Резултати от 1 до 12 от общо 12

read and write NTFS access под DOS

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    55
    #1

    read and write NTFS access под DOS

    Имам следния проблем:
    Мъча се да инстлирам Winxp лаптоп без CD -ROM. Идеята ми е да бутна със външно флопи със дискета която има read and write NTFS access под DOS и да запиша инсталционен виндовс на харда. И после да го стартирам от там. Проблема ми е че не мога да намеря свястена работеща програма за боотване от дискета и да имам read and write NTFS access под DOS.
    малко повтторение се полу4и , но мисля става ясно какжо ми трябва., ако нещо не е ясно моля питайте ще уточня.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #2

    Re:read and write NTFS access под DOS

    А защо не пробваш с BootUSB т.е флашка?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    55
    #3

    Re:read and write NTFS access под DOS

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    А защо не пробваш с BootUSB т.е флашка?
    няма подръжка биоса на боот от усб . иначе имах даже готова така флашк работеща само чакаше

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #4

    Re:read and write NTFS access под DOS

    Във Hiren boot CD имаше програма която търсиш, но ми е интересно как ще запишеш инсталационните файлове без CD ? При проблем с достъп до NTFS мога да ти дам идея да форматираш харда на FAT32 и след инсталацията да го конвертираш на NTFS.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    55
    #5

    Re:read and write NTFS access под DOS

    Цитат Първоначално публикувано от Usera
    Във Hiren boot CD имаше програма която търсиш, но ми е интересно как ще запишеш инсталационните файлове без CD ? При проблем с достъп до NTFS мога да ти дам идея да форматираш харда на FAT32 и след инсталацията да го конвертираш на NTFS.
    Ами от Флашката си Под дос. Последните 2 ботващи програми които пробвах си засичат флашката под дос, но нещо не ми дават всички партишани на харда.
    Сега ако нмкои има това което търся моля да напише нещо по темата :d . drugite wyprosi na ЛС :P
    Аз знам че във Hiren 's има такава програма ама ми трябва да се събира на дискета и да е боотваща, моял четете :D

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re:read and write NTFS access под DOS


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    55
    #7

    Re:read and write NTFS access под DOS

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Пробвах и двете програми. И с двете виждам само един партишан от харда ( рековари партишана който е направен със закупуването на лаптоопа). Проблема сега идва че като започна а копирам от Флашката си инталационен виндоус и не го копира коректно. Копира няколко големи фаила и спира , т.е. не копира всичко нито пък запазва наименованието на файловете. някаква идея какво може да е това и какво да направя че да копирам виндоса ?

  10. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #8

    Re:read and write NTFS access под DOS

    Цитат на: maximus_bg
    И с двете виждам само един партишан от харда ( рековари партишана който е направен със закупуването на лаптоопа)
    чакай сега, първо как се вижда това парче, като EISA?
    Ако е такъв случаят, инсталацията може да се направи без проблем от това парче, като се стартира, с даден бутон, които се появява при логото на лаптопа.
    Ако не знаеш дали е EISA, дай инфо, за лаптопа и ще потърся да видя, с какво парче е.
    Също не е лошо и да дадеш инфо, какви са опциите за бутване в биоса.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    55
    #9

    Re:read and write NTFS access под DOS

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    Цитат на: maximus_bg
    чакай сега, първо как се вижда това парче, като EISA?
    Ако е такъв случаят, инсталацията може да се направи без проблем от това парче, като се стартира, с даден бутон, които се появява при логото на лаптопа.
    Ако не знаеш дали е EISA, дай инфо, за лаптопа и ще потърся да видя, с какво парче е.
    Също не е лошо и да дадеш инфо, какви са опциите за бутване в биоса.
    Нямa боот от usb , може от cd,fdd.hdd kakto i ot extarnal cd, fdd. Не съм сигурен какъв е паришана дали ЕИСА или не е , но ако стартирам от там доколкото знам то ще ми върне имиджите който са направени при закупуване на латопа и ще отиде всичката информация както на c: taka i na d:
    a az ne iskam da triq d : .


  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Re:read and write NTFS access под DOS

    Някои софтуери питат дали да се възстанови целият диск или да разпакетират имиджа само на първият дял ...ако си смел , пробвай. Така или иначе трябва да те пита дали да започне оперцията.

  13. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #11

    Re:read and write NTFS access под DOS

    така, както е казал stenly, също няма само една опция, под вид на форматиране и преинсталация, има обикновено също, реставрация на системата или преинсталация със запазване, на личните данни.

    После няма да ти давам съвети, с които рискувам да бъда обвинен по късно, в загуба на данни, ти си преценяваш сам.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    55
    #12

    Re:read and write NTFS access под DOS

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    така, както е казал stenly, също няма само една опция, под вид на форматиране и преинсталация, има обикновено също, реставрация на системата или преинсталация със запазване, на личните данни.

    После няма да ти давам съвети, с които рискувам да бъда обвинен по късно, в загуба на данни, ти си преценяваш сам.

    Никога не бих обвинил никой в нещо за което аз съм натиснал "ентера"
    Но така и не ми стана ясно
    1) защо не виждам другите партишани
    2)защо не мога да копирам коректно информацията от флашката ?
    благодаря за инфото.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Нещо ми забавя SSD read /write трансфера
    От diskos във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 21
    Последно: 31-12-13, 16:32
  2. Problem sys NTFS Permissions: "Can't access e:/ drive"
    От dimchopicha във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 25-05-06, 19:18
  3. Delayed Write Failed
    От Araiz във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 13-01-05, 19:00
  4. DVD-rom can't read from DVD-RW !HELP!
    От Shakedown във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 13-05-04, 09:30
  5. win98 read NTFS update
    От REHIT във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 10-01-04, 17:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе