Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 54

Инсталиране на Windows

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #31

    Re: Инсталиране на Windows


    Цитат Първоначално публикувано от bluefish
    Ехх, сега се сещам за Нелито Трябва да внимаваме с бъзиците да не изгоним и това момиче от форума
    Запетайките ли ти липсват?
    ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    9
    #32

    Re: Инсталиране на Windows

    Сканирах с Advanced Windows Care Pr и ми откри около 30 000 грешки. Премахнах ги и сега ще проверявам има ли пак забиване.
    А за преинсталирането ето какво съм разбрала:

    1.Правя Биоса да ми зарежда от CD с Delete при стратиране на компютъра, давам F10, натискам Y компютъра се рестартира и с произволен клавиш започва инсталирането
    2.To Setup Windows Now - Enter, мисля че това е за моя случай
    To Repair Windowa - R
    3.F8 за съгласие
    4.Пита ме дали искам да възстанови предна инсталация или да направя нова - ето тук не съм нясно, но мисля нова
    5.Посочва ми дяловете. Избирам C:
    6.Пита ме как ще форматира дяла и давам Format the partition using the NTFS file system
    7.Format the drive - F
    8.Указване на държавата
    9.Компютъра се рестартира


    С всичко това мога да се справя, но това което ме притеснява идва от тук нататък - какво първо трябва да се инсталира
    Autorun Driver Galaxy
    Foxconn Motherboard Installation CD
    Настройките на Експлорера
    Въобще най-необходимите неща

    За инсталационен диск избрах Microsoft Windows XP Professional Corporate SP2 Integrated January 2007 MULTI IMAGE-ETH0+БГ ЕЗИКОВ ПАКЕТ, но БГ няма да инсталирам

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    282
    #33

    Re: Инсталиране на Windows

    Е не, тя Нелито беше спешъл случай

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    282
    #34

    Re: Инсталиране на Windows

    Недей да помниш на изуст какво да натискаш, просто чети внимателно какво пише. Наистина ли не искаш да изчакаш твоя приятел?

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #35

    Re: Инсталиране на Windows

    Намерих го този симулатор, дето толкова го търсих. Ако искаш да видиш наживо как протича инсталацията, можеш да си го дръпнеш от тук: http://www.echoproject.net/en/softwa..._simulator.exe

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #36

    Re: Инсталиране на Windows

    4.Пита ме дали искам да възстанови предна инсталация или да направя нова - ето тук не съм нясно, но мисля нова
    Тук избираш "Fresh Installation"

    6.Пита ме как ще форматира дяла и давам Format the partition using the NTFS file system
    Ако в момента "С"-то ти е на NTFS - тук избираш "quick"


    // Ето още едно ръководство на български - това е за стандартна инсталация.
    http://www.technews.bg/info.php?id=853

  8.  
     
  9. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #37

    Re: Инсталиране на Windows

    Цитат Първоначално публикувано от neznae6ta
    С всичко това мога да се справя, но това което ме притеснява идва от тук нататък - какво първо трябва да се инсталира
    Autorun Driver Galaxy
    Foxconn Motherboard Installation CD
    Настройките на Експлорера
    След успешната инсталация, първо използвай диска с драйвери за дъното (Motherboard installation CD). Той ще ти предложи да качи разнообразни драйвери... най-вероятно за звук, видеокарта, мрежова карта. Можеш да го сложиш в компа още сега и да видиш какво ти оферира, после да го споделиш с нас
    Като инсталираш тзи неща в общи линии си гарантираш нормалното функциониране на компютъра. После идват настройките... и най-важното, настройките на интернета. Важно е от сега да си запишеш настройките, за да можеш после да си ги въведеш наново. Те се виждат по следния начин:

    Start -> Control Panel -> Network connections -> Local Area connection (ако има повече от една такава, избери тази, до която пише connected)
    След това цъкаш в последователността, показана на следната картинка:
    [img width=800 height=384]http://wwwrsphysse.anu.edu.au/~hop112/images/LAN_Settings.jpg[/img]
    Преписваш си всички числа от последния екран.

    На новат инсталация въвеждаш по същия начин настройките, след това се появяваш в нета и ни казваш, че си успяла
    Ако има след това още проблеми, пак ще помагаме. Най-важното обаче е предварително да разполагаш с необходимите драйвери за дъното и мрежовата карта, затова провери внимателно ;-)

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    9
    #38

    Re: Инсталиране на Windows

    Това са драйверите за дъното:

    Acrobat - Adobe Reader
    ChipDrv - Ide, SisRaid
    DevDrv - Audio, LAN, SilRaid. USB2.0
    DirectX
    Norton
    Utilities
    Word Perfect Office 12


  11. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    282
    #39

    Re: Инсталиране на Windows

    Това са програми, не драйвери. На драйверите пише drivers...

  12. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #40

    Re: Инсталиране на Windows

    Цитат Първоначално публикувано от neznae6ta
    Това са драйверите за дъното:

    Acrobat - Adobe Reader
    ChipDrv - Ide, SisRaid
    DevDrv - Audio, LAN, SilRaid. USB2.0

    DirectX
    Norton
    Utilities
    Word Perfect Office 12
    Ей това в оранжевото е важното. Стискаме ти палци, действай смело и чети внимателно

    PS. tana, дано не са само някакви хелпове наистина, но това DevDrv ми мяза на device drivers

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #41

    Re: Инсталиране на Windows

    Щом така или иначе уиндоса е за преинсталиране нищо не ти пречи да се пробваш един - два пъти сама. Дори и нищо да не можеш да направиш когато дойде твоя човек ще оправи нещата. Така че давай смело

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    9
    #42

    Re: Инсталиране на Windows

    Autorun Driver Galaxy съдържа:
    Forceware Drivers
    NVTV Drivers
    WDM Drivers

    Кои първо да инсталирам?

  16. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #43

    Re: Инсталиране на Windows

    Вече 10 г. се занимавам с преинсталации на windows и все още има какво да уча. Относно компа за които иде реч, определено е за преинстал. Тези регистри scaning и cleaning програмли са по скоро makeup, но да разчиташ да ти оправят сериозен проблем...
    Иначе за преинсталацията, щом си решида да се учиш и предпрочиташ 2 дена главоболие пред това някои да ти направи инсталацията, ти решаваш, все пак никои не се е родил научен... Обаче тези експерименти принцпно се правят на чист ХДД а не на PC, на които има информация (и то такава която искаш да запазиш...). Така, че ако не си сигурна в това което правиш (а доколкото видях от няколкото поста които прочетох, ти не си) по-добре издърпаи кабела и иачакаи да доде някои поне да ти запази важните данни, а после ако искаш удари един формат и се учи...
    Успех!!!



  17. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #44

    Re: Инсталиране на Windows

    хм щом си го докарала до драйверите ... Принципно инсталационните CD-тата на по-новите дънни платки са почти plug and play. Слагаш го, то ти проверява за версия на уиндовс, инсталирани драйвери... И ако има такива които не са инсталирани ти ги посочва. Ти просто трябва да ги маркираш. Както казах тези ЦД-та са направени елементарно и едва ли ще ти менуто ще ти предложи да инстарираш несъвместими с уиндовса и дънната платка трайвери. Така че маркираи всички и пускаи инстал. Или избери install all, според менуто което ти вади...
    Има и възможност някои от драиверите да са се инсталирали с уиндовс така че може направо да провериш в device manager дали има липси. Ако няма може и да не инсталираш от CD-to

  18. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    9
    #45

    Re: Инсталиране на Windows

    След проверката с Advanced Windows вече около 3ч. нищо не е забило. Програмата ми изтри около 500MB и може би проблема се е оправил и няма да е нужна преинсталация. Все пак ако се наложи да го правя сама всичко, /надявам сетова момче да се прибере най-накрая/ ето това не ми стана ясно

    Цитат Първоначално публикувано от Pat


    Ако в момента "С"-то ти е на NTFS - тук избираш "quick"
    Не трябва ли да се избере: Format the partition using the NTFS file system?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инсталиране на Windows на нов HDD,.
    От Sabin Kirkoryan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 06-04-14, 19:24
  2. Проблем с инсталиране на Windows XP
    От joro1 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 23
    Последно: 25-11-11, 15:41
  3. Отговори: 10
    Последно: 14-05-11, 19:12
  4. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 17:21
  5. Проблем със инсталиране нa WINDOWS
    От maximus_bg във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 09-06-09, 01:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе