Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 37 от общо 37

Windows не стартира ....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #31

    Re: Windows не стартира ....

    И аз не искам да пускам нова тема за подобен проблем: "Червея" минава 3-4 пъти и машината заспива по време на първоначалното зареждане. В safe mode стартира нормално. Компютъра е на тъста ми (който си е абсолютен ламер) и нямам никаква представа как е постигнал този успех (отскоро си пусна и интернет - по хоумбокса на мтел - така че възможностите за неправилен ход са се увеличили... ) В неделя ходих при него, пуснах CHKDSK - всичко мина нормално, след това машината си се палеше нормално и реших че е било нещо незначително. Да ама не: вчера пак не е поискал да запали. Системата е Windows XP SP2, с всички ъпдейти (без genuine validation...). Антивирусната му е AVG.

    Моля дайте някакви насоки, в които да търся решение (че човекът чака на мене...): заслужава ли си да закачам харддиска на моя компютър с цел сканиране за вируси? Може ли подобно поведение да вследствие на някакъв хардуерен проблем?

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #32

    Re: Windows не стартира ....

    disable на мрежата и виж дали ще стартира пак бързо.....

  4. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #33

    Re: Windows не стартира ....

    Мрежата по default е изключена, пуска я само когато иска да влиза в интернет - това поне успях да му покажа как става, после пак си я спира.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #34

    Re: Windows не стартира ....

    според мен проблемът не е хардуерен

    провери за безплатни скрийнсейвъри, "търсачки" на музика и др. подобни пиявици. на мен ми намирисва на "добронамерени" програмки

    пробвай също така и с един ad-aware, spybot и/или др.подобни. сканирането за вируси под самия windows не е 100% гаранция. сложи avast и задай проверка при следващ рестарт (сканира се преди зареждане на операционната система, т.е. преди гадината да е имала шанс да се зареди изобщо)

    деинсталирай всякакви ненужни барове, хелпъри и друга сволоч...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #35

    Re: Windows не стартира ....

    Аз първом бих сканирал за бубулечки, в SafeMode, с многократно препоръчваният от мен drweb
    Ако не намери нищо ( в което се силно съмнявам) бих опитал стартиране в SafeMode и връщане на системата през SystemRestore до дата, когато е работила.

  7. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #36

    Re: Windows не стартира ....

    Днеска ще отида и ще пробвам с Dr.Web, дано излезе някаква причина...

  8.  
     
  9. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #37

    Windows не стартира .... или сложните решения на елементарни проблеми

    Най накрая има (положителен) резултат:

    След близо тричасови занимания имаме работещ компютър. Започнах с CureIt! на Dr.Web, пуснах го в Safe Mode. Еспресното сканиране не откри нищо! След това пуснах пълно сканиране (което ми отне близо два часа ) - отново без резултат. Стартирането в нормален режим отново беше неуспешно - на трето-четвърто минаване на "синия червей" машината отново зависваше. Ресторнах системата първо с една седмица назад, после с още няколко дни - никакъв напредък. Опитах всички налични опции за стартиране - никакъв резултат. Видях се в чудо, защото явно нещо прекъсваше нормалния процес за стартиране на Windows, докато стартирането в Safe mode беше абсолютно безпроблемно.

    Накрая ( бях леко побеснял, защото евентуалната преинсталация щеше да легне на крехките ми плещи, а вече ми се драйфа от подобен род дейност ) разкачих всичките кабели, отворих кутията, понаместих платките на периферията (AGP видеокарта, звукова карта - защото вградената изгоря и един FM/TV тунер) и поосмуках с прахосмукачката (нямаше никакъв прах).

    И о, чудо: машината заработи, все едно нищо не се е случило. Очевидно е че с това е трябвало да започна. Изглежда някоя от картите (подозирам звуковата) не е правела добър контакт, което е прекъсвало процедурите по зарждане на драйверите и - и оттам зависването на Windows-а.

    Извод: Совите не са това, което са !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Отговори: 12
    Последно: 06-05-14, 14:49
  2. HTC Desire HD не стартира!
    От DEKS във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 24-01-13, 21:58
  3. Проблем с windows -не стартира
    От ggeorgiev във форум Windows
    Отговори: 12
    Последно: 27-06-11, 15:35
  4. WIN XP не иска да стартира
    От taralion във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 21-07-10, 23:43
  5. explorer.exe не стартира
    От Usera във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 18-12-08, 20:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе