Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

NTFS vs FAT32

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    17
    #1

    NTFS vs FAT32

    Каква е ползата от използването на NTFS и веднъж форматиран харда, може ли да се възстанови на FAT32? Windows 98 работи ли на NTFS?

    10х

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    24
    #2

    NTFS vs FAT32

    ami, q da vidim

    NTFS - po-byrzo defragmentirane, skanirane i t.n.; po-malko veroqtnost za gre6ki; ne ograni4ava goleminata na HDD-to do 2TB (ama ne sam siguren)

    FAT32 - (typo e da kazvam, 4e e po-baven, i t.n.) ama pone se 4ete ot vsi4ko nad Win 3.11

    kolkoto do hard-a, vednyj formatiran s NTFS, moje da se vyzstanovi, ama 6te izgubi6 info-to na hard-a

    ako ima CD-RW 6te si go copy-ra6 na CD-ta i pak 6te si go metne6, ama ako nqma6 - 6te pie6 edna studena voda

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    24
    #3

    NTFS vs FAT32

    a, i NTFS se 4ete s WinXP, Win2000, WinNT

    ama s Win98 nqma da stnane

    da ne govorim za DOS

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    17
    #4

    NTFS vs FAT32

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by PC-Lamer


    ...vednyj formatiran s NTFS, moje da se vyzstanovi, ama 6te izgubi6 info-to na hard-a...

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    Ако форматирам само един дял на NTFS, да речем С:, не мисля че информацията от останалите дялове ще я загубя /или се лъжа???/, а що се отнася до С:, то там си е само Windows-а и разните му там инсталирани програми, тъй като 1-2 пъти месечно си го форматирам и би било тъпо да го ползвам за съхраняване на каквато и да било друга информация.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    17
    #5

    NTFS vs FAT32

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by PC-Lamer


    a, i NTFS se 4ete s WinXP, Win2000, WinNT

    ama s Win98 nqma da stnane

    da ne govorim za DOS

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    Е, това вече не ми харсева, защото първо трябва да събера някой лев за ъпргейд, че тоя лакомия WinXP... Скоро да се надяваме.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    29
    #6

    NTFS vs FAT32

    Съществуват програми с помощта на които можеш под win98 и DOS да манипулираш с NTFS дял,само че в момента не мога да се сетя за имената им.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #7

    NTFS vs FAT32

    Определено си има програмки, чрез които е възможно четенето на NTFS под каквато и операционна система да сте.

    Ето една такава: NTFS Reader

    Няма да изброявам ползите от NTFS, но ако използваш само ХР, и си с по-големичък харддиск, е по-добре да направиш всичко NTFS. Обаче тука има една много малка уловка, ако се скапе Win-a и нямаш BootCD на ХР или 2000, гориш щото няма как да ти се стартира компа, без да форматираш.

    За това, направи си харда NTFS, обаче преди вота си направи BootCD.

    А как се прави BootCD, можеш да прочетеш ТУК

    А иначе, можеш да си сложиш 98 махайки ХР, само ако форматираш диска за да стане FAT32, което е май-невъзможно без да изгубиш цялата информация на него, защото не можеш да форматираш харда на който ти е Win-а.

    За мене най-добрия вариант е ХР+98, както съм в къщи.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    17
    #8

    NTFS vs FAT32

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Kayso


    Определено си има програмки, чрез които е възможно четенето на NTFS под каквато и операционна система да сте.

    Ето една такава: NTFS Reader

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    Въпросът стои така: имам три дяла - С, D и Е. В момента всички са FAT32. Искам да направя С: NTFS. Мога да го направя при инсталацията на WinXP. И тук идва интересното. Решавам да махна WinXP и да сложа Win98, като С: вече е NTFS.

    Може ли да стане това нещо???

    Що се отнася до горната програмка, предполагам, че тя се използва, ако имам инсталиран Win98 на С на FAT32, а D и Е са на NTFS, т.е. да мога да работя с D и Е. Правилно ли съм разбрал?

  11. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #9

    NTFS vs FAT32

    Пич редактирах поста си, по-горе можеш да дочетеш, изпреварил си ме малко )



    А програмката служи общо взето за това, ако си с ХР и NTFS на С: и 98 и FAT32 на D: примерно, да можеш да работип и да виждаш файловете на С: когато си под 98.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    17
    #10

    NTFS vs FAT32

    10x за инфото, Kayso. Ако не те мързи, бих те помолил все пак да изброиш някои от предимствата на NTFS-а.

  13. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #11

    NTFS vs FAT32

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by PC-Lamer


    ami, q da vidim

    NTFS - po-byrzo defragmentirane, skanirane i t.n.; po-malko veroqtnost za gre6ki; ne ograni4ava goleminata na HDD-to do 2TB (ama ne sam siguren)

    FAT32 - (typo e da kazvam, 4e e po-baven, i t.n.) ama pone se 4ete ot vsi4ko nad Win 3.11

    kolkoto do hard-a, vednyj formatiran s NTFS, moje da se vyzstanovi, ama 6te izgubi6 info-to na hard-a

    ako ima CD-RW 6te si go copy-ra6 na CD-ta i pak 6te si go metne6, ama ako nqma6 - 6te pie6 edna studena voda

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    Ami NTFS-a si e dostatachno vazstanovim... No FAT-a e po-barz !

    NTFS ti triabva ako imash cenna informacia na diska - XP-to raboti po-dobre s nego - ne se defragmentira tolkova, varshi NIAKOI zadachi po-barzo, no si odstava malko (1-3MB/s) po-baven.

    Ima programi, dobaviachti NTFS funkcionalnost na 98, taka che se chete, no tova ne oznachava che raboti

    A, nikoga ne sam imal FOUND filove sled nepravomeren shut down (naprmer, i restart i sled diskchecka dokato biah s NTFS - sega vseki pat kato gasna kompa ot butana ima iadove (FAT32) i ako biah s 98 dosega 330 pati da sam preinstaliral...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #12

    NTFS vs FAT32

    И още нещо да добавя към geniusloki - когато си под FAT32 дай на някоя директория с игра примерно "Properties" и ще забележиш, че има "Size" и "Size on disk", първото ти е реалния размер, а второто заеманото на диска място. При NTFS, няма такива разминавания, тоест на диска се заема точно толкова място колкото релалния размер на файловете. Така се пести място, верно че не е много ама все пак си е място

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    632
    #13

    NTFS vs FAT32

    Zdraveite,



    A na men mi trjabva programka, kojato da 4ete NTFS pod DOS. Stava li s goreposo4enata programka ili ste mi trjabva druga.



    Merci.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    129
    #14

    NTFS vs FAT32

    Що не пробваш тая http://free.techno-link.com/twins/-=...os_Pro_4.0.ace

    Не знам дали ще ти свърши работа

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    1,200
    #15

    NTFS vs FAT32

    Na men NTFSdos mi svurshi rabota...zapisva se file-a na edna boot disketa i kato bootne prosto go puskash, pone az taka napravih

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. FAT32 & NTFS
    От The Storm във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 03-11-03, 21:03
  2. FAT32 <-> NTFS
    От mxkolev във форум Общ - софтуер
    Отговори: 25
    Последно: 23-06-03, 16:18
  3. FAT32->NTFS
    От Zviara във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 07-02-03, 17:55
  4. Clusters in FAT32 and NTFS
    От MixMan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 18-02-02, 09:46
  5. NTFS ili FAT32 v Win2000
    От ap_pz във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 25-08-01, 00:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе