Резултати от 1 до 3 от общо 3

Ах тези сапуни... ааа Windows-и

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    19
    #1

    Ах тези сапуни... ааа Windows-и



    Значи това стана доста обширно, затова реших да не слагам конкретно заглавие на поста... но нека минем по същество.



    В момента Windows-ът ми е в трагично състояние (Win XP). Искам да направя следното: да запиша Windows 98SE на една, да речем 2GB партиция (Маxtor 37,2GB, 7200, ATA133), а на другата да има Windows XP.

    До тук добре, но има няколко неща (всъщност доста неща), които не знам.



    1. Кое е по-добре да се инсталира първо - 98 или XP

    2. С Partition Magic ли да деля хард-а ?

    3. Имам кабелен модем (пуснат през USB) и не знам дали след като преинсталирам XP (чиста инсталация на форматиран диск) ще работи... и ако няма, ... има ли начин сам да го конфигурирам (като видя текущите опции или експортирам нещо от registry-то) или трябва да викам хора от поддръжката на провайдъра (не ми се дават 22 лева отново, а съм сигурен, че на доста хора с кабелни модеми им се е налагало да преинсталират "на чисто" операционната си система) ?

    4. Когато са записани две или повече операционни системи на една машина, има ли възможност една от тях да се зададе като default и да стартира без избиране, а останалите да бъдат стартирани само след влизане и избиране в Boot Menu-то...



    Ами общо взето е това... не ми се смейте, моля )

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    157
    #2

    Ах тези сапуни... ааа Windows-и

    1. ами сложи си един boot мениджър и мисля че няма да има значения кой WIndows ще инсталираш пръв. (можеш да ползваш System Commander http://www.linkworld.to/fosi/ )

    2. Partition Magic би трябвало да ти свърши работа, особено за начинаещи мисля че е много по-добре отколкото fdisk

    3. Не се притеснявай за модема, след чистата инсталация само му качваш драйвер и нета си тръгва сам ;-)

    4. може



    One Ring to rule them all

    One Ring to find them

    One Ring to bring them all

    and in the darkness bind them

    "J.R.R.Tolkien"

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #3

    Ах тези сапуни... ааа Windows-и

    1. ако ти се използва boot loader-a нa WinXP. Инсталирай първо win98 на C:\ и след това winXP на D:\, E:\ или което искаш. Има хватка да инсталираш и win98 след WinXP, aма това сме го оцъждали много пъти тъй че търси.

    2. Partition Magic е хубава програма, когато не я използваш под Win. Версията под ДОС е пак с графичен интерфейс и върши доста по-добра работа.

    3. не знам

    4 може, в опциите на NT loader-a има такива възможности




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Замислих се с тези 13-ки..
    От Symptom във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 64
    Последно: 18-11-12, 14:29
  2. кой от тези да избера
    От dan1234567 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 25-01-12, 20:14
  3. Коя от тези три марки да избера?
    От Bilbo във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 15-12-07, 07:46
  4. Отговори: 5
    Последно: 07-12-06, 21:48
  5. Пак тези сметки
    От silverfox във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 12-08-06, 14:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе