Резултати от 1 до 7 от общо 7

Загуба на функция "Paste"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    4
    #1

    Загуба на функция "Paste"

    Яви ми се странен проблем. Мрежата е сложна, с v-lan`s. В единия vlan от няколко дни на голяма част от рс-тата се явява ефекта "загуба на функция "пейст", съответно приложенията не работят".* Иначе е запазена възможността "create folder", така, че функцията "запис" на фолдер я има. Засега се оправя с рестарт, за някои - шът-даун. Антивирусният платинум 7.0 не казва нищо.
    С молба за съвет, ако сте имали такъв проблем.


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    62
    #2

    Re: Загуба на функция "Paste"

    По принцип се получава загуба на функциите paste,copy,cut при пускането на msblaster-a и след това само с рестарт се оправя.Аз поне за това се сещам.Ако Windows-a е със СП2(за XP говоря)няма да има такива проблеми,а със СП1 или без никакъв СП трябва да се инсталират разни пачове.На 2003 мисля че пак го имаше тва а със СП1 се оправяше...

  4. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #3

    Re: Загуба на функция "Paste"

    А дали я има в падащото меню на дясното копче на мишката?
    Защото понякога се изгубва действието на бутона <Ctrl> и оттам работата с клипборда се усложнява.

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    4
    #4

    Re: Загуба на функция "Paste"

    Сървър и работни станции са с В2000 СП4, при явяване на този проблем, при десен бутон на мишката има "пейст", но той не е активен. Освен това по някои работни станции се яви загуба на шорткътите във Уърд, в ексел ги има, но и там не може да се пише по диска. Някакво трайно решение вижда ли някой, с този сървър работят около 150 РС, половината от тях в отдалечени офиси, при един рестарт на сървъра става страшно.


  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #5

    Re: Загуба на функция "Paste"

    Твърдиш че ти се е загубила функцията "Paste", а от къде разбра че фунцията CUT и Copy работят? щото ако няма нищо копирано в клипбоарда, няма да има и какво да се пейстне.
    На мен ми се е получавало в 2 случая нещо подобно - при маркиране на адрес и слухтяща програма (в случая беше CuteFTP) тря просто гепваше clipboarda.
    Не казваш също така има ли инсталирани други програмки, пък дори и FlexTЪпе да речем

  7. Novice
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    4
    #6

    Re: Загуба на функция "Paste"

    Случаят може да се разглежда и като загуба на "копи", т.е. копито /или кът/ не вкарва нищо в клипборда, това не знам как да го проверя. Факт е обаче, че в ексел например, при "сейв ас" - не записва променения файл, понякой път излиза съобщение "problem with RPC server", което не ми е познато като системно съобщение.


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #7

    Re: Загуба на функция "Paste"

    RPC server най-вероятно е Remote Procedure Call server,
    много неща използват RPC - DCOM, ActiveX и т.н.
    Може би ще е добре да погледнеш настройките на RPC, за съжаление нямам представа къде се намират във Win

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 13
    Последно: 17-10-12, 16:00
  3. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  4. DVD "ELITE" PV-4000 - загуба на субтитрите след 10-15мин. работа
    От reactiv във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 09-12-08, 18:34
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе