Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 35

Проблем с инсталация на Windows XP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    62
    #1

    Проблем с инсталация на Windows XP

    Здравейте знаещи и можещи.Имам проблем със стар комп. пак нападнат от вирус.Проблема е, че по никакъв начин не иска да бутне с инстал.диск на XP.С диск на 98 няма грижи.Пробвал съм много дискове, така, че не е от тях.Биоса е настроен на фърст буут девайс СД-Ром.Дъното е някакво Аопен проца Селерон333(клокнат на 416 работи студен).До сега преинсталирах със зареждане от дискета на 98 после от файла Winnt в i386.Сега намерих бутващ диск на ХП Пърформанс, обаче в директорията i386 няма файл Winnt.Някой има ли идея от кой файл се стартира инсталацията под ДОС или защо не бутва кошницата с XP.Благодаря на желаещите да помогнат.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #2

    Re: Проблем с инсталация на Windows XP

    Windows XP Lite Version Build 2162 BOOT CD.ISO

    я пробвай с това, и ако стане после сложи диска със XP SP2 и му направи ЪПРГЕЙД - вярвам знаеш как става, затова няма да пиша

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    62
    #3

    Re: Проблем с инсталация на Windows XP

    Благодаря snoopdoggystyle, ще пробвам и този диск.Забравих да пиша, че пробвах качване на ХП с 6-те бутващи дискети от сайта на Майкрософт и пак не става, някъде към третата забива инсталацията.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re: Проблем с инсталация на Windows XP

    я кажи какво точно се получава като сложиш бутваш диск с XP? Въобще не иска да разпознае диска и да бутне от него или тръгва но забива някъде? С бутващо CD (не от дискети) на win98 тръгва ли?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    62
    #5

    Re: Проблем с инсталация на Windows XP

    Както писах горе с 98 няма проблем с бутването от СД.При ХП като че ли не разпознава диска-не спира на реда прес ени кий то бут фром СД,опитвам да натисна по това време не става нищо все едно не е бутващ диска.При 98 спира и чака да натиснеш клавиш.Пробвано е с много дискове някои от тях съм инсталирал поне по 30-40 пъти на разни компютри.Имам чувството, че или дъното или БИОСа са скарани с ХП.Проблема за мен е спортен, най-лесно е да изхвърля кошницата, но искам да разбера какво става.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #6

    Re: Проблем с инсталация на Windows XP

    а дали няма да стане като вкараш 98 и те пита дали да буутне, в този момент да вкараш XP-то

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    4
    #7

    Re: Проблем с инсталация на Windows XP

    Цитат Първоначално публикувано от snoopdoggystyle
    а дали няма да стане като вкараш 98 и те пита дали да буутне, в този момент да вкараш XP-то
    нещо не ми е ясна тази процедура,можеш ли моля ти се да ни обясниш какво имаш в предвид?

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #8

    Re: Проблем с инсталация на Windows XP

    и на мен не ми е ясно дали ще се получи нещо но, когато си вкашар 98 и те попита дали да зареди от него, ПОТВЪРЖДАВАШ и ВЕДНАГА сменяш диска с XP



  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Re: Проблем с инсталация на Windows XP

    Цитат Първоначално публикувано от alig¤tor
    нещо не ми е ясна тази процедура,можеш ли моля ти се да ни обясниш какво имаш в предвид?
    Сменяш дисковете.... но не съм сигурен дали ще стане.
    А този диск с инсталацията на XP, казваш че на други компютри бутват от него без проблем? Сигурен ли си че е същия диск? Защото дъното няма начин да знае каква операционна система ще зареди преди да бутне от диска, така че това "дъното или БИОСа са скарани с ХП " не се вързва....

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    62
    #10

    Re: Проблем с инсталация на Windows XP

    Пробвал съм с МНОГО и все сигурни дискове.След 2 часа ще пробвам и този на snoopdoggystyle,изпеках го и бутва без грешка на нормален комп.Работата е много странна надявам се някой да се сети какво може да става.Аз се борих дълго но вече нямам идеи.Мисля че проблема трябва да е от бутващия файл защото при дискове с 98 тръгва безотказно, а при ХП се държи сякаш диска го няма.По-точно когато трябва да изпише Pres any key to boot from CD излиза съобщение Cannot boot from CD code 5.Някой да има идея какъв е този код 5? Защо само на дискове с XP?
    P.S.Пробвах метода на snoopdoggystyle като избера Boot from CD с диск на 98 сменям диска с XP но ефекта е само леко зачудване и тръгва от харда.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    123
    #11

    Re: Проблем с инсталация на Windows XP

    Пробвай да махнеш в БИОС другите устройства ОТ СПИСЪКА ЗА НАЧАЛНО ЗАРЕЖДАНЕ - да остане само CDROM-a.
    При мен DVDROM-а не може да разчете бързо някои дискове и директно тръгва от HDD. След конфигуриране на FIRST BOOT=DVDROM, SECOND=DISABLED, THIRD=DISABLED и т.н. TRY OTHER=NO нещата се оправиха. По някой път дава NO SYSTEM DISK OR DISK ERROR, PLEASE REPLACE DISK AND PRESS ANY KEY. След натискането на клавиш зарежда от пластината. Явно има някъде тайминг за разчитането на пластината и ако не се вмести, приема че не е BOOTALBLE или че няма въобще.
    Може и при теб да е така.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    62
    #12

    Re: Проблем с инсталация на Windows XP

    Има логика ако разчитането на ХП диск му отнема повече време.Утре ще опитам и този трик

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #13

    Re: Проблем с инсталация на Windows XP

    Малко по-различна идея - но нищо не пречи все пак да се опита.

    Смени CD-ROM у-вото с друго, това може да е старичко, все пак конфигурация със Селерон на 333 е на около 7-8 години, може да е позацапано вече.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    62
    #14

    Re: Проблем с инсталация на Windows XP

    Направих го преди няколко месеца.Сега е с нов Филипс записвачка но нямаше ефект.Ако има спец по бутдискове да измисли как да се прехвърли бутването от 98 върху диск с ХП ще стане.Имам програмите УлтраИсо и АутоРъпПро новите версии но не знам възможно ли е това

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #15

    Re: Проблем с инсталация на Windows XP

    Така и така си за спорта, пробвай да флашнен ЦД-то, нищо че е ново. При мен също се е случвал такъв проблем, с 98 - няма ядове, слагаш ХП и почва цирка - няма никой. След флаш на ЦД-то всичко си дойде на място.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 16-10-10, 10:38
  2. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 16:21
  3. Проблем при инсталация на WINDOWS
    От taralion във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 29-06-08, 00:34
  4. Отговори: 2
    Последно: 11-09-06, 10:08
  5. Проблем с инсталация на Windows XP SP2
    От electradel във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 06-10-05, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе