Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 44

трептене на монитора

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    13
    #16

    Re: трептене на монитора

    направих това което си ми посочил обаче от падащото меню на монитора - мах е 85 херца, давам отметка да ми позволи да използвам повече -100 херца, но след това монитора изключва за няколко секунди и отнова се връща на 85 херца... а и нещо друго което забелязах - трептенето е само вечер ... нямам представа защо. Мерис на вс!!!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #17

    Re: трептене на монитора

    Като се повишат температурите няма да ти трепка вечер.
    Опита ли какво ще се случи след като екранираш стената зад монитора с домакинско фолио?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    13
    #18

    Re: трептене на монитора

    Моя е 755. 85Hz са достатъчни, не го насилвай. При мен внимателното разглеждане на екрана показа леко трептене в единия ъгъл, което изчезваше понякога. След обстойно разследване установих, че се получава при вкл. на хладилника , който е в друга стая. Имам и UPS но явно не филтрира. Добре да е далече от елмагн. полета, GSM са много опасни в близост.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #19

    Re: трептене на монитора

    Цитат Първоначално публикувано от marcya
    направих това което си ми посочил обаче от падащото меню на монитора - мах е 85 херца, давам отметка да ми позволи да използвам повече -100 херца, но след това монитора изключва за няколко секунди и отнова се връща на 85 херца... а и нещо друго което забелязах - трептенето е само вечер ... нямам представа защо. Мерис на вс!!!
    Дали не си избрала резолюция 1280х1024? Както вече казах, трябва да сложиш 1024х768 и след това да изпълниш съвета на FearMe.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #20

    Re: трептене на монитора

    възможно е дори и на 1024*768 да не поддържа 100.....
    от друга страна щом се забелязва само вечер има 2 възможни обяснения:

    - има го и през деня, но по-ярката естествена светлина ти пречи да го забележиш
    - слаб ти е тока и вечерта , когато всеки пуска я печка, я нещо друго, напрежението пада и не стига на монитора (започва да трепти)

    и само искам да отбележа, че разликата между 60 и 85 е ОГРОМНА. на 85 надали виждаш трептене, докато на 60 е окоизбождащо. за сверка - обърни се настрани и гледай само с периферното зрение монитора. веднага ще видиш ралзиката между 60 и 85 !

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #21

    Re: трептене на монитора

    LG Flatron F700bр 100% поддържа 100Hz на 1024х 768
    Моя ( и на @Pat ) 15" Sony HMD-A100 държи 85Hz при тази резолюция , та камо ли този много добър модел.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #22

    Re: трептене на монитора

    1. Монитор от серията LG F700 съм работил и виждал само F700P и F700B, но не и F700BP.
    2. Първият F700P наистина поддържа 1024х768 при 100Hz, докато моделът F700B поддържа максимално 1024х768 при 85Hz.
    Това с трептенето може да се дължи на различни фактори освен повреда в монитора.
    Дали е правена проверка с включване на монитора към друг компютър?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    13
    #23

    Re: трептене на монитора

    да моя грешка - LG Flatron F700B, към друг компютър не е включван...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #24

    Re: трептене на монитора

    За да те успокоя ще ти кажа случай с един познат - на неговото бюро, с неговата видеокарта подобен монитор трептеше независимо на колко херца беше нагласен, на съседния компютър като се занесеше монитора този проблем го нямаше, също нямаше проблеми и с друг монитор.
    В края на краищата след няколко часово разнасяне из цялата стая той го даде на колегата си и си купи LCD

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #25

    Re: трептене на монитора

    marcya@, а как са ти разположени компа и монитора? Да не би да са близко един до друг?
    Влез в БИОС и виж в Advanced дали имаш опция подобна на Spread Spectrum.И ако имаш и е Disabled я сложи на Enabled и виж дали има ефект.
    Ако не можеш да се ориентираш поне кажи модела на дъното.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    13
    #26

    Re: трептене на монитора

    ами да - кутията на компа е разположена на 10 см разстояние от монитора, а съвета който ми даде, за съжеление не е в моята компетентеност. Но сега си мисля, че това наистина може да се дължи на електирчеството, тъй като не е непрекъснато, а се получава предимно вечер.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #27

    Re: трептене на монитора

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    За да те успокоя ще ти кажа случай с един познат - на неговото бюро, с неговата видеокарта подобен монитор трептеше независимо на колко херца беше нагласен, на съседния компютър като се занесеше монитора този проблем го нямаше, също нямаше проблеми и с друг монитор.
    В края на краищата след няколко часово разнасяне из цялата стая той го даде на колегата си и си купи LCD
    Да можеше всеки да си решава проблемите така лесно...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #28

    Re: трептене на монитора

    Цитат Първоначално публикувано от bluefish
    Да можеше всеки да си решава проблемите така лесно...
    Да, проблемите се решават лесно когато разбереш от къде ти идват. Иначе може да си пиеш аналгин против главоболие цял месец, докато се усетиш че имаш развален зъб.
    Същото е и тука - щом се получава само вечер - 80% вероятност е че проблема е в захранването - било на Монитора, било в разклонителя, било в цялата елестросистема в апартамента.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    82
    #29

    Re: трептене на монитора

    "B" моделите работят максимум на 85Hz. "P" моделите поддържат по-високи честоти на опресняване. От http://www.superwarehouse.com/LG_Ele...700B/ps/141938 виждаме, че FLICKER FREE RESOLUTION: 1024 X 768 @ 85HZ и SCANNING FREQUENCIES: 30 - 70KHZ (HORIZONTAL) 50-160HZ
    (VERTICAL) . Като разделим 70kHz на 768 получаваме 91kHz. Има и запас от 6Hz, който запас е хубаво да е поне 10%.
    Този модел и да го разпориш няма как да поддържа 100Hz. "P" моделите са друга работа , това P идва от Professional.
    Както е видно от http://www.dealtime.com/xPF-LG-Flatr...-www.google.bg
    Synchronization Range - Horizontal 30 - 96 kHz , което ще рече 96000/768=125. Това от своя страна значи, че спокойно може да работи на 100Hz със запас от 25%. Магическото число е Video Bandwidth 203 MHz. Колкото е по-голямо това чисълце, толкова повече ще са херците пред очите ни. "Полоса пропускания" му казват на руски. Друг е въпроса, че мен лично и 85Hz са ми малко мънинко и ги усещам. 100 е съвсем друга работа.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #30

    Re: трептене на монитора

    Вчера седнах на една машина , не заради друго ами заради монитора.
    LG-F700B, на 1024 х 768  @100Hz с Ати 9550
    Мисля че не е от значение картата
    При комшуто има същия проблем с Дел 19" Флат Сони тръба ( т.е вечерта се усеща яко трептене ), оказа се че са на една обща фаза с няколко апартамента които имат по 2 климатика

    НЕ БЪРКАЙТЕ Килохерци с Херци , моля ВИ. Двете са различни неща.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Трептене на екрана при включване
    От svilen85 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 25-06-14, 15:19
  2. Трептене на монитора
    От venelina във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 24-07-13, 14:44
  3. Трептене при Panasonic TX-32LE7P
    От VR във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-11-07, 19:29
  4. ТРЕПТЕНЕ на LCD монитор
    От ceco7 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 18-11-07, 20:12
  5. ffdeshow трептене на картината
    От shutdawn във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 10-04-06, 00:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе