Резултати от 1 до 9 от общо 9

Рестарт на Windows

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    31
    #1

    Рестарт на Windows

    Здравейте,

    Компютъра ми си работеше нормално допреди няколко дни, когато стария му АТА диск изгоря. Беше му сложен нов, САТА.
    Тогава започна да отказва да зареди уиндоуса, рестартира се 2-3 секунди след като се появи началното лого на Windows XP.
    За съжаление обаче не мога да се сетя дали след като му беше инсталиран пълния набор от използвани програми, беше рестартиран, затова не съм сигурен дали проблема е в несъвместимост на софтуера със САТА-та (каквото мнение изрази системният ни администратор), или случайно по същото време се е проявил някакъв хардуерен проблем.
    Въпросните програми, които ме съмняват, са Аутокад 2004, и едно специализирано допълнение към него.
    Същите програми са инсталирани на още няколко компютъра (със АТА дискове), и също работят нормално.

    Може би няма връзка със сегашната ситуация, но ще спомена, че по-рано компютъра проявяваше и друг проблем - понякога не искаше да се рестартира. Т.е. гасеше се след като му се даде рестарт, и трябваше наново да се включва от захранването.

    Извинявам се за оскъдната информация относно хардуера, става въпрос за служебен компютър, и досега не съм се интересувал особено от характеристиките му.

    Някой може ли да даде съвет къде да се търси проблема, преди компютъра да бъде занесен на изследване чарк по чарк ?

  2.  
     
  3. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #2

    Re: Рестарт на Windows

    Прилича на проблем със захранването, но спокойно може да е нещо от софтуера... стартирай в Safe Mode и виж как се държи.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    31
    #3

    Re: Рестарт на Windows

    Цитат Първоначално публикувано от panevdd
    Прилича на проблем със захранването, но спокойно може да е нещо от софтуера... стартирай в Safe Mode и виж как се държи.
    Пробвал съм, по същия начин се държи - не успява да зареди уиндоуса

  5. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #4

    Re: Рестарт на Windows

    Опитай го с Hiren's boot CD - там има live операционни системи и програми за тестване на компонентите. Аз бих тествал твърдия диск и паметта.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #5

    Re: Рестарт на Windows

    Цитат Първоначално публикувано от Nicky
    Тогава започна да отказва да зареди уиндоуса, рестартира се 2-3 секунди след като се появи началното лого на Windows XP.
    F8 преди зареждане на ОС, избираш да не рестартира при грешка, и като излезе мазния син прозорец - преписваш си цифричките и търчиш при чичко Google.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: Рестарт на Windows

    какво дъно?
    какъв хард?
    хардът на сата1 или сата2 е пуснат?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #7

    Re: Рестарт на Windows

    В директорийката на windows има една папка minidump, сортирай по дата и сложи някъде последните 2-3 дъмпа да ги видим.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    31
    #8

    Re: Рестарт на Windows

    Цитат Първоначално публикувано от NO CARRIER
    В директорийката на windows има една папка minidump, сортирай по дата и сложи някъде последните 2-3 дъмпа да ги видим.
    Може би ламерски въпрос... но как да й видя съдържанието без уиндоус или дос ?

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #9

    Re: Рестарт на Windows

    С някое live boot cd, може и линукс.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Рестарт след рестарт по време на POST
    От IMonev във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 12
    Последно: 01-02-11, 15:49
  2. Проблем след рестарт на Windows XP
    От Compare във форум Windows
    Отговори: 50
    Последно: 17-07-07, 23:35
  3. Рестарт на PC-то
    От Tores във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 13-02-06, 23:02
  4. рестарт....
    От spoofer във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 18-04-03, 20:33
  5. Рестарт:(
    От kesten във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 03-11-02, 23:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе