Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27

''CPU usage'' проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    11
    #1

    ''CPU usage'' проблем

    Въпросът ми е следния! Дори когато нямамам стартирани програми* *''CPU usage'' поддържа 40-60% натовареност.Това обикновенно става след като вляза в интернет.Почиствам всякаквито ''Cookies'' и ''Temporary Files'',рестартирам PC-то и вси4ко е добре до следващото влизане в нета!Може ли нещо да се направи по този проблем или не? :

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re: ''CPU usage'' проблем

    Дай определение на "Влизам в нета", то това не е бакалия.
    Как да ти се даде отговор, като не описваш нито програмите които ползваш за "ВЛИЗАНЕ" нито как точно "ВЛИЗАШ" нито как точно ГЛЕДАШ натовареността

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    11
    #3

    Re: ''CPU usage'' проблем

    OК.Прав си.Ползвам Mozila Firefox 1.0 или IE 5.0 а под влизане имам впредвид,само посещаване на някой саит,в повечето случай Български от рода на Дир.бг, или нещо подобно,изобщо без да става въпрос за никакав Download.
    A иначе ''CPU usage'' го следя на Windows Task Manager в графата Performance. Пак там но в Processes няма процес на които в отчета му за поотребление на CPU да има отчитаща се стойност подобна на тази в Performance.

  5. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #4

    Re: ''CPU usage'' проблем

    Без да съм видял процесите в Task Manager (предполагам, че си с WinXP, дай една снимка на процесите) ще говоря наизуст, но все пак...
    Казваш, че проблема е при посещение на сайтове и се проявява и при двата браузъра, които си ползвал. Следователно вината е в някой plugin, работещ с тях и осигуряващ визуализирането на сайтовете. Съвета ми е следния: виж кои plugin-и се дублират в IE и Firefox, изключи ги и започни да ги включваш един по един. В момента се сещам за Java, Macromedia Flash Player, Quick Time и Winamp, може да има и нещо друго...
    Пусни и една проверка с Ad-Aware SE Personal, може да излезе нещо.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    11
    #5

    Re: ''CPU usage'' проблем

    Eто снимки на Task Manager!Ako някой има идея какво става нека каже!Мерси,предварително!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #6

    Re: ''CPU usage'' проблем

    Цитат Първоначално публикувано от nightice
    Eто снимки на Task Manager!Ako някой има идея какво става нека каже!Мерси,предварително!
    всичко ми се вижда нормално* .

    само FlexType 2К не ми е ясно какво прави в листа с процесите.... - ама щом така си решил....


    добавено

    що не пробваш да махнеш "norton protected recycle bin" - само за проба... и да кажеш какво става после ?

    не казвам, че е от него - ама аз такива глупости спрях да ползвам преди 4-5 години.... - човек или трие нещо, или не го трие...


    също не знам какво е и NOPDB.EXE... ??








  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: ''CPU usage'' проблем

    Процесите ги снимай когато CPU-то показва към 40%, защото сега двете сники са в несъответсвие. При едната CPU-to e na ~40%, a при другата едва на ~8%. Ясно е, че така неможе да се разбере кой товари процесора.

  10. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #8

    Re: ''CPU usage'' проблем

    Спри Norton-а (ако питаш мен - направо го деинсталирай) и виж какво е натоварването. Струва ми се, че Norton се кара с Nod32, затова се товари процесора.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    266
    #9

    Re: ''CPU usage'' проблем

    Цитат Първоначално публикувано от zaphodb
    също не знам какво е и NOPDB.EXE... ??
    NOPDB.EXE е Norton Speed Disk, което е част от Norton Utilities / Norton Systemworks.

    nightice, направи ми впечатление, че си инсталирал NOD32 (nod32krn.exe ). Случайно да си и със НОД32 и със Norton Anti Virus ?

    П.п. бях изпреварен. Направи това, което те съветва panevdd. Дейнсталирай всичко, което си инсталирал на Symantec и виж как ще е.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    11
    #10

    Re: ''CPU usage'' проблем

    Двете снимки са правени през няколко секунди,и мисля ,че на едната показва 48 а на другата 50% . Само с Нод 32 съм,нямам Norton Anti Virus.Ще пробвам,като махна нещата на Symantec и ще видим какво ще се полу4и!

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    11
    #11

    Re: ''CPU usage'' проблем

    Махнах вси4ко на Symantec но никакво подобрение,отварям една,две страници и процесора веднага забива на 50%!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    266
    #12

    Re: ''CPU usage'' проблем

    Аз бих сменил антивируса. Бих пробвал един скан с Касперски. Също една проверка с ewido anti-spyware или Webroot Spy Sweeper. Ако не ти се занимава да прейнсталираш антивирусни пробвай с един On-Line скенер. Например този:

    http://www.kaspersky.com/virusscanner

    П.п Ако нищо не помага, тогава format c:/ и всичко си идва на мястото

  16. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #13

    Re: ''CPU usage'' проблем

    Сещам се за три неща: мултимедиен plugin, firewall и antivirus. NOD32 май имаше някакъв Internet MONitor, виж какво става, като го изключиш.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #14

    Re: ''CPU usage'' проблем

    може и да звучи тъпо...ама ти единсвения юзер ли си на тоя компютър?
    несъответсвието на двете картинки е възможно ако не се показват процесите на другия/те юзер/и.

    другото, което ми хрумва за диагностициране на това кой точно товари е да пуснеш procexplorer,shareware програмка, която показва процесите по-подробно.

  18. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #15

    Re: ''CPU usage'' проблем

    Да, не бях се сетил за още нещо - виж какви са настройките при мен и ги сравни с твоите; за по-подробна информация относно процесите можеш да използваш Process Explorer (1,47Mb), free.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. XP проблем - CPU usage 100%
    От canibus_bg във форум Windows
    Отговори: 21
    Последно: 25-09-06, 00:54
  2. Отговори: 1
    Последно: 09-08-05, 10:12
  3. programa za RAM memory usage
    От martez във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 29-05-04, 10:40
  4. Минимизиран MS Outlook = CPU usage: 100%
    От prt във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 28-04-04, 11:50
  5. SuSE 9.0 and high CPU usage
    От alexandro във форум Linux
    Отговори: 9
    Последно: 30-10-03, 11:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе