Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 38 от общо 38

Въпрос за stand by режима

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #31

    Re: Въпрос за stand by режима

    И така не става

  2.  
     
  3. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #32

    Re: Въпрос за stand by режима

    Ако ти се занимава тази вечер, остави двете опции в BIOS на "Enabled" и преинсталирай на чисто. Утре ще сваля драйверите да ги видя - какво означава "Тези драйвери не се разпознават от windowsa.", не са ли с инсталатор? Би трябвало да се инсталират веднага след инсталирането на операционната система.
    Има един трик при инсталирането на Windows XP - в началото на инсталацията можеш да избереш вида на компютъра; за повече информация виж тук - http://support.microsoft.com/kb/299340/ - в твоят случай трябва да е Advanced Configuration and Power Interface (ACPI) PC.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #33

    Re: Въпрос за stand by режима

    Цитат Първоначално публикувано от panevdd
    Ако ти се занимава тази вечер, остави двете опции в BIOS на "Enabled" и преинсталирай на чисто. Утре ще сваля драйверите да ги видя - какво означава "Тези драйвери не се разпознават от windowsa.", не са ли с инсталатор? Би трябвало да се инсталират веднага след инсталирането на операционната система.
    Има един трик при инсталирането на Windows XP - в началото на инсталацията можеш да избереш вида на компютъра; за повече информация виж тук - http://support.microsoft.com/kb/299340/ - в твоят случай трябва да е Advanced Configuration and Power Interface (ACPI) PC.
    Кои две опции на биоса?Да тези драйвери са с инсталтор,но не искат да се инсталират.А от този линк точно в този момент не мога да вдена нищо,вече страшно много ми се спи.Искам да ти благодаря че си направи труда да ми помогнеш да си реша проблема.Чао и лека вечер.

    BTW
    Ще продължавам да следя темата докато не се разреши проблем а

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #34

    Re: Въпрос за stand by режима

    Advanced Configuration and Power Interface (ACPI) PC. Това нещо въобще не ми се изписва когато започва преинсталацията показва ми i486 и other избирам първото и от там си продължавам както съм го правил много пъти до сега и никога не съм имал проблеми.Утре ще пробвам да направя преинсталция с двете опции на enebled и ще видя дали този път ще се получи

  6. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #35

    Re: Въпрос за stand by режима

    За драйверите - какво точно се случва, когато стартираш инсталатора?
    За опциите в BIOS - ACPI Suspend to RAM (трябва да е Enabled) и APIC Mode (трябва да е Enabled).
    За вида на компютъра - опцията Standard PC with C-Step i486 е предпоследна в менюто; с клавиша "стрелка нагоре" можеш да стигнеш до Advanced Configuration and Power Interface (ACPI) PC.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #36

    Re: Въпрос за stand by режима

    Цитат Първоначално публикувано от panevdd
    За драйверите - какво точно се случва, когато стартираш инсталатора?
    За опциите в BIOS - ACPI Suspend to RAM (трябва да е Enabled) и APIC Mode (трябва да е Enabled).
    За вида на компютъра - опцията Standard PC with C-Step i486 е предпоследна в менюто; с клавиша "стрелка нагоре" можеш да стигнеш до Advanced Configuration and Power Interface (ACPI) PC.
    Драйверите се инсталират и като се рестартира компютъра не ги виждам да се инсталирани.С клавиша стрелка нагоре мисля, че не се получава нищо,но това мога да го кажа с сигурност когато се прибера довечера от работа

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #37

    Re: Въпрос за stand by режима

    Цитат Първоначално публикувано от panevdd
    За драйверите - какво точно се случва, когато стартираш инсталатора?
    За опциите в BIOS - ACPI Suspend to RAM (трябва да е Enabled) и APIC Mode (трябва да е Enabled).
    За вида на компютъра - опцията Standard PC with C-Step i486 е предпоследна в менюто; с клавиша "стрелка нагоре" можеш да стигнеш до Advanced Configuration and Power Interface (ACPI) PC.
    Не мога да повярвам че за първи път го виждам това меню,а толкова много пъти съм преинсталирал чужди машини.Казаваш значи да избера Advanced Configuration and Power Interface (ACPI) PC.А другите приложения за какво са?И все пак до сега винаги съм избирал i486 и не съм имал проблеми,но сега ще пробвам с това което ми каза

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #38

    Re: Въпрос за stand by режима

    Реших пробема благодарение на Panevdd.И да знае че има едно черпене от мен

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Проблем с Stand by
    От presents във форум Windows
    Отговори: 0
    Последно: 16-04-09, 18:08
  2. stand by - въпрос
    От eror във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 24-04-08, 16:47
  3. Монитор не отива в stand-by
    От zhelko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 20-11-07, 13:04
  4. Отговори: 3
    Последно: 07-12-03, 17:11
  5. Stand By неактивен
    От Big Bug във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 15-01-03, 00:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе