Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

FAT32 <-> NTFS

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #1

    FAT32 <-> NTFS

    ima li softuet i kakav nai "bezpolezneno " da napravq preorganizaciq na failovata si sistema fat32 na ntfs ! nujno li e da se preformatira diska nanovo ???

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #2

    FAT32 <-> NTFS

    Ако вече имаш инсталиран Windows XP/2000 можеш да направиш еднопосочна конверсия от FAT32 към NTFS с командата convert от команден ред. За обратна конверсия май Pqmagik ще ти свърши работа, но работи внимателно, защото стават и издънки макар и рядко.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #3

    FAT32 <-> NTFS

    Да, с Partition Magic става. Ако обаче имаш важни данни, е задължително да ги архивираш преди да направиш конвертирането - всичко се случва. Програмата по принцип е добра и сигурна, но я си представи, че например се случи пад на напрежение докато работи по реорганизацията...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    60
    #4

    FAT32 <-> NTFS

    а кой е по-добрия вариант fat32 ili NTFS

  6. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    373
    #5

    FAT32 <-> NTFS

    Зависи за какво ще използваш компютъра си. Ако си в мрежа с други машини и се използва само за работа за предпочитане е NTFS, akо си в къщи FAT-a e по-добре защото дава по-добри възможности за манипулации с диска и осван това под DOS нямаш грижи

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #6

    FAT32 <-> NTFS

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ако вече имаш инсталиран Windows XP/2000 можеш да направиш еднопосочна конверсия от FAT32 към NTFS с командата convert от команден ред. За обратна конверсия май Pqmagik ще ти свърши работа, но работи внимателно, защото стават и издънки макар и рядко.



    <div align="right">оргинално мнение на orpamarosa</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">ot fat32 kum ntfs ! oba4e tova se pravi pod dos li convert imam w predvid !

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #7

    FAT32 <-> NTFS

    Прави се под команден ред във Windows XP или Windows 2000. Напиши convert /? ище получиш достатъчно подробна информация по въпроса как да го направиш. Определено според мен NTFS е по-добрата файлова система.

  10. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #8

    FAT32 <-> NTFS

    Малеее, а стига глупости сте писали ве

    Тая тема, чак сега я отворих, кат ва гледам кви сте ги сътворили, ша ми фръкне шапката направо



    Отваряш Command Prompt.

    Пишеш команда: convert drive_letter: /fs:ntfs

    Например за да конвертираш D: пишеш следното: convert D: /fs:ntfs

    И си готов, нищо сложно няма, просто следвай указанията

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    60
    #9

    FAT32 <-> NTFS

    добре така ли ми се стръва или под NTFS по-бавно ми зарежда компа при вас така ли е сички казвате 4е е по-добре NTFS но не виждам какво е по-доброто

  12. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #10

    FAT32 <-> NTFS

    Ами ако искаш да ти зарежда по бързо пробвай следното:

    1, Отиваш в директория Windows, после в нея търсиш директория Prefetch, влизаш в нея и триеш всичките неща вътре

    2. Теглиш си от някъде VoptXP или която и да е друга хубава програмка за дефрагментиране на диска, та дефрагментираш и си готов [8D]

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    70
    #11

    FAT32 <-> NTFS

    Това е голяма простотия да изтриеш Prefech директорията и да мислиш че си направил нещо! Хората толкова труд са положили да въведат Prefetcher! Добре, че и да изпълни човек този "съвет" Windows пак създава Layout и съответните филове в Prefetch....


  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #12

    FAT32 <-> NTFS

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Това е голяма простотия да изтриеш Prefech директорията и да мислиш че си направил нещо! Хората толкова труд са положили да въведат Prefetcher! Добре, че и да изпълни човек този "съвет" Windows пак създава Layout и съответните филове в Prefetch....





    <div align="right">оргинално мнение на msashev</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Aйде сега, ми разни хора разни идеали

    Айде прочети темата TУК и пак да си говорим за Prefetch-a ...

    И като ти чета темата и съвсем ми става ясно, колко си наясно [:I]

    Ама да не се обидиш ся []

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    70
    #13

    FAT32 <-> NTFS

    Коя тема точно ми четеш? И този линк пък що го сложи не разбрах, аз и преди това я видях тая глупост там. Спести ми тази твоя "оптимизация", моля те.



    http://www.microsoft.com/windowsxp/p...erformance.doc



    Малко по-достоверна информация.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    60
    #14

    FAT32 <-> NTFS

    NTFS Vs. FAT32

    така и не разбрах кое е по-доброто [:D]

    ламер бе ламер[^]

  18. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #15

    FAT32 <-> NTFS

    msashev - Хехе, ма ти верно ми изкаrа майкрософтска простотия. Ся ако искаш да дойда да ме потупаш по рамото и да ме накараш да си купя оригинален WinXP за 200-300$, щото туй е най-якото нещо на света, нали е тwорение на Microsoft [8)][xx(]

    Темата ти я визирах, не заради това какво пише вътре, а заради линковете към сайтовете с примерни оптимизации на XP....

    Та достоверната информация, можеш да си я спестиш

    След изтриване на Prefetch директорията, XPто ми стартира за около 15 секунди, и качвам 100 точки на 3Д Марка, айде не ме убеждавай сега, че с него е по-добре [B)] За мене това е една безмислица, която допълнително усложнява работата на PCто, но това си е лично мнение.

    Иначе не казвам, че Prefetch е нещо лошо, напротив, ново и наистина добро въведение в XP, но когато използваш PCто си по-често, директорията се пълни със кви ли не боклуци, които не се използват или се използват адски рядко. Това мноого забавя системата, щото се създават ненужни шорткътове към файлове, 90% от които не се ползват. Та мисълта ми беше да си изпразни директорията, а не перманентно да изключи Prefetch-a.

    И моят съвет е, това изпразване на директорията, да се прави веднъж месечно, доста поосвежава []



    lamerko_ - най-доброто за мен е <font color="red">дефрагментиран</font id="red"> NTFS разбира се Само че, гледай да се запасиш с поне един BootCD на XP, че да няма фалове

    A aко беше ползвал и търсачката на форума, щеше да намериш отговори на всичките си въпроси )

    Ето TУК примерно са ти изброени + и - на всяка от двете системи []

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. FAT32 & NTFS
    От The Storm във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 03-11-03, 21:03
  2. FAT32->NTFS
    От Zviara във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 07-02-03, 17:55
  3. NTFS vs FAT32
    От braynoff във форум Windows
    Отговори: 23
    Последно: 11-12-02, 00:43
  4. Clusters in FAT32 and NTFS
    От MixMan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 18-02-02, 09:46
  5. NTFS ili FAT32 v Win2000
    От ap_pz във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 25-08-01, 00:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе