Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 54

Инсталиране на Windows

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    9
    #16

    Re: Инсталиране на Windows

    Реших да изчакам моя познат, за да не объркам нещо. Чувствам се като дебил, ама нищо. Благодаря на всички.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #17

    Re: Инсталиране на Windows

    Цитат Първоначално публикувано от neznae6ta
    Реших да изчакам моя познат, за да не объркам нещо. Чувствам се като дебил, ама нищо. Благодаря на всички.
    не се чувствай така, всеки е започнал от нулата (само дето някои го забравят
    вземи си една книжка, почовъркай се малко, и ако ти стане интересно - значи ще те бъде. ако не - лошо няма, не на всеки му е интересно да бъде "компютърджия"

  4. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #18

    Re: Инсталиране на Windows

    Цитат Първоначално публикувано от neznae6ta
    Реших да изчакам моя познат, за да не объркам нещо. Чувствам се като дебил, ама нищо. Благодаря на всички.
    На мене са ми взимали и по 30 лева,сега аз взимам вече

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    82
    #19

    Re: Инсталиране на Windows

    Хе хе, един познат беше си записал на видео как му инсталират Уиндоус-а и после, като трябва да преинсталира си пуска касетата и започва
    Като за начало е хубаво да си спасиш всичко каквото ти трябва от харда. После слагаш буутващото CD и запряташ ръкави. Един-два-три пъти и ще си готова сама да си преинсталираш Уиндоус-а. Полека-лека ще започнеш и тънките гъдели да му правиш.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #20

    Re: Инсталиране на Windows

    neznae6ta помоли твоя познат да ти свали от тук копие на ХР и да ти го запише на диск. След това да ти напише на лист хартия следните стъпки:
    1.Как се зарежда Операционна Система директно от CD ( да буутва от CD или "boot from CD" ) - абе варианти много за едно и също нещо.
    2.На кой дял да ти се инсталира ( или на коя част от твърдия ти диск трябва да се инсталира )
    3.Коя буква трябва да натиснеш за да се форматира тази част от твърдия ти диск на NTFS ( пълмо или частично )
    и .... толкова . Всичко е автоматизирано . Чакаш около 40-45 минути и всичко е ОК

    Това копие на ХР е корпоративна версия за руския пазар и няма нужда от активация . Проблема е дали знаеш руски . Това като го имаш на CD можеш да експериментираш колкото си искаш .

    Относно зависването , най добре си свали тази програмка ( всичко в едно ) и си стегни малко компюърчето .

    Ако има проблем със свалянето на копието на ХР пиши тук и ще се намери кой да ти свали ХР и да ти го запише на диск .

    опс , щях да забравя - както ти бяха казали да напишеш настроиките на интернета преди инстал требе да го направиш ( много важна част от цялата процедура ) . Защото всичко друго може да се автоматизира ( дори и драйверите с nLite можеш да си вкараш в инсталационно CD ) но за настройките за нета трябва ръка да ги пипне ( запише имам предвид ) защото за всеки компютър са различни .

  7. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #21

    Re: Инсталиране на Windows

    nikolin
    ,това е самоделка с вградени една камара неща доколкото разбирам.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #22

    Re: Инсталиране на Windows

    1. Линка, който води до step-by-step и посочва да се избере старо PC (т.е. без ACPI) не го ползвай. Файдата е само в малко по-бързото зареждане, но не и стабилна работа.
    Цитат Първоначално публикувано от Perk0
    http://suxwin.data.bg опитай тази последователност
    - Не опитвай.

    2. Това, че ти зависва от време на време - намирисва ми на "спестен" IDE кабел, т.е. оптичното устройство и праймъри хард диска са на един интерфейс -> трябва да се постави оптичното у-во на друг интерфейс.

    Както по-горе ти казаха - дай точната конфигурация или направи снимка на Device Manager-a (My Computer, клик с десен бутон->Properties->Hardware) в разгънат вариант (с отворени плюсчета), като това.

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    9
    #23

    Re: Инсталиране на Windows

    Това ми е конфигурацията:
    Intel(R)
    Celeron(R) CPU 2.80 GHz
    2.80 GHz 512 MB RAM

    Microsoft Windows XP
    Professional
    Version 2002
    Service Pack 2

    Сканирах харда с Your Uninstaller и ми откри към 4300 файла. Не знам ако ги изтрия да не направя някакъв проблем, въпреки че нали е за почистване на ненужни файлове.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #24

    Re: Инсталиране на Windows

    Цитат Първоначално публикувано от neznae6ta
    Сканирах харда с Your Uninstaller и ми откри към 4300 файла. Не знам ако ги изтрия да не направя някакъв проблем, въпреки че нали е за почистване на ненужни файлове.
    Защо не опиташ с CCleaner? Лесна е за използване и вече има интерфейс на български, а Easy Cleaner е даже по-лесна и пак е на български. За да свалиш втората, ще ти трябва регистрация, но не е проблем да ти я пратя и по e-mail.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    282
    #25

    Re: Инсталиране на Windows

    Нали щеше да преинсталираш, какво си играеш с почистване. Диск намери ли?

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #26

    Re: Инсталиране на Windows

    Може да се окаже, че няма нужда от преинсталация (или връщане на image, ако има направен такъв). Според мен трябва да опита първо да реши проблема, а преинсталацията да е краен вариант. Мен така ме учил моя учител.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #27

    Re: Инсталиране на Windows

    neznae6ta, не искам да съм лош пророк, но голяма боза ще сътвориш!

    1. не разбираш (в което няма нищо лошо, но трябва повече предпазливост)

    3. бързаш (вж т.1)

    3. готова си да последваш всяко предложение на знайни и незнайни герои (трябва повече предпазливост)

    във връзка с горните 3 точки най-горещо ти препоръчвам скорошен контакт с човек от обръжението ти, който разбира, и който може да ти спретне един бърз основен курс по компютърна грамотност, последван от няколко книжки

    или да кажеш откъде си и някой от нас да ти удари едно рамо
    (споко, няма маниакални убийци/садисти/психопати сред нас. е, сексуалните маниаци сме доста, но това било положителна черта на характера

    -----------------------------

    към останалите пишещи тук - недейте да демонстрирате знания пред човек, който нито може да ги оцени/изкритикува, нито може да се възползва от тях. не бихте тръгнали да обяснявате как работи катализатора на колата на човек, който не знае как се пали кола, нали?

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    282
    #28

    Re: Инсталиране на Windows

    Е тя си знае, ама на мен не ми звучи кат ще да се оправи с такива програмки това зависване. Це -то е хубаво ама за пролетно почистване.То и с преинсталация не се знае дали ще се оправи....ако има нещо изнавътре по чарковете.
    Изчакай момчето и този път не ходи в другата стая.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #29

    Re: Инсталиране на Windows

    dragozow това е едно почти ( ~ 99 % ) базово копие на ХР от типа слагаш и забравяш ( за инсталация де ) . Идеално за хора които не са много добри в боравенето с компютри . И като имах напредвид че нейният познат ( все някога ще навести клетата девойка ) ще й обясни кое как става според мен е добро решение.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #30

    Re: Инсталиране на Windows

    Ехх, сега се сещам за Нелито Трябва да внимаваме с бъзиците да не изгоним и това момиче от форума

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инсталиране на Windows на нов HDD,.
    От Sabin Kirkoryan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 06-04-14, 18:24
  2. Проблем с инсталиране на Windows XP
    От joro1 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 23
    Последно: 25-11-11, 14:41
  3. Отговори: 10
    Последно: 14-05-11, 18:12
  4. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 16:21
  5. Проблем със инсталиране нa WINDOWS
    От maximus_bg във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 09-06-09, 00:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе