гледах световното на ТВ-то - Samsung LE-32B530 и цъках на лаптоп-а тока ми спря. Оказа се, че е изгорял контролера на електрическата мрежа в квартирата ми (влиза се с карта). ТВ-то беше включено към разклонител със защита от пренапрежение. След като ми пуснаха отново тока (~1ч. по-късно) и включих разклонителя в мрежата установих, че цифровите канали са ми изчезнали...Ползвам кабелна телевизия от NET1 и имах дотогава 8 цифрови канала и 80 аналогови. Веднага след включването единия цифров канал се появи за момент, но после пак даде, че няма сигнал. Пуснах наново търсене на цифровите канали и не намира нито един...Онзи ден пробвах да влезна в сервизното меню на тв-то и му направих factory reset. След reset-а му зададох първоначалните настройки и пуснах търсене на всички канали - цифрови и аналогови и отново не намери нито един от цифровите.

    Къде може да се крие проблема? Едва ли точно тогава да е станал проблем от страна на доставчика и вече толкова дни да не си е оправил цифровите канали. По-скоро се опасявам за някакъв проблем с цифровия тунер на тв-то? Възможно ли е да му се е случило нещо? В момента на спирането на тока гледах световното по Канал 1 в цифровия му вариант...


    Ще се радвам ако някой може да ми даде съвет. ТВ-то е в гаранция, купено е от Метро преди по-малко от година, така че ако трябва ще го нося на сервиз...нямам опит с гаранциите там, но си пазя документите.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #2

    Re:Помощ! Изчезнаха ми цифровите канали на Samsung LE-32B530

    Първо попитай някои от съседите си ,който е на същият доставчик ,дали има цифрови програми. Ако отговори с Не - позвъни на доставчика и го попитай дали проблема с липсващите цифрови програми не е при него. В случай че има цифрови програми -занеси телевизора си в някой приятел или съсед и пробвай да хванеш цифрови програми на неговата кабелна.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    12
    #3

    Re:Помощ! Изчезнаха ми цифровите канали на Samsung LE-32B530

    blichev, и на мен ми изчезнаха цифровите канали от Нет1.Това, което ми направи впечатление е, че преди да изчезнат част от програмите бяха заменени с други.Със сигурност е от оператора, но не ми остава свободно време да се занимавам с това/знаеш колко е тягостно с тяхната централа и т.н./.Ако разбереш някакви подробности, пиши.И спокойно

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    11
    #4

    Re:Помощ! Изчезнаха ми цифровите канали на Samsung LE-32B530

    Звъннах в НЕТ1 и оттам потвърдиха, че цифровите канали са в тестов период и се очаква най-вероятно другия месец да ги пуснат официално... отдъхнах си

    Аз съм абонат от 10-ина дни и нямах наблюдения над "постоянството" на цифровите им канали. Съвпадението на спирането на тока с изчезването на каналите и липсата им в продължение на вече седмица ме накара да си помисля, че нещо се е случило с моя телевизор, но явно проблема не бил там

    Също ме стресна и странното поведение на тв-то тогава, което пропуснах да спомена по-горе - веднага след като ми пуснаха тока и го включих тръгнах да сменям каналите (с + и -) и за мое учудване въпреки, че канала се сменяше цифрата в ъгъла за номер на канала не се променяше, но това след около минута се оправи и повече не се е случвало

    Благодаря на всички за помощта!


  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #5

    Re:Помощ! Изчезнаха ми цифровите канали на Samsung LE-32B530

    Ха честито ,заради едното спиране на тока и липсата на цифрови програми щеше да го погребеш този телевизор
    Ама нали знаеш - за умрелия или добро или нищо - може да му направиш курбан че е отървал кожата

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    24
    #6

    Re:Помощ! Изчезнаха ми цифровите канали на Samsung LE-32B530

    От днес официално NET1 имат цифрови канали - 80 броя.

    И тук идва проблемът ми - не мога да хвана БТВ и КАНАЛ1.

    Моля за предположения какъв е проблема в настройките или.

    От NET1 казаха да си пусна автоматично търсене и излизали ама ги няма.

    ТВ-то е Samsung C650

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    24
    #7

    Re:Помощ! Изчезнаха ми цифровите канали на Samsung LE-32B530

    Оказа се, че трябва да се избере страна Германия или Холандия и всичко се хваща.

    Сам си отговорих, ама к'во да се прави.

    :D

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,701
    #8

    Re:Помощ! Изчезнаха ми цифровите канали на Samsung LE-32B530

    На C650 най-пълни опции за сканиране има като избереш за страна Other (Други).

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1
    #9

    Re:Помощ! Изчезнаха ми цифровите канали на Samsung LE-32B530

    Някой знае ли на каква честота е цифровият пакет? Пробвах с Германия и Дания, но тв-то не тръгва да сканира, а зацикля 1 вид, само на Холандия ме пита за честота... Нали не трябва допълнителен модул за цифровата тв на НЕТ1. Телевизорът е Philips PFL5604H ако не се лъжа.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    24
    #10

    Re:Помощ! Изчезнаха ми цифровите канали на Samsung LE-32B530

    Цитат Първоначално публикувано от miti_div
    Някой знае ли на каква честота е цифровият пакет? Пробвах с Германия и Дания, но тв-то не тръгва да сканира, а зацикля 1 вид, само на Холандия ме пита за честота... Нали не трябва допълнителен модул за цифровата тв на НЕТ1. Телевизорът е Philips PFL5604H ако не се лъжа.
    Честотите са следните (както ми ги намери телевизора - 32В7020, автоматично търсене):

    730 MHz / 64 QAM / 6875 KS/s - 7 програми (Канал 1 е в този пакет)
    778 MHz / 64 QAM / 6900 KS/s - 9 програми
    786 MHz / 64 QAM / 6900 KS/s - 3 програми
    794 MHz / 64 QAM / 6900 KS/s - 9 програми
    802 MHz / 64 QAM / 6900 KS/s - 4 програми
    810 MHz / 64 QAM / 6900 KS/s - 10 програми
    818 MHz / 64 QAM / 6900 KS/s - 5 програми
    826 MHz / 64 QAM / 6900 KS/s - 9 програми
    834 MHz / 64 QAM / 6900 KS/s - 10 програми
    842 MHz / 64 QAM / 6900 KS/s - 4 програми (едната е Евроспорт HD)
    850 MHz / 64 QAM / 6900 KS/s - 9 програми

    В "Страна" съм задал "Други" и за цифровите, и за аналоговите канали.

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1
    #11

    Re:Помощ! Изчезнаха ми цифровите канали на Samsung LE-32B530

    А някой успя ли да ги подкара на PHILIPS PFL 8404?

    Какво ли не пробвах и не става и не става, не ги открива.


  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    11
    #12

    Re:Помощ! Изчезнаха ми цифровите канали на Samsung LE-32B530

    Да се похваля ТВ-то ми наистина си е ОК и ми откри всичките 80 цифрови канала след като ги пуснаха.

    Нещо обаче са попрекалили с компресията ли...не знам не разбирам много от цифрови канали, но качеството не е кой знае какво. EuroSport HD е супер както и още няколко канала може би, останалите са леко по-добре от аналоговите...Преди това имаше само 7-8 цифрови, но бяха с кристален образ

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung UE-55F8000 прекъсва звука на HD канали
    От gamerche във форум Samsung телевизори
    Отговори: 20
    Последно: 17-06-14, 09:50
  2. Цифрови канали на Samsung 32F5000
    От Ibr1975 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 24-07-13, 15:33
  3. Samsung LE40D550-проблем с настройка на цифрови канали
    От stoqng76 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 30-04-12, 09:53
  4. ръчна настройка на цифровите канали на Philips32PFL5404H/12
    От ceeckoomy във форум Philips телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 27-01-11, 18:32
  5. Отговори: 9
    Последно: 18-08-05, 09:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе