Резултати от 1 до 10 от общо 10

Странен проблем с Windows ME

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #1

    Странен проблем с Windows ME

    Здравейте.
    Имам странен проблем с Уиндовса(милениум). Напоследък се държи супер настабилно. Забива на всеки час (приблизително) и то така че само рестарт от бутона помага. Чист съм от вируси(проверих) както и от спайчета. Така, че проблема остава да си е в самия Уиндовс. Преинсталирал съм го преди 2-3 седмици(между другото). Сега се колебая дали да не му пусна някоя програмка от роба на Систем Механик, за да ми го "оправи" колкото може, или да свалям секюрити упдеитите от саита на Микрософт?!
    Приемам идеи...

    Сега се сетих да спомена, че това коофти забиване по принцип става когато си стартирам някое мрежово приложение. Да кажем mail client, ИРС, ICQ.... Не винаги, понягога.
    Последния път бях си рестартнал компа, влязох в интернет, и мах стартиран един ФаирФокс и като реших да пусна и едно CuteFTP зацепи тотално...

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    5
    #2

    Re: Странен проблем с Windows ME


    Ако не държиш много на МЕ защо не го смениш с ХР. Аз лично съм бил с МЕ много капризен, тромав и проблемен уиндоус. Чак ти се чудя да не си някой мазохист

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #3

    Re: Странен проблем с Windows ME

    Slacker за всичко си има причина и щом съм с милениум значи не мога да съм с XP примерно. Ако имаше възможност да съм с XP или нещо по-хубаво щах да съм с него. Сега обаче въпроса ми е как да си оправя милениума

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    542
    #4

    Re: Странен проблем с Windows ME

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Последния път бях си рестартнал компа, влязох в интернет, и мах стартиран един ФаирФокс и като реших да пусна и едно CuteFTP зацепи тотално...
    Привет,да предупредя, че проблемът ти няма да разеша, но ще споделя някои идентични впечатления (най-вече базирани на win98se и малко МЕ)
    Имам подобен проблем на една машина с win98se: напълно изрядна е, забива ми обаче на комбинации от мрежови приложения. Гарантирано при определни случаи (за които съм сигурен) FF+Skype или FF+FTP клиент. Последното го наблюдавах при няколко различни клиенти и накрая просто си понаписах елементарен такъв който не ми създава конфликт. Проблемът със Skype+FF си остава актуален (между другото се появи след ъпдейт на фф от 0.9 над 1.+) и му търся разрешение.
    Пробвал съм дали приложение на фф може да е причината но не съм установил зависимост. Според мен е конфликт за ресурси между самите предположения, за който гадая.
    Интересно ми е разрешението, но това естествено може да ти е следа, само ако при теб проблемът се получава при сходни условия.

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Re: Странен проблем с Windows ME

    Точно това мисля, че е проблема и при мен. КОнфликт между мреожови приложения. И по точно в часта в която те започват да си отварят сокети за връзка с интернет... Просто се чудя дали я някоя от популярните програми това няма да се оправи(систем механик) -примерно, както споменах одеве? Или пък да си направя секюрити упдейт. Щото като отидох на упдеит саита на маикрософт за Милениум, не можах да преброя секюрити упдеитите.... Може би са оправили нещо?!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #6

    Re: Странен проблем с Windows ME

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Точно това мисля, че е проблема и при* мен. КОнфликт между мреожови приложения. И по точно в часта в която те започват да си отварят сокети за връзка с интернет... Просто се чудя дали я някоя от популярните програми това няма да се оправи(систем механик) -примерно, както споменах одеве? Или пък да си направя секюрити упдейт. Щото като отидох на упдеит саита на маикрософт за Милениум, не можах да преброя секюрити упдеитите.... Може би са оправили нещо?!
    Deinstall/Reinstall TCP/IP + network adapter drivers - ползвай алтернативни драйвери за мрежовата платка и/или я смени с нова/допълнителна ако е възможно и пиши какво е станало

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #7

    Re: Странен проблем с Windows ME

    защо не погледнеш дали нямаш шарнати прекъсвания IRQ при старите компютри беше голяма трагедия

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Re: Странен проблем с Windows ME

    Интернет Адаптера е Intel 82558-based Integrated Fast Ethernet for WfM

  11. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #9

    Re: Странен проблем с Windows ME

    Преинсталирах Етернета. Нямаше никаква полза. Последните няколко пъти след рестарта не можех дори да си заредя Уиндоуса. Забиваше ми малко преди да зареди както трабва. Може би беше вирус. По едно време НОД-а взе да ми вади някакво съобщение, но това беше само веднъж. После дадох Фул Скан и нищо не намери.
    Имам и един друг въпрос. Тъи като съм си фикс-нал НОД-а с един фикс които намерих в датата скоро забелязах че дърпа дифинициите от един саит uid.**.sk (не го помня точно, но завършваше на .sk) та може ли това да ми е било слабото място. И вмеско дефиниции да съм си изтеглил нещо гадно?!

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    200
    #10

    Re: Странен проблем с Windows ME

    пИЧОВЕ - имам доста опит с WinMe и ви съветвам да преинсалирате на чисто
    Win ME е капризен и нестабилен - като му се сложат кръпките от microsoft.com работата потръгва малко по добре а не веднъж там където е имало Win ME слагам 98 SE

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 05-11-11, 18:02
  2. Отговори: 5
    Последно: 29-01-09, 07:15
  3. Странен хаос в Windows XP SP2
    От alhio във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 25-09-08, 19:57
  4. Странен проблем
    От bx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 14-02-06, 18:59
  5. Странен проблем с IE 6.0 / Windows XP
    От Malone във форум Windows
    Отговори: 15
    Последно: 25-11-03, 16:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе