Резултати от 1 до 6 от общо 6

Форматиране на диск Д

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    9
    #1

    Форматиране на диск Д

    Искам да си форматирам диск Д защото при инстал на win и там ми си появиха програм фаилс и Win.И в един момент се оказва че win си инталира което иска в С което иска в Д.Та казаха ми че форматирам д посла си слагам диска за инсталация и си поправям грешките и липващите неща в С и така си го оправям всичко .НО проблема е че не ми позволява да го форматирам.Имало някъкви програми с които това могло да стане с тях си правиш квото ти е необходимо по win без той да ти забранявя кво да направиш и кво не .Та кажете това вярно ли е е ако знаета как да форматирам Д щот win не дава заинатил се е и това е.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #2

    Re: Форматиране на диск Д

    Ако си инсталирала Windows-а на дялa d,няма как да го форматираш.
    Нямаш ли някой познат,приятел който да е по наясно с компютрите и когото да натовариш с тази задача.
    Не искам да те обидя,просто от нещата,които си написала оставам с впечатление,че този проблем ще те позатрудни доста.

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #3

    Re: Форматиране на диск Д

    Valkanova, слушай ме сега много внимателно: :coolsmiley:

    Когато един "Windows" се инсталира на диск/дял, различен от C:, това е свързано с доста досадни проблеми - повечето от тях вече си изпитвала и продължаваш да изпитваш на собствен гръб. Кажи ми, ама честно - за какъв чемер ти трябва "Windows" на диск/дял D:? Аргументирай се защо трябва да е там?! Мислиш си, че ако там ще остане неуязвим от вирусни атаки ли? Или че ще е скрит от всеки, който реши да прониква в компютъра ти? Ясно ми е, че сега навлизаш в необятният свят на компютрите и още повече - че искаш да научиш всичко "на крак" за ден-два, но повярвай ми, така няма да стане.

    Сега ще ти дам един приятелски съвет - това дали ще го последваш, си е абсолютно твое решение:

    Форматирай си диск/дял С: и си инсталирай "Windows"-а на него. Бас ловя, че над 70 % от проблемите ти ще изчезнат, когато направиш това. Ако толкова държиш да преместиш важните за теб неща на друг дял - има достатъчно "TweakUI"-програмки, които ще преместят "My Documents and Settings", "Program Files" или други важни за теб (и системата) папки, там където пожелаеш. Не забравяй, че един диск на колкото и дяла да е "нацепен", "boot"-ващият му дял си остава именно C: (т.е. "BIOS"-а се обръща именно към него, за да търси инсталирана операционна система) - и точно оттам впоследствие идват проблемите с инсталирани приложения и прочие...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: Форматиране на диск Д

    При самото инсталиране на Win XP ot setup-a , те пита къде искаш да си инсталираш операционната сиситема, и след това ти дава да избереш какъв формат да му направиш - FAT 32 , NTFS, fat32 quick & ntfs quick

    избираш каквато ти харесва ,но е за предпочитане е фулл формат ( не quick )

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    134
    #5

    Re: Форматиране на диск Д

    IvO™ това са глупости...
    От както се помня работя със ВИН, който не е на С дяла и никога не съм имал проблем със това.
    Дори в момента имам 2 папки Program Files на C: и D:
    НО все пак проблемите идват от некадърно написани програми, а не от операционната система в случая...

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #6

    Re: Форматиране на диск Д

    The_Wizard - ами именно!
    Сам по себе си, за какво му е на човек един голичък "Windows"?

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 28-12-13, 22:30
  2. Отговори: 3
    Последно: 02-04-13, 10:58
  3. Отговори: 10
    Последно: 15-01-11, 16:04
  4. Форматиране на диск с Виста
    От vladkozdr във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 15-01-09, 10:08
  5. FAT -> NTFS без форматиране?
    От Cko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 23-07-03, 22:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе