Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

за цепене на хдд и реални ползи от това при нтфс за хп про сп1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. cvb
    cvb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    281
    #1

    за цепене на хдд и реални ползи от това при нтфс за хп про сп1

    опарих се лошо с омазан хп про като остави нечетим дял на харда който е един и същ за хп про и за програмите и губя инфото на целия хдд значи питам ако го делна на 2 дяла - 2гб за хп и 35гб за програми като се омаже пак хп дяла от друг читав хдд с хп ще види ри 35гб дял - ако да то ако сега делна омазания хдд ще видя ли отново инфото или без формат няма как да стане......мерси

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: за цепене на хдд и реални ползи от това при нтфс за хп про сп1

    малко неясен ти е въпросът, а отговорът ще е и доста уклончив

    зависи какво се е случило

    ако е хардуерен проблем на самия диск - няма спасение в многото партишъни
    ако е проблем във fat-а - всичко е възможно, но по-скоро е лечимо

    на 40gb hdd няма значение дали си със SP1 или SP2

    заварената ти ситуация сега е невъзможно да бъде предвидена от разстояние. само закачане на друг комп ще покаже

  4. cvb
    cvb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    281
    #3

    Re: за цепене на хдд и реални ползи от това при нтфс за хп про сп1

    нее хардуерно - хдд е ок - самият хп сее затрил здраво като е оставил практически целия хдд нечетим - закачих го на здрав диск с хп про и само формат иска - демек сичко трия ,а имам ценно инфо там та съм в чудо сега...

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: за цепене на хдд и реални ползи от това при нтфс за хп про сп1

    абе не е нечетим, ама ...

    ако наистина ти е важно инфото - кажи и да видим кой от кой град ще ти помогне
    ако е прежалимо - хващай сам hiren диска и дерзай

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #5

    Re: за цепене на хдд и реални ползи от това при нтфс за хп про сп1



    до 120Гб на две парчета = 1 дял=ХП, втори =данни

    над 250 = на 3 дяла, 1 дял =ХП, втори = Линукс, 3 дял = данни


    Успехи за в бъдеще ...

  7. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #6

    Re: за цепене на хдд и реални ползи от това при нтфс за хп про сп1

    Цитат Първоначално публикувано от dash


    до 120Гб на две парчета = 1 дял=ХП, втори =данни

    над 250 = на 3 дяла, 1 дял =ХП, втори = Линукс, 3 дял = данни


    Успехи за в бъдеще ...
    Скоро подобна тъпотия не бях чел

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #7

    Re: за цепене на хдд и реални ползи от това при нтфс за хп про сп1

    Диска се цепеше едно време, когато имаше смисъл заради ограниченията на FATхх, при NTSF това не се налага и е безсмислено. Има смисъл да се остави малък дял за данни, но това е екстра със спорна полезност, аз лично не го правя. Който иска да си запази данните, за това си има оптични носители.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #8

    Re: за цепене на хдд и реални ползи от това при нтфс за хп про сп1

    раздели си го на две най добре. първия дял за ХР да не е по малък от 10 ГБ че уиндоуса с програмите ще заемат към 7-8ГБ
    на втория дял игри, документи, филми.... Ако ти се наложи преинсталация просто форматираш набързо C диска и инсталираш наново без да губиш информацията от Д дяла.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #9

    Re: за цепене на хдд и реални ползи от това при нтфс за хп про сп1

    Цитат Първоначално публикувано от cvb
    нее хардуерно - хдд е ок - самият хп сее затрил здраво като е оставил практически целия хдд нечетим....


    и това с 2GB за XP е два пъти

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #10

    Re: за цепене на хдд и реални ползи от това при нтфс за хп про сп1

    и ако добавим към Д дяла един имидж на С, нещата заспиват

  13. cvb
    cvb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    281
    #11

    Re: за цепене на хдд и реални ползи от това при нтфс за хп про сп1

    уф - абе хора активният дял е един - с хп то и програмите,и като се омаже хп то оставя нечетим хдд ,а с партишън теъбъл доктор го вижда като нтфс и иска рипеир на мбр но не може щото е демо и не намирам подобна работеща да го пробвам че е зор.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #12

    Re: за цепене на хдд и реални ползи от това при нтфс за хп про сп1

    Цитат Първоначално публикувано от snoopdoggystyle
    и ако добавим към Д дяла един имидж на С, нещата заспиват
    Това е много разумно, правя го понякога, а би трябвало да се прави почти всеки път. Аз, примерно, обичам да изпипвам нещата и като настроя даден компютър се предполага, че съм вложил нужните умения и съм изгубил много време. Всичко това може да се разруши за 1 минута, че и по-малко, а са били нужни часове, за да се постигне. От тази гледна точка един имидж е много правилен и разумен ход, който пести време, а времето е пари, както се сещате.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #13

    Re: за цепене на хдд и реални ползи от това при нтфс за хп про сп1

    ru-boy, в офиса редовно се налага да реимиджваме тестови машини, определено има МНОГО смисъл. Един имидж на win2k3 latest and greatest е към 1.7 Г, за ХР-то нямам грам идея колко ще е.
    cvb, програмите ще ти се наложи да ги преинсталираш при всички случаи след преинсталация на операционната система, така че се осмисля системният дял да е около 20Г (напълно достатъчно за нормална работа, виж игрите са друга тема)
    А разликата между FAT и NTFS е това че на NTFS можеш да запишеш и по-големи файлове.

  17. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #14

    Re: за цепене на хдд и реални ползи от това при нтфс за хп про сп1

    Преди да си форматнал харда, пробвай с "Power Data Recovery" ( http://www.powerdatarecovery.com/ )- е с тая програма съм успявал ВИНАГИ да спася важни данни и каквото и да е, от разни такива "нечетящи" се дялове и прочие (за работи както трябва обаче, програмата трябва да се излекува)
    Много лесно се работи с програмата, просто избираш необходимите ти опции и я оставяш за една нощ да сканира и да си свърши работата - възстановява всичко на почти 100% (обикновено нещата, дето не може да ги възстанови са си били не както трябва и преди да стане белята :-) )

    За в бъдеще, когато инсталираш ХР моя съвет е следния (все пак зависи от големината на диска разбира се):
    1. Системен дял - ако имаш достатъчно място на диска, го направи поне 20ГБ;
    2. Втори дял за данни: него си го направи колкото искаш голям - обикновено примерно ако диска ти е 120ГБ бих направил системния 30ГБ, а за втория дял - останалото пространство;
    3. След като инсталнеш ХР-то му правиш един image с Акронис или с Нортън гост (има и други програми разбира се, но тея май са най-добрите) и после спиш спокойно ;-)
    4. Досега между другото не ми се е случвало ХР-то да се омаже до такава степен, че чак дяла да не се чете, но дори и да се омаже, то това ще бъде системния дял най-вероятно, на който аз и без това не държа важни данни!

    (иначе да не споменавам как веднъж собственоръчно и най-съзнателно си изтрих два от трите дяла (системния и единия за данни) на служебния компютър - бях закачил два диска, и вместо да изтрия на единия дяловете, аз съм си изтрил на моя, но слава богу успях да ги възстановя на 100%, и то бързо, добре, че беше на бай Хиренс чудната компилация :-))) )

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #15

    Re: за цепене на хдд и реални ползи от това при нтфс за хп про сп1

    1. За извличане на информацията от диск-а - Ontrack Easy Recovery.
    2. Никога не съм имал проблем със загубена информация на система базирана на XP.SP2 .. за проблема обикновенно има някаква друга причина а не "омаза се XP-то". Боклучив хардуер или вируси !
    3. Деленето на HDD е безсмислено в новите операционни системи защото пада производителността драстично! Пълна глупост и идеотия! Ако искате информацията да е на сигурно място : аз имам 3 физически диска - 1 SCSI за ОС и важни данни, SATA - 500G за данни и един за download (защото фрагментира зверски диска). Другото е редовен backup
    4. Image никога не позвам за лични цели, по простата причина, че средното време на м/у преинсталациите ми е 6 месеца, и предпочита да инсталирам "чиста о/с" с всички актуални драйвери "на чисто". За офис с много компютри, които редовно се скапват (виж т2 скапан хардуер) може и да е добро решение.
    5. Разликата м/у FAT и NTFS е че: FAT се скапва а NTFS не
    6. Диск, който веднъж се е скапал се хвърля в кофата!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. избор на 42'' led 3d поне 100hz реални!
    От mjechev във форум Телевизори
    Отговори: 16
    Последно: 21-12-13, 16:36
  2. Отговори: 1
    Последно: 19-06-11, 10:39
  3. Реални IP-та????
    От inquisitor във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 15-06-05, 12:22
  4. Цепене на DVD?
    От kesten във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 26-03-04, 10:45
  5. ФАТ32 или НТФС
    От orbi във форум Общ - хардуер
    Отговори: 22
    Последно: 04-03-04, 23:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе