Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31

проблем с папката на windows

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #1

    проблем с папката на windows

    от няколко дена забелязвам че папката на wiindowsa от ден на ден ми става по голяма вчера показваше това

    size 3.55gb
    size on disk 3.29gb
    а днес вече е станала по голяма кажете на какво се дължи това и дали е нормално защото както е тръгнало скоро ще ми се напълни този дял от харда на който съм инсталирал windowsa


  2.  
     
  3. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #2

    Re: проблем с папката на windows

    Microsoft Windows има няколко версии; като добавим и Service Paсk-овете + целия наличен софтуер, написан за тази ОС, броят на възможните варианти клони към безкрайност. Без да се знае какво е инсталирано като софтуер, отговора може да бъде само нещо от рода на "щом папката става по-голяма, сигурно нещо я пълни...". Кажи какво имаш инсталирано, за да получиш и по-точен отговор.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #3

    Re: проблем с папката на windows

    с windows xp sp2 съм проблема се появи откакто го качих този sp2 отначало всичко си беше нормално докато не ми се появи една жълта икона долу в дясно на монитора и от тогава започна да ми се пълни папката но не чак толкова за да и обърна внимание забелязах го съвсем случайно но по големия проблем започна от вчера когато реших да си валидирам windowsa и след като го направих започнах да дърпам всякакви ъпдейти от сайта на майкрософт и от 1.55 ми стана 3.55 и продължава да се пълни вече като съм спрял да ъпдейтвам

    надявам се че съм го обяснил както трябва за да може да ми помогнете

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    Re: проблем с папката на windows

    Тази жълта икона е за Update и значи, че се свалят едни файлчета и се инсталират, без ти да знаеш, защото така е настроен уиндоуса при тебе. Страшно няма. Компа ти ще работи все по-бавно и размера на уиндоус папката ще става все по голяма, докато не си купиш нов комп, защото този ще се окаже бавен и препълнен. Евреите са виновни, но ... това е друга тема.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #5

    Re: проблем с папката на windows

    ru-boy
    вместо да си правиш майтап с мен по добре кажи как мога да си реша проблема щяла да се пълни и след време да си купя нов комп що за глупаво изказване беше това

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    Re: проблем с папката на windows

    Де да си правех майтап ...

    Това, което ти казах е самата истина, мога да ти го обясня в подробности та поне да научиш нещо полезно.

    1. Уиндоуса си сваля от и-нет надстройки и си ги инсталира, а те не са съвсем малки, само SP2 е с размер на цял уиндоус горе-долу
    2. Всяка една програма (98%) си записва нещо в папката на уиндоуса и ето ти пак повишаване на обема на въпросната папка
    3. Има едно чудо наречено swap file и то е горе-долу с размер два пъти рам паметта на компа ти, но може да има и доста по-големи и рядко по-малки размери
    4. Папката на браузера/ите ти също има кеш памет, който, повярвай ми, съвсем не е малък и заема доста мегабайти.
    5. Айде да спра до тука, че ще почнеш да разбираш повече от мене и ще ми намалеят доходите.

  8.  
     
  9. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #7

    Re: проблем с папката на windows

    Виж тази тема, особено моето мнение (естествено). Освен това можеш да си спреш автоматичното актуализиране: десен бутон нa My Computer, Properties, Automatic Updates. Избери третата опция - така ще получаваш съобщения за наличните актуализации, но ще можеш да ги сваляш и инсталираш, когато ти решиш.
    ru-boy е прав за работата на Windows, за евреите - не знам.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #8

    Re: проблем с папката на windows

    ru-boy

    ако може тогава да ми го обясниш как може да се скапе компа че взе да ми става интересно

  11. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #9

    Re: проблем с папката на windows

    presents, пусни си програмката sequoia view (http://www.win.tue.nl/sequoiaview/) и разгледай кои са по-големите файлове на диска. Може да ти даде някакви идеи, например да откриеш някой посотянно набъбващ Log файл.
    Профилактично можеш да изтриеш всичко, което се съдържа в папката C:\Windows\system32\dllcache\

  12. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #10

    Re: проблем с папката на windows

    Цитат Първоначално публикувано от presents
    ru-boy

    ако може тогава да ми го обясниш как може да се скапе компа че взе да ми става интересно
    Я като си толкова отворен ми кажи, къде съм споменал думата "скапе"?

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #11

    Re: проблем с папката на windows

    ru-boy
    купиш нов комп-това как да го разбирам?и не съм в този форум да се карам с никой
    просто търся помощ ако не искаш да ми помогнеш поне остави някой друг да го направи

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #12

    Re: проблем с папката на windows

    panevdd
    в момента няма никакви нови ъпдейти в сайта на майкросфт които аз нямам на компа забелязах че като вляза да проверя за нови ъпдейти а то няма такива папката ми се пълни явно тегли някакви active x контроли или там каквито бяха

  16. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #13

    Re: проблем с папката на windows

    Ще оставя някой друг да ти помогне.
    Разликата между моите и твоите знания прави така, че си говорим на различни езици.

  17. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #14

    Re: проблем с папката на windows

    Как ти е настроено автоматичното актуализиране, направи ли го както ти казах? Папката може да се пълни и от нещо друго... я дай една снимка от раздела Processes в Task Manager.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #15

    Re: проблем с папката на windows

    ru-boy

    ако съм те обидил нещо извинявай и все пак ако искаш да ми помогнеш няма да откажа помощ

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 8
    Последно: 01-05-09, 11:05
  2. Отговори: 5
    Последно: 13-02-08, 11:45
  3. Папката на windows стана огромна
    От peterkac във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 19-10-07, 16:46
  4. Папката CSC
    От Guaihir във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 08-07-05, 20:35
  5. Отговори: 16
    Последно: 03-02-05, 17:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе