Резултати от 1 до 15 от общо 15

Виста или 7!?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #1

    Виста или 7!?

    Здравейте Група! Та, събрах си нов компютър с дъно http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=43971 , процесор http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=43467 , хард http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=43849 и 8ГБ рам, като планирах да го ползвам с Убунту, но се оказа, че тази новата платформа и е още много куца поддръжката в Линукс! В последното ядро са пооправени нещата с видеото, но още не е на 100%, но пусту му последно ядро е само в последната версия с кривото и бъгаво Unity! Пробвах други нови дистрибуции с последно ядро, но забива, та сега съм сложил Win7 и всичко е на 6, но ми е много крив интерфейса!
    Преди време, преди да мина окончателно на Убунту го бях инсталирал този ундоус на стария комп и се убедих, че при стартирани множество процеси, работи много по-леко от ХР, но заради интерфейса го изтраях малко повече от месец! Виста и 7 имам на виртуални машини, но на тях не мога да преценя разлика в производителноста, но определено интерфеиса на Виста ме кефи с това, че е почти същия с ХР!
    Та интересува ме от хора с личен опит, дали Виста-та, с последните сървис пакети и допълнителни ъпдейте е оправена/изравнена като производителност със седмицата, та да инсталирам евентуално нея!
    Знам, че компа е с достатъчно високи параметри, но тъй като ще се ползва за виртуални машини, не искам "голяма част от сеното да отива за изхранване на магаренцето"!

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Виста или 7!?

    Виста с последният сървис пак се държи повече от чудесно. Аз все пак те съветвам да минеш на седмицата, по-нова ОС, с повече "благини". И задължително 64 битова ако искаш да си ползваш всичката памет. Убунтуто с вграденото видео ли има грижи ? Провери в сайта на Интел дали няма драйвери.

  4. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #3

    Re:Виста или 7!?

    аз на личния компютър и лаптоп си бачкам с Виста и не мисля никак да я сменям.
    Във фирмата ми съм закупил нови компютри на всички със 7, лично мислех да го махна, поне на лаптопа и да си сложа Виста, ама все нямам време.
    Не че имам някакви оплаквания от системата, но все пак не ми допада.

  5. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #4

    Re:Виста или 7!?

    Проблема не е само с Убунту, в линукс ядрото е! От както е излязла новата платформа(Sanda Brige), много неща са оправени, но още не е на 100%!

    Има доста теми по форумите по въпроса! Ще трябва да изчакам, поне още 2 ядра, за да се върна отново на Линукс-а. Сега съм пак на Убунту, но от виртуална машина го ползвам.

    В момента съм със седмица и си ползвам за лични цели Убунту 10.04 на виртуална машина, за неща за които ми трябва XP, също на виртуална машина и нямам никакъв проблем! Тъй като може да ми се наложи преди да оправят нещата с ядрото, да лицензирам ундоуса който ползвам на реалната, та за това се и двоумя! Знам, че сървъра 2008 работи най-добре, ама и кинтите му са кофти! Докато оправят нещата с ядрото, ако напълня този голям хард, ще е малък цирк да извадя всичко ценно от него за да преформатирам и инсталирам линукс! Ако разликата в производителноста между Виста и седмица не е много голяма - готов съм да я жертва за комфорта на работата!
    Идва ми, заради този крив интерфейс да преинсталирам и сложа ХП64, но той върви по-леко, само когато няма много стартирани приложения!

    П.С. Преди години, малко преди да излезе ХП, всички отричаха милениума и си ползваха 98СЕ, но в милениума за първи път се появи ундоус ъпдеит, интернет конекшън шеринг и други благинки и след ъпдейта, работеше много по-добре и от 98 и от ХП, преди да му излязат първите кръпки! За това си мисля, дали няма вероятност, след СП2 и допълнителни ъпдейти да са изравнени нещата!

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Re:Виста или 7!?

    В юникса оправиха грижите със Sandy Bridge. Snow Leopard (MAC OS) също си работи вече безгрижно от преди няколко ъпдейта. Явно е въпрос на малко време да оправят и кърнъла на линукс-а.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #6

    Re:Виста или 7!?

    Намери си от по старите дистрос от Убунту , 9.хх ...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #7

    Re:Виста или 7!?

    Цитат Първоначално публикувано от dash
    Намери си от по старите дистрос от Убунту , 9.хх ...
    И каква точно е идеята,за по старите дистрос от Убунту???

    backinblack,можеш да изключиш кривото и бъгаво Unity и да си останеш на Gnome...

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Re:Виста или 7!?

    Ааааа не съм само аз да плюя това отвратително Unity. Докато го направят смислен десктоп менъджер ще трябва доста да почакаме.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #9

    Re:Виста или 7!?

    7 е по добре от Виста ,а с интерфейса се свиква

  12. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #10

    Re:Виста или 7!?

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    И каква точно е идеята,за по старите дистрос от Убунту???

    backinblack,можеш да изключиш кривото и бъгаво Unity и да си останеш на Gnome...
    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    И каква точно е идеята,за по старите дистрос от Убунту???

    backinblack,можеш да изключиш кривото и бъгаво Unity и да си останеш на Gnome...
    Знам и пробвах, но нещо изобщо не съм очарован от работата му в сравнение с 10.04 и 10.10! Някак си нестабилно и не толкова гладко работи! С последния кернъл е, но дали от недоизчистените проблеми с платформата или цялата версия е бъгава - не знам и го разкарах! Пробвах и инсталация на 10.04.1 и 10.04.2 LTS! В лайф не тръгва, но се инсталира. Със стари ядра са и още няма още ъпдеът към новото(последното)! Май ще трябва да изчакам да излезе 10.04.3.

    П.С. Новак съм с линукса и още ми е доста мътен, а и не познавам лично никой който да е поне малко по-напред от мен! Уча се от гугъл и форумите!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    80
    #11

    Re:Виста или 7!?

    единственото което не ме кефи /на кривата ракета...../ на убунту е, че не мога да си настроя wifi картата на лаптопа и работи на по-ниска скорост интернета.
    по въпроса ти колега е важно и за какво ще ползваш компа? има някой приложения, които не тръгват под линукс и обратното.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #12

    Re:Виста или 7!?

    chasovnik,ти сериозно ли...???

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    80
    #13

    Re:Виста или 7!?

    ами да.обаче аз го подкарвам под вуби. не съм толкова навътре с линукс-а. компа го озползвам да гледам БГ-тв че то в чужбина какво друго да се прави. филмчета, скайп и корекция на снимки и видеоклипове. аз съм от тези потребители, които са пробвали от всичко и реално не знаят какво да изберат. имам 2 лаптопа и двата са вин+убунту и отделно сега в последните 1-2 месеца съм почти само на бактрак и мачкане на собствената си мрежа.
    както се казва - хора без работа.

  17. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #14

    Re:Виста или 7!?

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Виста с последният сървис пак се държи повече от чудесно. Аз все пак те съветвам да минеш на седмицата, по-нова ОС, с повече "благини". И задължително 64 битова ако искаш да си ползваш всичката памет. Убунтуто с вграденото видео ли има грижи ? Провери в сайта на Интел дали няма драйвери.
    Ти маи правеше някаква особена неттоп конфигурация. Това ли е машината?
    Споко линукса ще се оправи, въпрос на седмици е.
    Бих препоръчал да пуснеш едно BSD, но така и не разбрах за какво точно ще се ползва тази система...

  18. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #15

    Re:Виста или 7!?

    Да, събрах го, а това http://www.sunnycomputers.biz/details.asp?part=1937 е кутията! малко не достигна бюджета за I7, но и с I5 е много повече от очакването ми! Мъча някакви виртуализации да правя и предлагам. Личните ми нужди са само браузване, музичка и експерименти със софтуер, но експериментите ги правя на виртуалка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. проблем с виста
    От striking във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 25-04-09, 19:43
  2. За Виста
    От vik-45 във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 26-03-09, 14:07
  3. Проблем с EVR и Виста?
    От BenSherman във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 25-02-09, 04:29
  4. Проблем с Виста ?
    От Lubaka във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 16-11-08, 08:40
  5. Линукс и Виста
    От PeterPan във форум Linux
    Отговори: 12
    Последно: 24-02-08, 11:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе