Резултати от 1 до 15 от общо 15

Бавен Win XP дори и след utorrent?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #1

    Бавен Win XP дори и след utorrent?

    От доста време все се каня да се поинтересувам защо Вина става тромав по време и 10-тина минути след употреба на utorrent?

    Аз предполагам че причината ще да е от кеш файла който евентуално да се запълва и да не успява веднага да се изчисти. От РАМ-та не вярвам да е понеже все ми се струва че след спиране на програмата би следвало бързо да се "флъшва". Друго си мислих да не е самия ХДД след толкова въртене да се спича нещо за известно време ама понеже имам два диска и Вина НЕ е на този на/от който свалям торента та затова не виждам това как би повлияло.

    Принципно и в други случаи съм забелязвал този ефект, но след торенти е най-открояващо се. Понякога след като Firefox се е спекъл от нещо, например прекомерно тромав флаш и като го затворя послед известно време Вина пак не може да се съвземе на кой свят е.

    Сега мен компа че ми е слаб - така е, ама ми е интересно просто от къде идва проблема. Що се касае до компа - 512МБ РАМ, Вина е на един 40ГБ ХДД 7200рпм, другия на който свалям торентите е 500ГБ 7200рпм, процесора е АМД 1.4гхрц.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #2

    Re:Бавен Win XP дори и след utorrent?

    дефрагмантирал ли си скоро дисковете?
    а на uTorrent намали ъплоада, да видим дали FireFox, ще ти запича

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:Бавен Win XP дори и след utorrent?

    самият ъплоуд не е кой знае какъв проблем. проблем е броят на конекциите, които формират въпросния ъплоуд...

  5. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #4

    Re:Бавен Win XP дори и след utorrent?

    Следиш ли си заетата RAM в тия моменти? Възможно е наивният опит на XP-то да кешира дисковите операции по торента да препълва паметта (не че utorrent гълта рам, а самия кеш-мениджър на системата да изтласква всичко друго на swap) - случвало се е и при мен, макар и с 1.5Gb RAM - адски тъпа работа, като утрепех торентите после едно дращене падаше, стой та чекай.

    Я влез в настройките на utorrent и в advanced -> Disk Cache дай чавки по Disable Windows caching of disk writes/reads и дано помогне!

  6. Banned
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    509
    #5

    Re:Бавен Win XP дори и след utorrent?

    FearMe е прав - потърси в гугъл за half open connection patch

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #6

    Re:Бавен Win XP дори и след utorrent?

    Цитат Първоначално публикувано от XIIID
    Следиш ли си заетата RAM в тия моменти? Възможно е наивният опит на XP-то да кешира дисковите операции по торента да препълва паметта (не че utorrent гълта рам, а самия кеш-мениджър на системата да изтласква всичко друго на swap) - случвало се е и при мен, макар и с 1.5Gb RAM - адски тъпа работа, като утрепех торентите после едно дращене падаше, стой та чекай.

    Я влез в настройките на utorrent и в advanced -> Disk Cache дай чавки по Disable Windows caching of disk writes/reads и дано помогне!
    Май ще се окажеш прав - write ми беше изключен но read не - disable-вах и read-а и сега го няма стърженето на диска и всичко изглежда да върви нормално - както по време на работа на utorrent-а така и след.

    Благодаря!!!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    28
    #7

    Re:Бавен Win XP дори и след utorrent?

    Аз имам същия проблем и както каза FearMe, проблема е в броя на конекциите, които отваря Torrent клиента, незавимо кой е. Ако използваш например Arena и сийдваш повече от 30 торента(около 500 конекции), няма да имаш бърз нет. Не искам да правя реклама и затова ще кажа само, че при други тракери не е така. И още нещо: не ти е бавен Win-а, а само Net-а. Торент клиента хаби само 1-30% от CPU-то! Всички локални процеси си работят на Normal.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    55
    #8

    Re:Бавен Win XP дори и след utorrent?

    Имах наскоро подобен проблем уторента , нещата бяха сериозни и дотолкова че като си пусна уторента и след 1 мин бивах изритан от нета . Да не говорим за бавна мозила и т.н. . Оправих с епо следния начин издърпах един пач който вдига half open tcp/ip conection от 10 на 50 - EvID4226Patch.exe . , и намалих броя на активните торенти от над 60 на 10 ... 12 . Сега хем нета ми е стабилен хем брауъра е по-пъргав като свалям торенти и докато чакам и скучая си браузвам . Нека и другите си кажат мнението но на менен това ми помогна.
    Относно как да си увеличиш броя half open tcp/ip conection , ako незнаеш в google има много статий стъпка по стъпка.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    29
    #9

    Re:Бавен Win XP дори и след utorrent?

    Новия utorrent 2.0 много яко ми товари машината.Направих тест с 1.6.1 и 2.0 разликата е огромна.Новия гълта 3 пъти повече ресурси от 1.6.1.Оставам си със стария и никакъв ъпдейт.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re:Бавен Win XP дори и след utorrent?

    при мен 2.0 е заел 12МВ и товари процесора м/у 0 и 1% при 17 сийдващи се торента
    не виждам какво му е толкова тежкото

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    29
    #11

    Re:Бавен Win XP дори и след utorrent?

    При мен 2.0 при сийдващи 20 торента процесора отива до 20% а рам паметта до 50 МB.A при 1.6 процесора се товари м/у 0 и 2% а рам паметта стига до 25МB.Това си е огромна разлика и незнам каква е причината.След следващата инсталация ще пробвам пак,дано проблема се оправи,за сега оставам със старата

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re:Бавен Win XP дори и след utorrent?

    да не си със селерон 900 и 128 рам?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    29
    #13

    Re:Бавен Win XP дори и след utorrent?

    DualCore AMD Athlon 64 X2, 2700 MHz (13.5 x 200) 5200+ и 2X2 GB DDR2-800 до сега съм нямал такива проблеми,но напоследък много разбъзиках уиндоуса с разни програмки и трикове уж за оптимизация и може заради това да се получават такива проблеми.С windows7 ultimate съм.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    28
    #14

    Re:Бавен Win XP дори и след utorrent?

    Аз пък съм с Celeron на 1300 MGHz и 384MB Ram и в момента тествам Windows 7 на това нещо. Работи бавно, но стабилно, още малко и може да ми хареса. Няма да правя реклама на торент-тракери, но ще кажа, че сийдвам 2100 неща в един тракер и няма забавяне в Brouser-а. Явно проблема е в тракера за който сийдвате.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    28
    #15

    Re:Бавен Win XP дори и след utorrent?

    Сега видях, че се повтарям отпреди 6 месеца. Извинявайте. Трябва да се отвори нова тема за торентите и закон-а за тях.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за utorrent
    От kirretto във форум Общ - софтуер
    Отговори: 14
    Последно: 06-12-11, 00:14
  2. uTorrent vs. ram
    От Bvlgari във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 07-03-08, 08:37
  3. Има ли PIP функция LG 37LC51 дори и AV-PIP
    От Skruji във форум LG телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 09-12-07, 18:29
  4. uTorrent IP Filter
    От Pat във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 02-04-07, 23:51
  5. uTorrent
    От ggbg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 23-06-06, 14:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе