Резултати от 1 до 7 от общо 7

Имам Windows 7 искам да си върна XP-то но ми прави проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    3
    #1

    Имам Windows 7 искам да си върна XP-то но ми прави проблем

    Встъпителни слова на един клетник:

    Даммм знам, че ще бъда грубо напсуван, защото си правя регистрация и веднага пускам тема ........... И моля да бъда извинен, но не открих подобна тема за моя проблем.

    Та проблема е следния:

    Системата ми е стара.
    AMD на 2400
    1GGB ram
    256 Ati radeon 9550
    дъно: Soltech

    Xp върви идеално на нея, но ми препоръчаха win 7. След като го качих обаче се наложи да овърклокна процесора за да върви по добре рамта тръгна на 200mgh. Обаче и с овърклокване не е на ред работата. Та слагам аз диска на XP рестартвам тръгва сетъпа правя формат под NTFS бавния вариант. Избирам партиция слага си той файловете за старт и ребутва. До тук всичко като вода до момента в който не излезе проблем че Харда ми го няма..........а ако дам боот фром CD тръгва сетъпа от начало и така до безкрая. Ако се опитам да кача windows 7 пак обаче си става. Четох и по други форуми и от това което разбрах е че widows 7 прави промени на мастър драйва които windows XP не засича и от там не ми намира харда след ребоота....... Моля за помощ защото съм с този проблем от 2 месеца и вече наистина нямам сили и нерви да се ровя пробвам и чета а компа взе да сдава багажа

    Благодаря ви предварително и се надявам да не съм ви издразнил с директния си подход...........

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:Имам Windows 7 искам да си върна XP-то но ми прави проблем

    Изключили си AHCI от биоса?

  4. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #3

    Re:Имам Windows 7 искам да си върна XP-то но ми прави проблем

    здравей, можеш ли да опишеш точно в кой момент, става тая работа с XP?
    Julian е прав, но щом виждах харда си под XP, значи явно не идва от тук.

  5. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    3
    #4

    Re:Имам Windows 7 искам да си върна XP-то но ми прави проблем

    AHCI не съм изключвал сега ще го направя това и ще пробвам пак . Проблема идва след като win xp ребоотне (след като е форматирал партицията и след като си е качил платформата) странното е че като сложа диска на win 7 всичко си става като хората. В момента съм със седмицата но за да ви пиша съм спрял всичко и на всеки 30 секунди буквите спират и се появяват в последствие. Гледам на тея гаджетите къде са процесора скача на 100% всеки 30 сек държи 30 сек и пак пада .Със гугъл хром само върви нета що годе добре тегля с u torent Игрите ги забравих вече хихихихих. До сега все съм гледал да чета да се ровя и да търся решения ама в този случай съм в шах

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    65
    #5

    Re:Имам Windows 7 искам да си върна XP-то но ми прави проблем

    И аз съм имал същия поблем. Не помогна никакво излключване на AHCI и други настроики от биоса. Стана след като си направих XP със вградени SATA DRIVERS. За да си направя XP със SATA много ми помогна тази тема: http://forums.softvisia.com/index.ph...pic=5928&st=15

  7. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    3
    #6

    Re:Имам Windows 7 искам да си върна XP-то но ми прави проблем

    Оправи се проблема. Много съм ви благодарен )

  8.  
     
  9. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #7

    Re:Имам Windows 7 искам да си върна XP-то но ми прави проблем

    Защо не напишеш какво беше решението, на някой може да помогне!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Имам LG 32LD650 искам да гледам през wireless филми.
    От svetlinbg във форум LG телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 11-06-12, 20:27
  2. Имам HAIER HSU-12HV03/R2D(SDB) = Имам проблем ПОМАГАЙТЕ!
    От DIDOTO във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 09-01-11, 16:29
  3. Отговори: 3
    Последно: 16-01-08, 01:35
  4. Отворих кодиран файл с Notepad.Искам да го върна.
    От olileli във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 05-02-05, 09:14
  5. Отговори: 2
    Последно: 15-09-02, 14:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе