Резултати от 1 до 12 от общо 12

Моля за малко помощ. Вирусна атака.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    129
    #1

    Моля за малко помощ. Вирусна атака.

    Историята:
    Ползва Касперски интернет секюрити. След всеки месец триал се пуска едно кракче за да се активира още един месец.
    След като минава триала минават Х на брой дни в които Каспески така и не е бил активиран. През това време влиза и вирусчето. Значи на времето съм се сблъсквал с тоя вирус. Но нямам никав спомен как го лекувах. Отгоре на всичко тоя вирус сега е по-нова версия. Става дума за вируса дето ти изкарва едни прозорци, че уж е АНТИвирус и ти сканира системата и т.н. Тоя е по-нова версия щото стария беше 2009, а тоя пише 2010. Стария спираше Task Menager-а, тоя - не.
    Значи аз като дойдох задействах Касперски и той разбира се почна да лекува и т.н. Последва рестарт и машината сега не може да зареди нито в нормал, нито в сейф мод!
    Препоръчайте ми план за действие.


  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #2

    Re:Моля за малко помощ. Вирусна атака.

    ами този вирус, не е никакъв вирус а троянец.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    129
    #3

    Re:Моля за малко помощ. Вирусна атака.

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    ами този вирус, не е никакъв вирус а троянец.
    Аз пък си мислех, че троянците са вид вирус. Но както и да е, нещо по темата иначе?

    EDIT:
    всъщност молбата ми е да ми помогнете да подкарам виндоус. Ще ползвам ЛайфСД, ама какво по точно да направя като заредя СД-то, че да тръгне системата?

  5. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #4

    Re:Моля за малко помощ. Вирусна атака.

    ами пускаш мини XP, но трябва да си свалиш hiren's boot cd 10.1
    записваш на диск, стартираш от него, влизаш в харда си, спасяваш данните и после преинсталираш.
    Има и друг начин, за оправяне на бут файла, но е по сложен.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    129
    #5

    Re:Моля за малко помощ. Вирусна атака.

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    ами пускаш мини XP, но трябва да си свалиш hiren's boot cd 10.1
    записваш на диск, стартираш от него, влизаш в харда си, спасяваш данните и после преинсталираш.
    Има и друг начин, за оправяне на бут файла, но е по сложен.
    питах за по-сложния, ако може кажи ми какво да бутна.
    Също така забравих да кажа, че сега като незарежда виндоус не изписва грешки или нещо подобно. Просто екрана на монитора е черен, харда няма активност и така до безкрай. Рестартирам от копчето, минава на биоса опознаването и пак така...

  7. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #6

    Re:Моля за малко помощ. Вирусна атака.

    С какъв Windows си?

    Използвай диска за да влезеш в Repair Console - оттам опитай с FIXMBR.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re:Моля за малко помощ. Вирусна атака.


  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    129
    #8

    Re:Моля за малко помощ. Вирусна атака.

    Цитат Първоначално публикувано от Shienar
    С какъв Windows си?

    Използвай диска за да влезеш в Repair Console - оттам опитай с FIXMBR.
    XP, SP2;
    Live CD-то е NervOS; Моля те подскажи ми как се влиза в тази конзола. Прикачил съм txt файла с всички програми, които влизат в LiveCD-то. Ако може да ме насочиш коя програма да използвам....
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  11. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #9

    Re:Моля за малко помощ. Вирусна атака.

    Намери си диск с Windows XP - boot-ни си PC-то от него, след като зареди всичко натисни "R", за да влезеш в конзолата. Нататък казвам нещата по памет, може и да греша - ако е така, нека някой да ме допълни. Изчакваш обратния брояч в долната част на екрана, след което натискаш "1" (предполагам че имаш една инсталация на Windows, в противен случай ще имаш няколко възможности), въвеждаш паролата на администраторския акаунт, ако имаш такава. Излиза ти Command Prompt - за списъка на възможните команди напиши HELP. Една от тях е FIXMBR - fix main boot record. Когато я стартираш получаваш предупреждение, че можеш да загубиш информацията си, тук вече решението зависи от теб. Рестарт и се молиш всичко да мине безболезнено.

    P.S. Защо не свалиш HDD-то си и не го закачиш на друго PC, за да си извадиш информацията?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    129
    #10

    Re:Моля за малко помощ. Вирусна атака.

    Цитат Първоначално публикувано от Shienar

    P.S. Защо не свалиш HDD-то си и не го закачиш на друго PC, за да си извадиш информацията?
    Няма нищо ценно на въпросния компютър - музика и филми. Не съм почнал да го преинсталирам защото отдавна не ми прави удоволствие да се занимавам с преинсталации, драйвери, програми после и т.н. Искам да си възстановя система по по-умен начин.
    Искам да те питам дали да разбирам, че ако ми е прецакан MBR няма да мога да направя нова инсталация или при нова инсталация на windows MBR се записва наново?

  13. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #11

    Re:Моля за малко помощ. Вирусна атака.

    При нова инсталация се създава отново - ако ще преинсталираш си форматирай диска първо. Можеш да използваш същата конзола - пишеш FORMAT C: /FS:NTFS (формат на C: под NTFS), след това инсталирай спокойно.

    P.S. Това по-горе е ако вече нищо друго не помага. Не искам да те отказвам, но вероятността да си възстановиш системата по по-умен начин е много малка. Все пак опитай всичко, което ти хрумне. Успех!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    129
    #12

    Re:Моля за малко помощ. Вирусна атака.

    Цитат Първоначално публикувано от Shienar
    Намери си диск с Windows XP - boot-ни си PC-то от него, след като зареди всичко натисни "R", за да влезеш в конзолата. Нататък казвам нещата по памет, може и да греша - ако е така, нека някой да ме допълни. Изчакваш обратния брояч в долната част на екрана, след което натискаш "1" (предполагам че имаш една инсталация на Windows, в противен случай ще имаш няколко възможности), въвеждаш паролата на администраторския акаунт, ако имаш такава. Излиза ти Command Prompt - за списъка на възможните команди напиши HELP. Една от тях е FIXMBR - fix main boot record. Когато я стартираш получаваш предупреждение, че можеш да загубиш информацията си, тук вече решението зависи от теб. Рестарт и се молиш всичко да мине безболезнено.

    P.S. Защо не свалиш HDD-то си и не го закачиш на друго PC, за да си извадиш информацията?
    Направих всичко описано по-горе. Рестартирах и ........ нищо не зарежда. Тъй като нямах много време, следващото което ще направя следващия път вече ще е формат+преинсталация.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Моля за малко помощ...
    От elvira във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 18
    Последно: 25-07-10, 17:51
  2. Моля за малко помощ !
    От IceStream във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 25-11-09, 16:43
  3. Моля за малко помощ
    От Justice във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 03-12-06, 14:40
  4. Моля за малко помощ...
    От blue_ във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 10
    Последно: 01-03-06, 16:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе