Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

vista клавиатурна подредба

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    93
    #1

    vista клавиатурна подредба

    има някой размествания във фонетичната подредба във вистата. Бих искал да знам , такава ли е новата подредба и има ли начин да си я променя, както по старому, без да инсталирам допълнителни програми. Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Re: vista клашиатурна подредба

    Mалко са пообъркали фонетичната клавиатура, има още какво да научат от Линукс ОС, явно се учат много бавно, което е разбираемо. Те от М$ преди в уин 98 не бяха наясно къде е България и я бяха сложили в часовия пояс +1, а доколкото знам сме +2, но това са бели кахъри, може да взимат пари за калпавия си продукт от българите, но не знаят къде е България, за да оправят клавиатурната подреба и часовите зони.
    Ама, айде ... ще чакаме седващата версия на "любимия" продукт на М$.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    93
    #3

    Re: vista клашиатурна подредба

    не това беше въпроса ми

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    Re: vista клашиатурна подредба

    Сложи си стандартната клавиат. подредба ( фонетична) на injinera и ще се оправи.

  6. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #5

    Re: vista клашиатурна подредба

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Сложи си стандартната клавиат. подредба ( фонетична) на injinera и ще се оправи.
    Не става . Даде грешка и сега се сбозиклавиатурната подредба на кмпа

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    Re: vista клашиатурна подредба

    ... ръчно задай клавиатурния файл, но не и този към уиндоуса, а този към допълнителната фонетика, която си качил.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #7

    Re: vista клавиатурна подредба

    можеш да пробваш и това :
    http://www.venimus.info/files/kbdbg.exe

    не съм го пробвал на виста, но на всички други Win-и баца без грешка

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #8

    Re: vista клавиатурна подредба

    Разгледай тази страница:
    http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg233737
    но ще напиша буквално поста си там:
    /Цитат:
    Понеже във Виста има фонетична подредба, която е вече стандартизирана у нас, но се различава от традиционната фонетична подредба ползвана досега, за всички тези, които искат да ползват досегашната фонетична подредба с която са свикнали, мисля, че ще е полезно това:
    http://dimiter.dyndns.org/bgphtr/bgphtr.zip
    Наречена от от автора си Phonetic Traditional.
    Дано съм бил полезен.

    Източник: форумът на Comexgroup.
    http://comexgroup.com/forums/index.p...opic=30740&hl=
    //край на Цитата

    @ru-boy MS във Виста за заложили ВЕЧЕ СТАНДАРТИЗИРАНАТА у нас фонетична кирилица, която се различава малко от досегашната.

  11. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #9

    Re: vista клавиатурна подредба

    "Вече стандартизираната" е дело на някакви професори които сигурно не са и писали на нея,а само са редактирали досегашната.На "вече стандартизираната" обаче никой не пише освен авторите и.Да им се чуди човек,при работеща клавиатурна подредба да хванат да разместят.Ние сме шампиони в новостите обаче,вижте колко партии има само.

  12. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #10

    Re: vista клавиатурна подредба

    Цитат Първоначално публикувано от stekyman

    @ru-boy MS във Виста за заложили ВЕЧЕ СТАНДАРТИЗИРАНАТА у нас фонетична кирилица, която се различава малко от досегашната.
    Зная го добре в момента съм със Виста, някой от буквите се различават. В Линукса знаят за фонетиката, но тези тъпани от М$ не знаят какво правят и са омотали фонетиката.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #11

    Re: vista клавиатурна подредба

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Зная го добре в момента съм със Виста, някой от буквите се различават. В Линукса знаят за фонетиката, но тези тъпани от М$ не знаят какво правят и са омотали фонетиката.
    ru-boy, не се съмнявам, че го знаеш, но работата е там, че от Майкрософт вграждат в ОС само подредбите, които са приети официално като стандарт в съответната страна. А тази фонетична - за която говорим е приета у нас като стандарт. Затова именно нея са вградили. Лично аз не намирам много голяма разлика с предишната - може да се свикне, разликата е в 5-6 букви, донякъде имат резон направените промени.
    А тази, към която давам линк е старата фонетична, но направена за Виста, човекът, който я е правил е българин и работи в Майкрософт.

  14.  
     
  15. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #12

    Re: vista клавиатурна подредба

    @Ru .. номера е че фаиловете които се добавят нямат целия наобор от параметри(необходими за виста) и за това даде грешка. След рестарта всичко се оправи, въпреки че сега например не можеш да си видиш картинката с разположението на буквите. Може и нещо друго да се скапе.. Както и да е - аз се отказах от вистата. Твърде много неща са различни. и се настройват много трудно. За сега я ползвам само за експерименти ...

    За фонетиката и майкрософт... Проблема пак опира до някой изрод, дето е проявил инициатива..както навремето с БДС - 10-15% от потребителите ползват БДС, ама нали е стандартизирана и нея слагат в WINа. Да са живи и здрави. В линукс как не можаха един път да се объркат ...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Re: vista клавиатурна подредба

    @Stekyman - честно тука ме уби. Как така ще свикнеш на 5-6 различия !
    не е много лесно повярвай ми , а след като има решение, защо трябва да се мъчим ?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #14

    Re: vista клавиатурна подредба



    Това е положението.
    Група уроди от Български Институт за Стандартизация са си съчинили новия стандарт за фонетична подредба, без да ги е грижа какво реално се ползва от хората. В случая Майкрософт нямат никаква вина.


    Статия по темата: http://www.metodii.com/bg_Novina.html

    Статия по темата: http://www.pcw.bg/main/index.php?opt...d=77&Itemid=26


  18. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #15

    Re: vista клавиатурна подредба

    Все пак, ако се вгледаме, наистина става въпрос само за няколко букви разлика - Ч,Ш,Ю,Я,Ж, не е толкова сложно да се пренастрои човек. Много голямо предимство според мен е че има ударено И, което в общоприетата в практиката фонетична подредба липсва. Освен това има символите за номер и параграф, които също отсъстват в традиционната фонетична подредба. Наличието на символ евро също е предимство.
    Нека бъдем по-гъвкави. Освен това в технологиите може да успееш само ако си твърдо по стандартите, което ние българите много, много не обичаме.
    Признавам, че не съм я пробвал лично още, но ще я опитам, така и така ползвам фонетична.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 34
    Последно: 15-06-09, 11:45
  2. XP SP3 RC,Vista SP1 RC
    От zayo bayo във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 15-12-07, 17:24
  3. Руска фонетична подредба
    От ggbg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 09-03-06, 20:26
  4. Отговори: 1
    Последно: 19-11-04, 11:26
  5. Edit на клавиатурна подредба
    От RISTAKI във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 10-08-04, 15:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе