Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23

Смяна местоположението на папка "Application Data"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #16

    Re: Смяна местоположението на папка "Application Data"

    А ако се докопа до паролата на акаунта ми какво става? Всщност никога не съм ползвал вграденото криптиране и затова питам - (не знам какви опции има).
    Хипотетично:
    1. По-вероятно да ти резетне паролата на акаунта - в този случай ще духа супата.
    2. Ако ти има паролата на акаунта ще ти ги преточи целия HDD дето си го носиш докато е включен!
    Той има ли ти паролата - GAME OVER има достъп до всичката ти информация в реално време. Най-малкото може да ти преточи целия HDDdrive с нея докато си включен, без ти да разбереш (със програмка от 3реда пусната като service).


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #17

    Re: Смяна местоположението на папка "Application Data"

    паролата на акаунта е ясна, тъй като тя може и да бъде "сменена" временно за целта, а за криптирания драйв той трябва да въведе друга парола, която няма как да бъде лесно прецакана
    доколкото разбирам проблемът е, че когато криптира предварително системните папки, има проблем при логване в системата и зареждане на профила - ако е така, просто експериментирай като оставяш некриптирани тези от тях, които се ползват при логване (едва ли в тях има съществена за тебе информация)

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #18

    Re: Смяна местоположението на папка "Application Data"

    Да нахвърлям няколко идеи по темата:
    1) Ако криптираш преносимия диск чрез вградената функционалност на Windows се прецакваш - дискът става нечетим на друго място, освен ако не си екпортираш ключа и после да го импортираш на всяка система, където закачаш диска
    2) Би могъл да ползваш Disk Management (start>>run>>diskmgmt.msc) и да обявиш UNIX-Style "mount point" за преносимия диск - папка, под която ще се вижда съдържанието на монтирания диск
    3) Защо просто не записваш тайната информация на отделния диск, без да правиш всикчи тези акробатики?

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #19

    Re: Смяна местоположението на папка "Application Data"

    Цитат Първоначално публикувано от DeathKnight
    Хипотетично:
    1. По-вероятно да ти резетне паролата на акаунта - в този случай ще духа супата.
    2. Ако ти има паролата на акаунта ще ти ги преточи целия HDD дето си го носиш докато е включен!
    Той има ли ти паролата - GAME OVER има достъп до всичката ти информация в реално време. Най-малкото може да ти преточи целия HDDdrive с нея докато си включен, без ти да разбереш (със програмка от 3реда пусната като service).

    По т.1 - съгласен, но ако е малко по-умен и иска да постигне нещо ще гледа да я разбере вместо да я ресетва.
    По т.2 - Не е точно така, защото едновремено няма как да сме на компютъра, а за достъп през мрежата са взети мерки - firewall и спиране на всякакви сервизи които обслужват remote достъпи, в това число и shering. (Теставано е, администратора на мрежата няма достъп до компютъра ми). Когато ме няма пред компа - той е в заключено състояние. От това състояние мога да го извадя или аз или узер с администраторски права. Във втория случай обаче се изпълнява командата Log-off, при което криптираната информация, която до този момент е била видна, изчезва - до следващото "маунтване" на диска или дяловете. Така че единствено ако аз отключа компа криптираната информация ще остане достъпна. Единствения вариянт е администратора да направи Log-Off , да извлече паролата и след това да ме "дебне" . Това разбирасе ако не сменя своевременно паролата, защото като видя че криптираните дялове не се виждат, допускам точно това, макар че може просто да е спрял за момент тока .

    Цитат Първоначално публикувано от recycled_bin
    паролата на акаунта е ясна, тъй като тя може и да бъде "сменена" временно за целта, а за криптирания драйв той трябва да въведе друга парола, която няма как да бъде лесно прецакана
    доколкото разбирам проблемът е, че когато криптира предварително системните папки, има проблем при логване в системата и зареждане на профила - ако е така, просто експериментирай като оставяш некриптирани тези от тях, които се ползват при логване (едва ли в тях има съществена за тебе информация)
    Да, така е. Въпроса е как да криптирам едни а други - не като всички са поддиректории на "Application Data" (имам предвид с TrueCrypt), с вградената е ясно, но там си остава проблема с паролата на акаунта.




    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Да нахвърлям няколко идеи по темата:
    1) Ако криптираш преносимия диск чрез вградената функционалност на Windows се прецкаваш - дискът става нечетим на друго място, освен ако не си екпортираш ключа и после да го импортираш на всяка система, където закачаш диска
    2) Би могъл да ползваш Disk Management (start>>run>>diskmgmt.msc) и да обявиш UNIX-Style "mount point" за преносимия диск - папка, под която ще се вижда съдържанието на монтирания диск
    3) Защо просто не записваш тайната информация на отделния диск, без да правиш всикчи тези акробатики?
    1) Мда - не е много удобно.
    2) Това не ми е много ясно ка ще изглежда - чувам го за първи път - въпроса е ако примерно ти който знаеш за тази възможност и примерно откраднеш компа с диска, ще имаш ли достъп до информацията?
    3) Така и правя... но забелязах, че в тази папка остават "следи", които бих искал да няма (кат' ш'е е гарга - рошава да е)


  6. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #20

    Re: Смяна местоположението на папка "Application Data"

    ясно ... ами ползвай някакъв друг софтуер, който поддържа такъв режим (някой ако може да ти препоръча, аз лично не съм ползвал и рискувам само неща от гугъл да предложа ...)

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #21

    Re: Смяна местоположението на папка "Application Data"

    Цитат Първоначално публикувано от Pat

    2) Това не ми е много ясно ка ще изглежда - чувам го за първи път - въпроса е ако примерно ти който знаеш за тази възможност и примерно откраднеш компа с диска, ще имаш ли достъп до информацията?
    За съжаление в случая не мога да дам точни напътствия в стил "стъка-по-стъпка" - нямам Windows под ръка. Майкрософт (естествено трябва да вкарат объркване чрез внасяне на нови имена на нещо старо) използват термина "graft point". Тук открих нещо по темата, което се надявам да (ти) е от полза:

    http://support.microsoft.com/kb/205524

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #22

    Re: Смяна местоположението на папка "Application Data"

    Прави се от DiskManager, цъкаш на диска, Change Drive Letter and Paths ...
    Другото на снимката:

    Много удачно решение на проблема.

    [img width=800 height=579]http://img295.imageshack.us/img295/9449/untitledyp6.jpg[/img]


  10. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #23

    Re: Смяна местоположението на папка "Application Data"

    пробвах така, но не мога да разбера защо хем ги виждам на Д устройството, хем свободното място на Д не се променя, а като дам пропъртийс на папката тя е 4 и нещо гб

    но това премества всичко от Ц на Д устройство /по-точно копира/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  2. Смяна на диск на лаптоп чрез "Disk cloning"
    От MitkoS във форум Мобилни устройства
    Отговори: 5
    Последно: 24-03-10, 21:22
  3. ERROR "Application is not licensed to use this feature"
    От The_Wizard във форум Програмиране
    Отговори: 4
    Последно: 22-12-06, 22:43
  4. Търся "TOSHIBA Audio Application"
    От Savich във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 21-06-06, 19:34
  5. Смяна на множитела след "sleep"
    От wiseacre във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 19-01-06, 10:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе