Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 35

Проблем с инсталация на Windows XP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #16

    Re: Проблем с инсталация на Windows XP

    Дъното какво е (model)? Колко RAM има?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #17

    Re: Проблем с инсталация на Windows XP

    А ако БИОС-а е ошашавен и всичко идва от него?
    Имала съм такъв проблем с една стара машина. Не може да буут-не нищо различно от 98. Нито 98 СЕ, нито следващите версии. Оказа се, че цаката е в системата, а не в дисковете или устройствата.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #18

    Re: Проблем с инсталация на Windows XP

    Аз също мисля, че по-вероятно проблемът е в BIOS-а на дъното. За да може да boot-ва от CD, той (BIOS-а) трябва да поддържа някакви стандарти (не помня точно, някакви "orange book", "red book" и т.н. - http://library.thinkquest.org/C01128...atbooks_cd.htm). На времето имаше BIOS-и, които изобщо не искаха да boot-нат от CD, само от флопи или диск.
    Възможно е единия boot record (на 98-цата) да е по по-стария стандарт, който BIOS-а го разпознава, а boot record-a на ХР да е по по-нов, който не е понятен на BIOS-а. Та ако е това случая едно обновяване на BIOS-а до най-новата версия, която може да се намери, би трябвало да помогне.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    62
    #19

    Re: Проблем с инсталация на Windows XP

    Дъното е някакво старо АОпен трябва да му пусна Еверест.Рам от 64 до 192,сега е на 160Мб разни комбинации ефект няма.За флаш на СД-то не знам как става но не вярвам да стане ДВД чете и пише без грешка не мисля че е виновно.Ще видя модела на дъното но не вярвам да има нови БИОСи за тези антики.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #20

    Re: Проблем с инсталация на Windows XP

    Значи си наясно, че нов софт на антична машина не върви. Тоест щом дъното ти не дава възможност за поддръжка на нов софтуер, то няма как и да го сложиш. В противен случай Правец 8 щеше още да функционира и то като съвременен компютър с 98 примерно.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #21

    Re: Проблем с инсталация на Windows XP

    Мен не ми е ясно, що не си работиш по старата схема - боотваш от 98 и си действаш със стандартния XP и winnt.exe ?
    Явно че има несъвместимост, то не пречи да направиш дискети с ХР както са указали на http://bootdisk.com/ ама що да се правят излишности., хеле пък на тая стара барака, дето хич даже не е за ХР.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #22

    Re: Проблем с инсталация на Windows XP

    Още една идея/въпрос - как се държи с Windows 2000 или 2003? Boot record-ите на 2000, ХР и 2003 са абсолютно еднакви. Ако не иска да boot-не от диск с ХР, не би трябвало да boot-не и от диск с 2000/2003.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #23

    Re: Проблем с инсталация на Windows XP

    Само, че ако не разпознава и 2000, цялата му главоблъсканица отива на вятъра нали така?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    62
    #24

    Re: Проблем с инсталация на Windows XP

    За Black Adder:в първия пост писах, че искам да кача ХП Пърформанс, а в директорията i386 няма winnt и не знам от кои файл и въобще има ли такъв, се стартира инсталация под ДОС.За fanta orange:пробвал съм буутване за ХП с 6 дискети сваляни многократно на разни компютри и инсталацията забива около третата.Не мисля, че ще стане и с 4-те.Проблема не е в буут устройството, а в начина вероятно.За stfn:от 98 минах на ХП и прескочих 2000, МЕ и 2003.Струва ми се, че нещо трябва да изскочи от стандартите(не помня точно, някакви "orange book", "red book" и т.н.).

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #25

    Re: Проблем с инсталация на Windows XP

    уффф, какви red book, какви стандарти, какъв windows performance!?

    значи хората казват следното - копираш си нещата на харда, намираш файловете PRO1.DAT и SETUPLDR.BIN, и с хекс-редактор подменяш в тях "i386" с "PRO1"

    другото, което било помогнало на някои, били тези настройки на неро, когато правиш boot диска:

    Kind of Emulation: No Emulation
    Boot Message: irrelevant
    Load Segment: 0000
    Number of loaded sectors: 4

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #26

    Re: Проблем с инсталация на Windows XP

    Каква е връзката на клавиатурата и на мишката USB ( Funk.....)!?
    Ако са такива ги изтръгни и си вземи такива с жакове стандартно са един зелен за клавиатурата
    и един лилав за мишката .След това инсталирай Windows XP ,за предпочитане да ти пратя един с които проблеми няма да има !

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #27

    Re: Проблем с инсталация на Windows XP

    Цитат Първоначално публикувано от Compare
    .........
    Ако са такива ги изтръгни и си вземи такива с жакове стандартно са един зелен за клавиатурата
    и един лилав за мишката .............

    oбратното - лилав за клавиатурата и зелен за мишката

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #28

    Re: Проблем с инсталация на Windows XP

    Цитат Първоначално публикувано от boishin

    oбратното - лилав за клавиатурата и зелен за мишката
    и така де е!

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #29

    Re: Проблем с инсталация на Windows XP

    връзката е, че биосите на старите машини не детектват USB мишки и клавиатури което пък води до проблеми по-нататък

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #30

    Re: Проблем с инсталация на Windows XP

    Цитат Първоначално публикувано от snoopdoggystyle
    връзката е, че биосите на старите машини не детектват USB мишки и клавиатури което пък води до проблеми по-нататък
    Поне на това PC с което съм след това няма никакви проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 16-10-10, 10:38
  2. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 16:21
  3. Проблем при инсталация на WINDOWS
    От taralion във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 29-06-08, 00:34
  4. Отговори: 2
    Последно: 11-09-06, 10:08
  5. Проблем с инсталация на Windows XP SP2
    От electradel във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 06-10-05, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе