Резултати от 1 до 6 от общо 6

Мизерия с драйвъри за звукОва карта

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    11
    #1

    Мизерия с драйвъри за звукОва карта

    При положение, че не ми е първата реинсталация на win-a за пръв път имам проблем с разпознаването на звуковата карта. Като сканирам с някаква програмка (driver toolkit) излиза че картата ми е Intel(r) 82801BA/BAM AC'97 Audio Controller . Свалям сума драйвери от разни сайтове - driver guide предимно, но ефектът е нулев. Сега като сканвам с driver toolkit излиза, че всички устройства са разпознати, но в device manager-a си остава питанката и нямам звук. Някакви идеи ?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #2

    Re: Мизерия с драйвъри за звукава карта

    А каква ти е всъщност звуковата карта? На слот или интегрирана на дъното? Имаш ли драйвери към нея? А инсталира ли драйверите на дъното?

    Като начало, опитай да я изтриеш от Hardware на Win-a (коя версия е - не става ясно), след което да го накараш отново да потърси нов хардуер и да сложиш съответните драйвери. Ако не стане - отговори на горните въпроси, за да получиш малко по-подробни указания.

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #3

    Re: Мизерия с драйвъри за звукава карта

    Ако е "вградена" на дъното, виж също така дали е позволена [enabled] в BIOS-а - т.е., ако си преинсталирал следствие на някаква "мизерийка", нищо чудно и настройките в BIOS-а ти да се леко променени...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: Мизерия с драйвъри за звукава карта

    като сложиш диска на дъното , той какво ти казва - има ли звуков драйвер или не ?

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Re: Мизерия с драйвъри за звукава карта

    Остави DriverGuide Toolkit върши работа но не винаги. Пусни една диагностична програма Еверест, Аида... и виж какво ти показва за звуковата карта. После иди на www.intel.com и с свали коректния дривер. Преди това направи това което ти каза @IvO за enable от BIOS-a

    успех!!

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    11
    #6

    Re: Мизерия с драйвъри за звукОва карта

    Rawr! Като каза Aida и се сетих предишния път как си намерих драйвъра . Пуснах едно сканче с аида-та - излезе си ми картата /CMedia/ (защо смешната програма на driver guide ми вади друго - тайна), свалих си от сайта на интел и си свиркам...
    Сорка за късния отговор (налегна ме грипа) и мерси

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. звукова карта...
    От hipopotama във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 09-03-09, 00:54
  2. Купувам звукова карта.
    От Ozy във форум Продава
    Отговори: 7
    Последно: 12-08-08, 15:53
  3. звукова карта
    От iovkito във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 18-03-05, 18:17
  4. звукова карта
    От iovkito във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 18-03-05, 17:57
  5. Коя звукова карта ?
    От WarLord във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 25-12-03, 17:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе