Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

XP проблем - CPU usage 100%

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    45
    #1

    XP проблем - CPU usage 100%

    Чисто ново XP,с инсталиран NOD32,офис пакет и adobe reader.Драйверите са от производителя - компютъра е Fujitsu Siemens.Няма съмнителни процеси,бутах всички един по един,но CPU винаги е на 100%,не мърда.
    Някакви предположения?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    31
    #2

    Re: XP проблем - CPU usage 100%

    Извинявай за въпроса, но това е първото нещо, което ми хрумва - да не би да събираш и натоварването от System Idle Process, за да докараш процентите до 100 ?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    45
    #3

    Re: XP проблем - CPU usage 100%

    Тц,натоварването го гледам най-отдолу на Task Manager-а както и в CPU USAGE History.Машината работи мнооого мудно,аз затова реших да проверя какво става чрез Task Manager-а

  5. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #4

    Re: XP проблем - CPU usage 100%

    Е кажи кой процес използва толкова много процесора и ще можем по-лесно да ти помогнем

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    45
    #5

    Re: XP проблем - CPU usage 100%

    Тоно това ме озадачава.Task manager-a показва всички процеси на нула,само system idle proces e на 97-98%.Събарям всички процеси един по един,с оглед на това,че може да не се визуализира правилно,оставам само explorer.exe и taskmanager.exe,но cpu usage продължава да е 100% и не мърда
    Забравих да спомена,че дръпнах и инсталирах ъпдейти на windowsa,но не обърнах внимание дали машината почна да увисва след това.
    Мрежовия кабел също е изключен

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #6

    Re: XP проблем - CPU usage 100%

    И аз напоследък забелязвам доста странни неща при "прясна" инсталация на WinXP Pro. Десетина пъти вече за десетина дни. Без значение дали е легална или редовна (*). И при десктоп-машини и при лаптопи, но при лаптопите се забелязва някак си по-ясно. Основен симптом - таскбара и START-бутона са замръзнали за по няколко (3-10) минути. Обаче разни други неща си работят - може да се направи десен-бутон на десктопа + properties. Даже може да се отвори My Computer и да се цъкне два-три пъти по диска, преди и него да го хванат минутите.

    Горе-долу вече имам някакво обяснение:
    Вариант 1. Налазила ме е някаква много терикатска гадинка. Не ми се вярва да е така, тъй като положих много усилия да я засека и не успях да открия нищо.
    Вариант 2. По ми прилича, че от MS са променили нещо по отношение на автоматичните актуализации, а именно - при автоматичната проверка за състоянието и необходимостта от нови ъпдейти, се спира автоматично и експлоръра. Много са симптомите които ме навеждат на подобна мисъл, но все още не мога да го твърдя със сигурност. Така или иначе, след като приключат всички актуализации, компютъра се "отпушва" и вече не се запъва. Поне при десктоп-машините. При лаптопите и особено при по-старите и по-бавните, "отпушването" е някакво частично - лаптопа пак си зепецва, но за по-кратко.

    Не знам дали твоя случай е такъв. Така или иначе мислех да пиша нова тема по въпроса, но исках да съм по-конкретен.

    (*) Нарочно написах "легална или редовна". Аз не използвам пиратски софтуер. ;-)

  8.  
     
  9. bufo
    Guest
    #7

    Re: XP проблем - CPU usage 100%

    Инсталирай си Task Info
    http://www.iarsn.com/ и виж кой процес товари.
    Програмата показва всички процеси,по-добра е от taskmanager-a
    По време на WinUpdate при мене се наблюдава 100% натоварване,но компютъра при мене не замръзва.Лентата на ъпдейта се върти около 1 минута,за мен това ми се струва много,не знам как е при вас.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    192
    #8

    Re: XP проблем - CPU usage 100%


    Ето ти още една много полезна програмка, доста по-добра от TASK MANAGER-а.

    http://www.sysinternals.com/Utilitie...sExplorer.html

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    45
    #9

    Re: XP проблем - CPU usage 100%

    @MitkoS Проблемът ми е при десктоп машина Fujitsu Siemens,инсталирал съм му оригиналния Windows,който върви заедно с компютъра,сложих драйверите,свалени от сайта на производителя по сериен номер.След това сложих NOD32 след което пуснах нета,ъпдейтнах,сканирах целия хард,след това ъпдейт на Windowsa(свалиха се 52 ъпдейта),инсталираха се и чак след това обърнах внимание,че машината се държи странно и като реших да хвърля едно око на Task Manager -а видях че CPU-то ще изпуши.Спрях автоматичния ъпдейт,измъкнах физически кабела за нета убих всички възможни процеси,изчаках го около 15-20 минути,промяна никаква.Рестартирах го без лан,без антивирус,пак същото.
    Всичко това ме навява на мисълта,че нещо след ъпдейтите се прецака.Ако няма някой патил като мен да сподели лекарство за проблема,май ще се наложи наново да съборя windowsa и да експериментирам,за да хвана откъде дойде белята

  12. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #10

    Re: XP проблем - CPU usage 100%

    Добре де, защо не опиташ да махаш ъпдейтите един по един или всички накуп?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    45
    #11

    Re: XP проблем - CPU usage 100%

    Ами няма ги в Add or Remove programs .Къде да ги търся?Ами записите в регистрите?!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    542
    #12

    Re: XP проблем - CPU usage 100%

    Цитат Първоначално публикувано от canibus_bg
    Ами няма ги в Add or Remove programs .Къде да ги търся?
    Там са, сложи отметката Show Updates и ще ги видиш.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #13

    Re: XP проблем - CPU usage 100%

    Цитат Първоначално публикувано от canibus_bg
    Всичко това ме навява на мисълта,че нещо след ъпдейтите се прецака.
    Защо си мислиш че като пише на нещо "Critical update" e критичен за теб ...

  17. Member Аватара на shveb
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    190
    #14

    Re: XP проблем - CPU usage 100%

    Аналогичен случай на три машини.Всичките са с NOD32.След деинсталация на антивируса не се променя нищо.Преинсталирай и сложи друг антивирус.Никоя компания не обича да я цакат.Моята теория за антивирус-или платен или безнлатен.Кракнатите версии довеждат до странно държание на компа.

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #15

    Re: XP проблем - CPU usage 100%

    Цитат Първоначално публикувано от shveb
    ...Кракнатите версии довеждат до странно държание на компа.
    моите уважения, но не ме карай да се подсмихвам под мустак

    обясни ми каква е разликата между платената и кракнатата, моля те

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ''CPU usage'' проблем
    От nightice във форум Windows
    Отговори: 26
    Последно: 03-07-06, 20:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 09-08-05, 10:12
  3. programa za RAM memory usage
    От martez във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 29-05-04, 10:40
  4. Минимизиран MS Outlook = CPU usage: 100%
    От prt във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 28-04-04, 11:50
  5. SuSE 9.0 and high CPU usage
    От alexandro във форум Linux
    Отговори: 9
    Последно: 30-10-03, 11:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе