Резултати от 1 до 6 от общо 6

Странен хаос в Windows XP SP2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    36
    #1

    Странен хаос в Windows XP SP2

    Здравейте.Имам следния досаден проблем с Уиндоус ХР SP2.Наскоро при поредното зареждане на системата се появил нов десктоп (син фон, с кошчето и нищо друго). Няма и помен от предишния десктоп и съдържанието му.Просто се е заменил с нов.Нямам представа какво е правено с машината, само ми описаха проблема и ме помолиха да помогна. Почистих всичко с Dr. Web, Trojan Remover и Avira Antivir.Прави ми впечатление, че когато опитам да променя нещо по настройките на Windows, каквото и да е (да добавя допалнителен език или да настроя Windows да работи по бързо-My Computer-Properties-Performance-Properties-Visual efects-Optimize for best performance), cлед като натисна apply, всичко си остава непроменено.
    Не мога да използвам и system restore, защото не е активиран никога. Не става и да сменя users, защото съществува само един единствен.
    Прави ми впечатление и че при опит за рестартиране или изключване на компютъра се появява символ, че има чакащи ъпдейти, които за да бъдат инсталирани е необходимо да се изключи машината. След изключване всичко остава непроменено, защото отново се появява знак, че има неинсталирани ъпдейти, които ще бъдат инсталирани при изключване на компютъра.И така отново и отново.
    Всичко изглежда толкова объркано, колкото го описвам.
    Можете ли да ми подскажете къде да търся проблема? Благодаря на всички, които биха се отзовали.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re: Странен хаос в Windows XP SP2

    А в Safe mode как стоят нещата ?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    36
    #3

    Re: Странен хаос в Windows XP SP2

    Както ги описвам. Опитвам да реша проблема единствено в Safe mode, защото в нормален режим е още по голяма трагедия.
    Сега забелязвам, че когато отварям Mозилата постоянно ми изписва, че не е браузър по подразбиране. Всеки път избирам, че искам да е и всеки път ме пита същото при следващи стартирания на програмата.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    367
    #4

    Re: Странен хаос в Windows XP SP2

    А не може ли да се създаде 2ри user и да се логне с него...

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #5

    Re: Странен хаос в Windows XP SP2

    Вероятно нещо е станало с профила на единствения потребител и е създало нов профил, само с празен десктоп и едно кошче. Погледни в папката "C:\Documents and Settings" колко и какви подпапки има , но първо позволи на скритите папки и файлове да се виждат.
    Второ, може би няма място на системния диск. Това би обяснило защо не помни настройки и най-вече защо не може да инсталира ъпдейти.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    36
    #6

    Re: Странен хаос в Windows XP SP2

    @stfn позна. изчистих всичко в папката, създадох нов профил, прехвърлих всички документи и важни файлове и изтрих стария профил.Благодаря на всички, които се отзоваха.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 13-08-10, 16:35
  2. Отговори: 5
    Последно: 29-01-09, 06:15
  3. Наша бира предизвиква смут и хаос в Италия
    От Vandal във форум Коментирай новина
    Отговори: 3
    Последно: 11-11-05, 11:58
  4. Странен проблем с Windows ME
    От glowndark във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 12-09-05, 14:04
  5. Странен проблем с IE 6.0 / Windows XP
    От Malone във форум Windows
    Отговори: 15
    Последно: 25-11-03, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе