Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Странен проблем с IE 6.0 / Windows XP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #1

    Странен проблем с IE 6.0 / Windows XP

    От известно време насам браузъра се държи странно.

    Някои страници, включително и стартовата на форума [default.asp] не се визуализират.

    Страницата се прочита, долу в статус бара се изписва done, но това, което се вижда е абсолютно бяла страница.

    Без съобщения за грешка или каквото и да било.

    И това пак казвам се случва не със всички страници.

    Да не би да има някаква връзка с asp.



    Това е проблем с IE, защото същото се случва и с MyIE и със Smart Explorer [върви със Bullet Proof]. Те ползват машината на IE.

    И пак казвам, това става само с някои страници.



    Принудих се да сложа Mozilla Firebird.

    С нея проблеми няма.



    Има ли някой идея, какво може да е станало.

    Какво съм направил до момента.



    В control panel, folder options съм проверил настройките на

    URL:Hypertext Transfer Protocols

    URL:Gopher



    "C:\PROGRAM FILES\INTERNET EXPLORER\iexplore.exe" -nohome



    <font color="red">DDE:</font id="red"> "%1",,-1,0,,,,

    <font color="red">Application:</font id="red"> IExplore

    <font color="red">DDE application not running:</font id="red"> празно

    <font color="red">Topic:</font id="red"> WWW_OpenURL



    След това от start/run.



    regsvr32 Urlmon.dll

    regsvr32 Shdocvw.dll

    regsvr32 Shell32.dll

    regsvr32 Oleaut32.dll

    regsvr32 Actxprxy.dll

    regsvr32 Mshtml.dll



    Нямаше подобрение след това и реших да преинсталирам IE 6.0

    Преинсталирах го и отново без ефект.



    Понеже знам, че ще питате, казвам, че при инсталацията взех предвид промените в регистратурата тук



    <font color="black">HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Active Setup\Installed Components\{89820200-ECBD-11cf-8B85-00AA005B4383}\IsInstalled</font id="black">



    <font color="black">HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Active Setup\Installed Components\{44BBA840-CC51-11CF-AAFA-00AA00B6015C}\IsInstalled</font id="black">



    , така че XP-то преинсталира IE без да мрънка въобще.



    Нямам повече идеи, затова реших да питам вас.



    Ако някой даде работещ съвет ще черпя.

    Благодаря предварително!



    //edit

    Попрочетох тук таме по други форуми и се оказа, че проблема не е само при мен.

    Явно проблема се появява при страници default.asp, index.asp и др.



    Най интересното е, че никой не дава работеща идея за преодоляването на проблема.



    Напишете в Google

    IE 6.0 asp problem

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Странен проблем с IE 6.0 / Windows XP

    да не е от антивирусната? да си забранил скриптовете





    P.S. Не виждам какво ти пречи да ползваш Мозилата, след като ИЕ-то е догазан негодник това че ти не отваря скриптовете - с мед да го намажеш, ама ежедневните бубулечки дето се въдят за него ?

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #3

    Странен проблем с IE 6.0 / Windows XP

    Абсолютно нищо не ми пречи Black Adder, но ме мъчи мисълта, че не мога да открия причината за подобно държане на IE 6.0



    В момента, който разбера причината ще мирясам, но сега просто ме изнервя факта, че нещо става без да намеря отговор защо.

    Не знам дали ме разбираш.



    Не е от NAV. Ползвам го отдавна и винаги му правя едни и същи настройки [ver. 8.07.17C] Такъв проблем досега не съм имал.

    А страницата си я прочита. Сорса го виждам без проблем, просто не може да я визуализира.

    Ако беше от него щеше да реагира и на Mozilla, поне така мисля ...

    Иначе да ти таковам антивирусната програма, защитата да работи в зависимост от браузъра.

    Script Blocking си работи, както казах винаги съм го настройвал по този начин. Настроен е, когато някой скрипт му се стори съмнителен да ме пита какво да прави. Мисля, че не е от това. Махнах тази опция и пак същото.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #4

    Странен проблем с IE 6.0 / Windows XP

    Аз съм с WIN 2k SP4 и инсталиран IE 6.0 (6.0.2800.1106) SP1 + Q328970 + Q818529.При мен такива проблеми никога не е имало (работил съм и със Win 2k SP2 и SP3),което ме навежда на мисълта,че проблема не е в ИЕ-то,а по-скоро в Win XP.От друга страна,преди време бях инсталирал Win XP (без СП 1) и работих с нея докато я намразих,но и тогава не съм имал проблеми с ИЕ 6.0.Съзнавам,че не помагам пряко с тази информация,но в случая мисля,че всяка такава е важна.



    P.S.Може да е от SP 1 на Win XP-то,все пак аз бях без него,когато работих с XP.

  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #5

    Странен проблем с IE 6.0 / Windows XP

    Може би се налага да доуточня.

    От 10 месеца ползвам XP и не помня кога съм слагал SP1 и ъпдейтите, но ще е незабавно след като са излезли.

    Този проблем имам от 5-6 дена или доста след като съм инсталирал всякакви SP и ъпдейти. Така че няма как да е от там.

    И пак повтарям, че Mozilla си отваря всичко. Не е от XP-то.

    На служебния компютър, пак съм с XP с инсталирани SP и ъпдейти, там проблем няма.



    Скоро ми даде някакво съобщение за вирус. През IRC, понеже там намерих файла.

    Малко грубичко го remove-нах, признавам си, през Safe mode с изключено system restore, del на тъпия файл и del на връзката в Run на регистратурата.

    Иначе няма как да стане, тъй като NAV не го "пускаше", държеше го резидентен и не ми разрешаваше достъп до файла въобще.

    Забравих на какво го оприличи NAV, но файла се казваше fyle.exe.

    Не вярвам това да има някаква връзка, тъй като файла беше на две места на пръв поглед нямащи връзка с браузъра. В C:\ и в C:\Program Files\mIRC\sounds.

    Попрочетох малко за този вирус. IRC/Fyle, в McAfee е описан добре. Няма как той да повреди нещо.

    Не се сетих да погледна от кога е при мене. Възможно е NAV да го е открил едва след последните дефиниции.




  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    103
    #6

    Странен проблем с IE 6.0 / Windows XP

    Хм. Странно. Ползвам WinXP почти откакто е излязъл и на служебната и на домашната машина, но за такова нещо не бях чувал ( може би защото ползвам IE само когато отварям Microsoft.com ). Погледнах в Google исках да намеря такава страница, но примерната ( http://www.satnip.net ) при мен изобщо не я намира. Можеш ли да ми дадеш 1, 2 link-а с които имаш проблем, за да проверя как стоят при мен нещата?


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #7

    Странен проблем с IE 6.0 / Windows XP

    А опитвал ли си да дадеш view source на страницата като я зареди и нищо не покаже .

    Ако сорса го има значи проблем с визуализацията . Ако го няма значи се гъби при интерпретацията . Аз мисля че нещо в настроките на IE е сдало багажа .

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Странен проблем с IE 6.0 / Windows XP

    И при мен има някакви странности с IE6.0. Много често се дъни. На два пъти ми прави следния номер - искам да вляза в Дир.бг а ми казва че страницата я няма. Пробвам с Netscape - всичко е наред. Рестартирам и се оправя. С ОС - Win98SE съм.

  11. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #9

    Странен проблем с IE 6.0 / Windows XP

    @nikolin

    [8D]



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    А страницата си я прочита. Сорса го виждам без проблем, просто не може да я визуализира.

    <div align="right">оргинално мнение на Malone</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    @xaero

    Ами например

    www.setcom.bg/news/forum/default.asp

    не може да я визуализира.



    А този http://www.satnip.net при мен си е бяла страница.

    То този пример не е най-подходящия, ако разгледаш всички резултати от търсенето ще видиш и по добре описан проблема.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #10

    Странен проблем с IE 6.0 / Windows XP

    Malone този адрес дава странни резултати [?]

    http://www.interclasse.com/tools/serverinfo.php

    Тук не го намира ??



    А това излиза при мен в IE



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">While trying to retrieve the URL: http://www.phillsfiles.com/~psf



    The following error was encountered:



    Unable to determine IP address from host name for www.phillsfiles.com

    The dnsserver returned:



    Name Error: The domain name does not exist.

    This means that:



    The cache was not able to resolve the hostname presented in the URL.

    Check if the address is correct

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    При положение че в локейшън бара е записано http://www.satnip.net/

  13. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #11

    Странен проблем с IE 6.0 / Windows XP

    Виж сорса на страницата nikolin



    [i]Please go to: <a href="http://www.phillsfiles.com/~psf">

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #12

    Странен проблем с IE 6.0 / Windows XP

    Чудех се дали съм единствения стози проблем, явно не съм.Значи, както каза Malone зареждам страницата на SetCom "http://www.setcom.bg/news/it/default.htm" уж без грешка но нищо не се визуализира. Само най- отдолу реда кедето пише "Новини Статии Файлове Домейни Форуми Реклама".

    От програмиране почти нищо не разбирам затова ме извинете, че обяснявам по този начин . Имам запомнени някой страници от конкретнии теми от форума във "Favorites", те се зареждат без проблем. От тях зареждах страницата с новината която ме интересува. По друг начин не можех да стигна до новините.

    ДРУГ интересен проблем който вървеше заедно с този, беше че като отворя нов прзорец докато имам един отворен и заредена страница в него, като заредя страница в новия в момента в които страницата се зареди напълно прозореца се затваря сам. Збелязах че има значение кава страница има заредена в "стария" прозорец и каква страница зареждам в "новия". Примерно: заредена страница"http://www.data.bg/" и зареждам в нов прозорец "http://www.jarcomputers.com/" , в момента в които се зареди напълно - прозореца се затваря. Имаше страници на които не го правеше но сега не мога да се сетя.

    Сега да уточня:OS - Win XP с интегриран SP1 всички упдейти излезнали след това. Тегля ги предимно от "Dockera" . И в къщи и в офиса съм с един същи windows и имам инсталирани почти едни и същи програми. Разликата е че в офиса съм с кабелен интернет и винаги съм "Online", а в къщи рядко влизам в нета - "Dial-up".Проблема беше на офисния PC.

    Отначало мислех че съм хванал вирус. Проверих с Нортъна - нищо, с F-Prot (под DOS - със зареждане от системна дискета ) - нищо, под WIN, пак нищо. Стигнах до извода, че се е скапал IE, тъй като всичко останало си вървеше нормално(поне на пръв поглед). Както казах по-горе от програмиране не разбирам и след като се ядосвах близо месец решението беше ясно - преинсталация на WinXP.

    Преинсталирах го от оригинален диск, сложихмо SP1 пак от оригинален диск (тези които си вървят с компютъра Compaq - Evo310t), от Windows Updte" го упдейтнах - критичните пачове и драйверите, нищо повече. Сега работи безпроблемно. Инсталирах си и повечето програми които ги имах и преди. засега работи, но да не казжам голяма дума

    Незнам дали ще ви е от полза тази информация, но повече незнам.

    Мога само да кажа, че с нетърпение очаквам да се разбере от какво е този проблем - гложди ме отвътре. Не обичам когато уиндоуса си прави каквото поиска а аз не мога да му се противопоставя



    Чао


  16. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    192
    #13

    Странен проблем с IE 6.0 / Windows XP

    Malone виж дали ти е инсталирано на XP-то Internet Information Services от Windows компонентите, ако не е го инсталирай и след това в Administrative tools му задай поддръжката на .asp .Аз съ6то имах твоя проблем и така се оправи.

  17. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #14

    Странен проблем с IE 6.0 / Windows XP

    Защо ми се струва, че добрия, стар IE неудържимо крачи към историята.

    Някой беше казал: "Да се греши е човешко, но когато гумата се изхабява преди молива, някой явно прекалява"

    ...Дженкинс, май беше...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    103
    #15

    Странен проблем с IE 6.0 / Windows XP

    Аз нямам проблем със .asp страниците и не съм инсталирал Internet Information Services, но за сметка на това съм се update-нал със всички patches. Нямам си никаква представа от какво/къде идва проблема, но ако решението, което ти предлага spidera, ти върши работа - ползвай го. BTW при мен имам инсталирано Visual Studio, от постинг-а на Pat съдя че той няма. Възможно е наистина де е проблем на IE ( някой DLL, който Visuakl Studio-то да replace-ва ).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 05-11-11, 17:02
  2. Отговори: 5
    Последно: 29-01-09, 06:15
  3. Странен хаос в Windows XP SP2
    От alhio във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 25-09-08, 18:57
  4. Странен проблем
    От bx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 14-02-06, 17:59
  5. Странен проблем с Windows ME
    От glowndark във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 12-09-05, 14:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе