Резултати от 1 до 9 от общо 9

USB 2.0 DRIVER ПРОБЛЕМ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #1

    USB 2.0 DRIVER ПРОБЛЕМ

    Здравейте пичове

    В службата съм с WIN 2k , но не мога да инсталирам флаш USB 2.0
    в СП 4 за уиндойса има драйвери за USB 2.0 , в контрол панела всичко е наред , има хост USB 2.0 , и донякъде работи , защото имам инсталирани принтери и други джиджавки ,които са на USB , предполагам че са 1.1.
    Опре ли обаче въпроса да се нахака фотоапаратче или флаш памет , уиндоуса намира устройството, започва едно търсене и инсталиране на драйвери и дава грешка и казва че това устройство не може да бъде иснталирано.
    1 имам администраторски права
    2 не видях да има политика за забраняване на USB 2.0 устройство, каквото и да било
    3 уин-а не мога да го преисталирам
    4 смених usb.ini файла с такъв от друго РС, дори го отворих и вътре пише че е версия ЧИКАГО, което си е чисто 98, , отворих и на други 2К машини инито, на всякъде е тази версия. СТранното е че на други РС със същия ини файл флаша се разпознава .
    5 опитах да инсталирам драйвери за USB 2.0 за ХР, инсталацията мина уж добре, но резултата е пак същия, не мога да подкарам флаша
    6 USB е разрешено от BIOS-a

    Пак повтарям нещо се дъни по време , когато самия уин му търси драйвера - намира го в WINNT/INF директория, нещо го ръчка и накрая вика , че резултата е кофти и не може да инсталира дивайса.

    Ха сега помагайте

    Мерси предварително :Super:

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: USB 2.0 DRIVER ПРОБЛЕМ

    драйвера на у-то слагаш ли ( моя цифров апарат си има драйвери отделно , ако win-a не го захапе )

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #3

    Re: USB 2.0 DRIVER ПРОБЛЕМ

    мене ми е по зор флаша да подкарам, а не фотото
    а иначе масово вече апаратчетатат ги правя така че да се откриват директно от уин-а като флаш устройства
    а драйвера на апаратчето служи ,колкото и да е парадоксално само за това да ти изкара допълнителна информация за снимката , като дата , час , дълбочина на цвета и прочее простотии, дето си има програми дето ти ги вадят и без драйвер


  5. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #4

    Re: USB 2.0 DRIVER ПРОБЛЕМ

    Все пак опитай с драйвера на устройството - Win-а го намира, ако има откъда да го намери - твоя е вече на 6г., макар и със SP4 - може пък там където търси /в папката и на сайта на MS/ да няма...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    16
    #5

    Re: USB 2.0 DRIVER ПРОБЛЕМ

    Zdraveyte, a instaliral li si driveri za chipseta? Az imam dosta prejivyavania s USB 2.0 poneje imam vun6en hard, koyto go raznasyam nasam natam. Zna4i ako dunoto e markovo nyama nikakvi problemi, oba4e primerno na brat mi na ma6inata s Elitegroup duno po nikakuv na4in ne uspyah da go podkaram i to sus XP SP2. Na drugi trugva samo kato vkaram driver za chipseta. Uspeh...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #6

    Re: USB 2.0 DRIVER ПРОБЛЕМ

    Забравих да спомена и тази стъпка
    Драйвери за чипсета са заредени, дъното е марково IBM, сложиш последните драйвери от страницата! Това което е чудно, че в контрол панела в систем, си стои USB 2.0 host , няма удивителна, разпознат е коректно и въпреки това , като вкарам флаша вътре не тръгва и това си е , чудех се няма ли някакви универсални драйвери?
    Изтеглих си драйвери за ХР и 98 СЕ, обаче пак не тръгва.
    Вече нямам идей какво да правя ...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    215
    #7

    Re: USB 2.0 DRIVER ПРОБЛЕМ

    Така като чета само едно ще ти кажа...Без SP няма USB2.Това го казва Microsoft, а не аз!
    Успех!
    п.п
    И препоръчват:
    Преинсталирай SP-ka.Инсталирай последните ъпдейти.Изтегли си последните драйвери за дъното.Там ще е и драйвера за USB2.Инсталирай го, растартирай и всичко трябва да е наред.Всичко това при условие че нямаш някакви други проблеми.Между другото и да нямаш последните ъпдейти , при инсталацията на USB2-драйвера , той ще ти предложи да ъпдейтваш задължително.Трябва да се съгласиш за да бъде всичко според инструкциите на Microsoft.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    21
    #8

    Re: USB 2.0 DRIVER ПРОБЛЕМ

    Имах подобен случай с този уиндоус, правих какво ли не инсталирах всякакви драйвери и не искаше да тръгне, оправи се като махнах батерията на дъното /понеже нямаше джъмпери за cmos/ и я сложих пак
    Успех

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #9

    Re: USB 2.0 DRIVER ПРОБЛЕМ

    хм, ще го опитам със сигурност , няма никаква логика да се оправя така , но нищо не ми пречи да го опитам .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. DOS Driver
    От LZ4 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 08-09-07, 13:53
  2. Отговори: 6
    Последно: 16-10-06, 11:15
  3. USB data cable driver проблем
    От commguy_79 във форум Поддръжка
    Отговори: 6
    Последно: 19-04-06, 16:45
  4. Проблем с Toca Race Driver
    От Zygot във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 27-05-03, 19:16
  5. DVD Driver za XP
    От fiGARO във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 17-05-03, 15:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе