Резултати от 1 до 4 от общо 4

Шарване на принтер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    39
    #1

    Шарване на принтер

    Здравейте,
    Проблемът е следния:
    Един принтер - 3 компютъра, и 3те ползват интернет и реални IP адреси. 2та компютъра са на един доставчик и могат да си шарват. Целта е и 3те компютъра да могат да разпечатват на принтер-а. Но само те, защото като се шарне принтер-а в локал нетуорк-а става, ама и всички други могат да разпечатват. Знам че става с domain но не ми е особенно ясно как стои въпроса там, и 3те машини са на Windows XP
    10x

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #2

    Re: Шарване на принтер

    Цитат Първоначално публикувано от Stiliyan
    Здравейте,
    Проблемът е следния:
    Един принтер - 3 компютъра, и 3те ползват интернет и реални IP адреси. 2та компютъра са на един доставчик и могат да си шарват. Целта е и 3те компютъра да могат да разпечатват на принтер-а. Но само те, защото като се шарне принтер-а в локал нетуорк-а става, ама и всички други могат да разпечатват. Знам че става с domain но не ми е особенно ясно как стои въпроса там, и 3те машини са на Windows XP
    10x
    3 koмпа с 2 принтера .2 та с 98 SE i 1 ХР Home / да му таковам тъпият Кредор пак не се превключва./ С 1 доставчик на кабелен нет през рутер . И си печаташ на който искаш. Преди ползвах Вин Руте ама често ми запъваше нета.Преди да сложа рутера бях с Зоне аларм Про , и доста се изтормозих докато натъкманя настройките. Рутера е 72лв с ДДС иначе 60 лв , ако не ти трябва фактура за разход. Но най -големият ми проблем беше изчезването на нета и рестарта после.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #3

    Re: Шарване на принтер

    мисля си, че можеш да го шарнеш принтера по IPP (Internet Printing Protocol) XP го подържа, за по старите евентулано, ще трябва някоя шашма. (погледни в шаринг на принтера -> Ports)

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    39
    #4

    Re: Шарване на принтер

    Цитат Първоначално публикувано от От Google
    Принт сървърът HP JetDirect 310x се свързва към USB порта на многофункционалното устройство и осигурява връзка с 10Base-Т/ 100Base-TX (Ethernet/Fast Ethernet) мрежа. Вграденият уеб сървър се използва за диагностика и автоматична поръчка на консумативи, а поддръжката на протокола за печат през Интернет (Internet Printing Protocol) позволява сканираните с мултифункционалното устройство документи да се отпечатват на отдалечени принтери. Инсталира се бързо и лесно със специализирания помощник HP Install Network Printer Wizard.
    Това ясно, и все пак не ме устройва, мислех си за VPN но още се двоумя дали е най-удачното решение точно за Windows, а отностно мнението на крис11: не ми се купуват допълнителни хардуерни устройства като знам че става и без тях.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за принтер!!!
    От dany_girl във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 10-01-10, 16:45
  2. Принтер
    От patra6kov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 18-03-08, 01:25
  3. Отговори: 8
    Последно: 29-10-05, 13:18
  4. Принтер
    От casba във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 28-12-04, 11:20
  5. Принтер
    От paco във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 21-02-03, 14:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе