Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Проблем с HDD 3.5''!Губи се близо 1ТБ в не известното

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #1

    Проблем с HDD 3.5''!Губи се близо 1ТБ в не известното

    Проблем с HDD 3.5'' WDC (1863 GB, IDE)
    Следният проблем:
    1.Десен бутон Proportion върху C: и излиза колко пространство е запълнено на самият хард иколко остава .
    Както в моят случай изписва ми около 560 Гб остават свободни около 1300гб са заети от около 1.8тб .Поглеждам папка по папка повече от около 800гб като общо взето пълни папки няма .Тоест около 1тб ми липсва.
    2.Пробвам с професионални програми пак същите резултати .
    На мен ли ми не излизат сметките с -1тб или ....?!

    и още нещо ако знаете някаква свръх защита срещу хакери за домашно ползване защото казано честно вече ми писна има параноята че виндовса ми е на някакъв сервер и си правят каквото искат с една дума го ползват като служебен компютър.
    Значи ровех се из нета пробвах но нищо сигурно и ефикасно не намерих .

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    164
    #2

    Re:Проблем с HDD 3.5''!Губи се близо 1ТБ в не известното

    Че се разплача! Честно!
    Хайде сега пак...
    Колко е общия обем на твърдия ти диск. На колко дяла е разделен. Каква информация ти дава за всеки един от тях - обем на дяла, заето и свободно дисково пространство... Отговорите на ей-тези въпроси ще направят деня на евентуално желаещите да ти отговорят малко по-лесен и почти щастлив...
    А по втория ти въпрос... Аз като човек изкарващ хляба си (и вноските за колата си) като системен администратор съм съгласен да дам половината си заплата на този, който ми демонстрира "свръх" защита срещу хакери... Просто има безопасно поведение в мрежата, което намаля риска значително от посегателство...
    Обаче думите ти, цитирам:
    "...защото казано честно вече ми писна има параноята че виндовса ми е на някакъв сервер и си правят каквото искат с една дума го ползват като служебен компютър."
    предизвикват в мен много странно усещане за... празнота.
    Хубаво е да се използва българския език по предназначение: първо - да се псува на майка и второ - да се разбираш с другите българи. Защото добре че тук-там в поста ти има някой малко по-професионален термин, та да се захвана за нещо познато...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re:Проблем с HDD 3.5''!Губи се близо 1ТБ в не известно

    айде да кажа и аз

    Липсващото ти място е в System restore ( скрита системна папка с архиви ) и отделно до към 4 гб за swap file.

    Защита
    много лесно - спри всички Remote desktop Connections в Advance меню-то и да видим кой ще влезе. Отделно забрани порт 3389 за всеки случай и нека да влизат.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #4

    Re:Проблем с HDD 3.5''!Губи се близо 1ТБ в не известното

    1.Общият обем 1.81ТБ
    2.Не е разделен на никакви дялове, заето пространство 1.30тб свободно 500гб
    а)Проблема е в това че като прегледам папките са заети 300гб дори и като ги прехвърля на друг диск пак си изписва 300гб .
    Значи според моите виждания
    1800GB
    - 300GB Заетоста на хардиска
    - 500GB Свободно пространство
    =1000GB точно тези 1000GB са дадени като 1000GB Заети на харддиска .Тоест 1300GB ги дава да са заети а са заети само 300GB
    Не знам как по точно да обясня губи ми се 1ТБ някъде в не известното.

    Цитат Chertoianov:
    А по втория ти въпрос... Аз като човек изкарващ хляба си (и вноските за колата си) като системен администратор съм съгласен да дам половината си заплата на този, който ми демонстрира "свръх" защита срещу хакери... Просто има безопасно поведение в мрежата, което намаля риска значително от посегателство...
    Обаче думите ти, цитирам:
    Цитат
    "...защото казано честно вече ми писна има параноята че виндовса ми е на някакъв сервер и си правят каквото искат с една дума го ползват като служебен компютър."
    предизвикват в мен много странно усещане за... празнота.
    Хубаво е да се използва българския език по предназначение: първо - да се псува на майка и второ - да се разбираш с другите българи. Защото добре че тук-там в поста ти има някой малко по-професионален термин, та да се захвана за нещо познато...

    Отговор .
    Е определено съм съгласен че такава демонстрация няма или поне няма да е вечна .
    На мен лично ми трябва безопасно поведение в мрежата, което намаля риска значително от посегателство, тоест да се спрат шегичките с компютъра ми .А и си нямам на идея кои ли се занимава точно с моя компютър и поради какви причини.
    с няколко думи за какво става на въпрос ,изброявам:
    1.Firefox местят ми иконите на ад доните ту в ляво ту в дясно променят ми настройките ..
    2.Инсталират ми приложения разни програми от Майкрософт .
    3.Върха на сладоледа бе като си играх една нощ с на жена ми компютъра да правя Funy Virus под DOS и се изтри биоса или поне компютъра не искаше да се стартира повече просто умря.А със сигурност не бях аз вредителя
    4.Изчезват ми файлове от харда .
    5.Фалшиви сайтове на банки докато не спрях да се занимавам с Onlinebanking .
    6.Забързва ми се мишката забавя се ...
    7.....
    Това е което се сещам за в момента .

    Цитат Chertoianov:
    предизвикват в мен много странно усещане за... празнота.
    Хубаво е да се използва българския език по предназначение: първо - да се псува на майка и второ - да се разбираш с другите българи.
    Отговор .
    Compare 2011-08-12 2242
    da ne si rasal v nqkoi obor bre
    acer5740g 2011-08-12 23:11:17
    dokato rasah maika ti ebasah
    Compare 2011-08-12 23:15:52
    ei mnogo ste otvoreni v neta i maiki i baschti za nischto gi nqmate .Kolko boi moje da otnesesch nqmasch si i na predstava
    acer5740g 2011-08-12 23:25:56
    Maika ti kolko puti mogada q razporq pred o4ite ti nqmash si i na predstava! Bashta ti shte gleda zaedno s tebe!!!
    Compare 2011-08-12 23:26:25
    da ne si poet ?
    Compare 2011-08-12 23:26:39
    Moooje da ti prostq
    acer5740g 2011-08-12 23:31:27
    Maika ti e kurva
    Compare 2011-08-12 23:31:33
    ot tarnowo sum ako iskasch da doida s maikami da se predstavisch moje da ti e zabavno
    acer5740g 2011-08-12 23:31:44
    aide ela...
    Compare 2011-08-12 23:32:09
    Kude da q doveda?
    acer5740g 2011-08-12 23:32:56
    na magistralata... da q eba!
    Compare 2011-08-12 23:33:39
    dobre koce
    Compare 2011-08-12 23:34:10
    da ne se oplakvasch v policiqta posle
    Compare 2011-08-12 23:35:09
    simpatqga si schte e zabavno
    Compare 2011-08-12 23:38:07
    daaalgi mi rakavite i sum si kopiral vsizko da go prozetesch pak
    Compare 2011-08-12 23:38:29
    za sega ti pozelavam priqtna vezer
    acer5740g 2011-08-12 23:40:11
    qj mi huq kopele
    acer5740g 2011-08-12 23:42:17
    i kaji na maika si da si podgotvi putkata

    ако съм разбрал правилно с такъв индивид работа или каквото да било нямам и не искам да имам .А камоли някакво разбирателство най малкото което бих направил е да го стисна един път .
    На мен лично не ми се отдава да псувам след като ме бяха прали така че едва се довлякох в къщи .И така вече си имам няколко убици на ушите
    И да не се отклоняваме от главната тема направо на въпроса .
    Имаш ли конкретни примери ?


    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1313681171[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    айде да кажа и аз

    Липсващото ти място е в System restore ( скрита системна папка с архиви ) и отделно до към 4 гб за swap file.

    Защита
    много лесно - спри всички Remote desktop Connections в Advance меню-то и да видим кой ще влезе. Отделно забрани порт 3389 за всеки случай и нека да влизат.
    1.Преинсталирах го отново тоя виндовс и вече няма как да видя къде се губи тоя 1ТБ просто ми беше чудно .
    2. Remote desktop Connections е готов

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    164
    #5

    Re:Проблем с HDD 3.5''!Губи се близо 1ТБ в не известното

    Добре де! Сега вече те разбрах. Много подозирам, че Мистър Техно е прав до някъде, но освен System restore Windows използва и сума временни папки, които или също са скрити или са малко известни. Не си упоменал какъв ти е Windows-а но в системната папка Windows XP си прави едни скрити папки от ъпдейтите, които започват с "$". Освен това в "...\Windows\SoftwareDistribution\Download" сваля същите тези ъпдейти и разбира се никога не ги трие. А в някои случаи може да става въпрос за 1-2, че понякога и до три гигабайта. При Windows Vista и 7 скритите папки на ъпдейтите, започващи с "доларче" вече ги няма, но папката Download от SoftwareDistribution пак си се пълни. Освен това остават папките TMP и "...\Windows\Downloaded Installations", както и разни по-скрити неща, които не те съветвам да триеш ръчно, ако не знаеш какво пипаш...
    Чудно защо целия диск ти е на един дял...

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re:Проблем с HDD 3.5''!Губи се близо 1ТБ в не известното

    1TB не се губи току-така

    windows ще заеме 1-2-3... хайде 5 скрити гигабайта да са
    restore-ът и той да е 1-2-3 гиги (макар че при нова инсталация ще са 0)
    swap-ът и hybernate-ът ще са около 7-8

    дотук максимум 20 "загубени" гигабайта
    а останалите 980?

    качи един скрийншот на десен клик-properties на харда, да го видим този мистериозен хард...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #7

    Re:Проблем с HDD 3.5''!Губи се близо 1ТБ в не известното

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    1TB не се губи току-така

    windows ще заеме 1-2-3... хайде 5 скрити гигабайта да са
    restore-ът и той да е 1-2-3 гиги (макар че при нова инсталация ще са 0)
    swap-ът и hybernate-ът ще са около 7-8

    дотук максимум 20 "загубени" гигабайта
    а останалите 980?

    качи един скрийншот на десен клик-properties на харда, да го видим този мистериозен хард...
    Проблема е че го изтрих тоя хард диск ,преди това бях забелязал че C:\Users\ххххх ми беше винаги с катинарче а преди месец си беше там и по едно време се затри пробвах да го сложа пак и нищо не става само изписваше че е сложено но го нямаше.Просто ми стана интересно и реших да питам да не би хард диска да е развален нещо защото по принцип не си го обяснявам как може да стане това .А и с какви ли не програми проверявах хард диска по папки над папки и все едно и също 1тб е в не известното. 1тб си е голямо количество.За съжаление нямам никакви снимки .
    Между другото сега пак поглеждам заети са 103гб преглеждам папките като общо взето са заети не повече от 70гб !?
    Предполагам че пак ще стане така като се по напълни !

    Chertoianov
    с Windows 7 съм.
    Как да ти кажа защо не е разделен хард диска ми някак не ми се отдава да го гледам разделен а и при триенето много ме бива както вече съм писал тема .Тупа лупа и все нещо погрешно изтрия че и връщане назад няма .
    А между другото с касперски съм щото уж много добър и какви ли не хвалби чувах за него почнах да го проверявам какви защити има чак толкова то се оказа голяма дупка писах на супорт не ми отговориха писах в форума им изхвърлиха ме .
    че е голямо сирене вече обясних само не ми става ясно защо като си включа интернета AVP.EXE Anti virus kaspersky му се закачат около 10 IP-та по някои път .Разбира се писах и на супорта му а те ме препратиха в форума им http://www.processlibrary.com/de/dir...les/avp/19922/

    Ето и една снимка от сега пробвам и с друга програма
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #8

    Re:Проблем с HDD 3.5''!Губи се близо 1ТБ в не известното

    Махни всички антивирусни и вземи изтегли Microsoft Security Essentials инсталирай и не се занимавай повече с глупости.Ако имаш пиратски уиндоус или ползваш друга пиратска програма на майкрософт не го инсталирай, че ще ги "закрие".
    Иначе е страхотна програмка, махнах всичко друго.най-хубавото е че не товари.

    Според мен проблема ти е хардуерен.Мен ме прецакаха с една такава флашка от и-бей която пише, че е 16ГБ, а всъщност е 2ГБ.при проверка показва 16, включително и на "пропъртис/свойства", но на практика максимума файлове който събира е 2 ГБ.Това не й пречи да си показва, че има 14 свободни( които ти не можеш да ползваш).

    в И-бей "се подвизават" много шмекери които продават 2-ра употреба за нови или дефектни за нови.

    Така, че си прецакан.Пазарувай от други по-сигурни сайтове , а ако пшиташ мен 2-ра употреба техника -компютри и компоненти-НИКОГА.

    Просто: "парен каша духа"...

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #9

    Re:Проблем с HDD 3.5''!Губи се близо 1ТБ в не известното

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Махни всички антивирусни и вземи изтегли Microsoft Security Essentials инсталирай и не се занимавай повече с глупости.Ако имаш пиратски уиндоус или ползваш друга пиратска програма на майкрософт не го инсталирай, че ще ги "закрие".
    Иначе е страхотна програмка, махнах всичко друго.най-хубавото е че не товари.

    Според мен проблема ти е хардуерен.Мен ме прецакаха с една такава флашка от и-бей която пише, че е 16ГБ, а всъщност е 2ГБ.при проверка показва 16, включително и на "пропъртис/свойства", но на практика максимума файлове който събира е 2 ГБ.Това не й пречи да си показва, че има 14 свободни( които ти не можеш да ползваш).

    в И-бей "се подвизават" много шмекери които продават 2-ра употреба за нови или дефектни за нови.

    Така, че си прецакан.Пазарувай от други по-сигурни сайтове , а ако пшиташ мен 2-ра употреба техника -компютри и компоненти-НИКОГА.

    Просто: "парен каша духа"...
    Значи точно по това време си бях и инсталирал касперски пуре и Microsoft Security Essentials намери 4 трояна по .jpg от който единият беше на десктопа Махнах го и това беше проблеми съм нямал с видовс ултимате сп1 ''оригинален уш''
    А и не ми се маха касперски поради простата причина че пари съм давал а и ако го махна ще трябва да търся и защитна стена .
    Както има един лаф пени се не пени ща ям пари съм давал.

    Ето тук съм напълно съгласен с теб за Ebay вече и amazon ... в Ebay такива преключения и нерви че повече няма и на къде от общо 5 пазарувания .От amazon си купих къщичка за котката много доволен останах след това прахосмукачка боклук въпросният хард диск 2тб още един 1 тб с пластмасова кутия 2.5 който хлопаше докато го отворя да го оплатня и взе че му падна някъв чип пак боклук, хд рецива пак боклук беше насичкото отгоре употребявана вместо нова и се чуват някакви страни шумове от нея ,кабели за външен хард диск изгорихами старият хард диск 500гб ,мини хеликоптер един път се издигна и един път се презими това беше боклук.Дотук с онлеин пазаруването жалко че не са на близо да им напълня един чувал с боклуците им и да се оправят.
    Ако тръгнеш да се разправяш с емаили отиде ти здравето .Пощи разправии емаили нерви а.....!!Та това се притеснявам да не е някакъв такъв подобен хард диск защото беше и е сравнително доста евтин сред останали те .Като четеш отзивите на близо 500 човека и разбираш че е нещо супер изгодно и с добра характеристика ,а то каква била работата в последствие разбрах че си наемали работници който да пишат нечувани и какви ли не отзиви !!

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re:Проблем с HDD 3.5''!Губи се близо 1ТБ в не известното

    вие съвсем се напихте

    нерде фалшива флашка, нерде фалшив хард

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #11

    Re:Проблем с HDD 3.5''!Губи се близо 1ТБ в не известното

    Има , има ! Случва се и това - на външен вид копира оригинала на 100% , но отвътре .... !

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re:Проблем с HDD 3.5''!Губи се близо 1ТБ в не известното

    Айде отплеснахме се пак

  16. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #13

    Re:Проблем с HDD 3.5''!Губи се близо 1ТБ в не известното

    Така е , но е истина и фактите го доказват !

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #14

    Re:Проблем с HDD 3.5''!Губи се близо 1ТБ в не известното

    Мен ме навява на 2 мисли .
    1.Или са ме хакнали много злобно с не знайни и не чувани умения ,ама кой ли се занимава чак с такива глупости без каквато и да причина .
    2.Или просто търговски амазонски трик с безплатна доставка

    P.S Ако е наистина амазонски трик не мога да се здържа да не им напиша един огрооомен Е-меил направо да ми изпратят едно бусче да си натоварят стоката и обратно.


    Ще го понапълня и ще си обади резултатите ще ги постна тук .

    Сега дай те някакъв съвет какво да правя с защитата на виндовс 7.
    @FearMe в теб ми е надеждата

    Ако не да го нося в фирмата и там да го опазят
    Каже те имате ли нещо впредвид или ше чешим калинки между точките и да ходя да спя че стана късно а и утре го дават работен ден



  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #15

    Re:Проблем с HDD 3.5''!Губи се близо 1ТБ в не известното

    аз казах че е време да спреш пиенето ама .............

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 03-01-15, 12:11
  2. близо ли съм до целта :Д
    От Diqn Karaasenov във форум Тонколони
    Отговори: 12
    Последно: 05-06-13, 21:35
  3. Yahoo за близо 45 000 000 000$ !!!
    От Vandal във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 01-02-08, 23:37
  4. Губи ми се интернета....
    От get във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 17-02-05, 10:54
  5. Help губи ми се мрежата?
    От AVATARAT във форум Мрежи
    Отговори: 11
    Последно: 21-05-04, 03:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе