Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Windows 8 - обсъждания, споделяния, разочарования, открития

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #1

    Windows 8 - обсъждания, споделяния, разочарования, открития

    пускам тази тема, с цел, за обсъждане на бъдещата операционна система.

    Такааа, почвам да плюя аз.

    Абе тея с кой се подиграват ве! Тея акъл имат ли! Кво си мислят са, че сички ше ползваме таблети, щото ерата видиш ли била на таблетите?!
    Начи това грозно, скопено, и нищожно нещо го бах слагал, за малко, миналият октомври, като наистина си не бях дал сметка, че тея идиоти се канят реално да го пуснат в такъв вид!

    Ха кажете ми сега, това нещо човешко ли е? Практично ли е? Нормално ли е, за нормални хора ли е?
    Начи снощи го качих на виртуалка, въпреки, че се бях зарекъл да изчакам официалното му излизане, на сайта на мс. Седя аз и гледам десктопа с двете цветя и кошчето и се чудя на де да фана! "Боже боже, слез от небето, за да ми покажеш, как да си направя шорткът на компютър, върху десктопа".

    Това, че няма старт бутон е едно, ама да няма старт меню, това е пък пълна кретенщина! Кой и каза на тея, че почити никой не ползвал старт менюто не разбрах? Само като погледна през колко етапи трябва да мина, за да си угася компютъра ми призлява.
    Да не говорим пък, за тоя гнусен начин да си правят реклама на Windows phone, като насилват хората да ползват същият интерфейс, в това, дето замества старт менюто.

    Нямам думи просто! Тоест имам - не мърдам от 7, ако ще от тук на там да е така, аз пак ше си остана на 7! За сега спирам да пиша, но по късно ще добавя някои работи в темата.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #2

    Re:Windows 8 - обсъждания, споделяния, разочарования, открития

    И аз го разглеждам на виртуалка.

    Това препоръчвам http://classicshell.sourceforge.net , за да успокоиш нервите.

    ...как да си направя шорткът на компютър, върху десктопа...
    Код:
    Десктоп -> Десен бутон -> Personalise -> Desktop Icons.
    ...за скапания рестарт и изключване си направих иконки с команди

    За рестарт:
    Код:
    shutdown.exe /r /t 1
    За изключване:
    Код:
    shutdown.exe /s /t 1

  4. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #3

    Re:Windows 8 - обсъждания, споделяния, разочарования, открития

    @koranto
    явно не разбираш какво искам да кажа

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #4

    Re:Windows 8 - обсъждания, споделяния, разочарования, открития

    Перфектно те разбрах и поддържам мнението ти.
    За съжаление трябва да го разуча щот ще се наложи да го поддържам тоя боклук.

  6. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #5

    Re:Windows 8 - обсъждания, споделяния, разочарования, открития

    Цитат Първоначално публикувано от koranto
    За съжаление трябва да го разуча щот ще се наложи да го поддържам тоя боклук.
    а така. Ето и правилният отговор. Щото наистина това нещо никак не ми прилича на работна платформа. То даже не може и да бъде мултимедийна такава. Пък да не говорим, за стилът му - дизайн направен, от група 4 годишни, от първа градска детска градина, като самата основа се крепи на всички цветове, стил книжка, за приспиване на малко дете - трите прасенца и спящата красавица!...

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re:Windows 8 - обсъждания, споделяния, разочарования, открития

    Фанта, скачаш като ощипана гейша приятелю. Факт е , че новите ОС ще гледат все повече към таблетите и управление със жестове, пръсти и други крайници. Ерата на PC си отива като младоста ни Както всички плюем по Майкрософт само гледайте как показаха таблета Сърфейс (говоря за Интел версията) който си е производителен като PC а е ...таблет.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #7

    Re:Windows 8 - обсъждания, споделяния, разочарования, открития

    не е така брачед, не говоря, за таблетите, а говоря общо. Най важното е, че още не сме го видяли, как работи и се крепи с добавките, дето са ни нужни, за работа. Според мен е просто една преоблечена седмица с окастрени части, като главната цел е яко опростяване на изражението, което води до излишни усложнения.

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Re:Windows 8 - обсъждания, споделяния, разочарования, открития

    Ммм ...не. Определено доста е надраснала седмицата. Не знам дали обърна внимание на изказване на хора от Blizard и Valve, че осмицата не е предвидена за игри и, че техните заглавия имат драстичен спад на кадри. Дори вторите осмислят идеята да минават на Линукс като платформа за техните нови и част от сегашните заглавия (което няма да е много сложно предвид, че повечето загавия са базирани на Open GL).

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #9

    Re:Windows 8 - обсъждания, споделяния, разочарования, открития

    На таблети са само тези който използват тези устройства само за забавление.Аз като ми се налага всеки ден да пиша и да ползвам клавиатура, да не би да "мина" на таблет

    Единственият таблет за който съм се замислял е Acer Iconia, но веднага беше отхвърлен поради слабия хардуер -процесор и видео(ако искам малко да поиграя и да се отпусна и отърся от проблемите и ежедневието поне за малко с някой FPS ще получа ).Два екрана и нито един не е с FULLHD резолюция и като си представих два екрана колко бързо ще "изсмукат" батерията и се отказах ...

    От друга страна казвате и за игри не става 8-цата ...

    Е то тогава за какво изобщо става?... Само за таблети и подобни "смартфони" ли ???

    Ай от моя поглед ...

    Бъдещето е на лаптопите, но на тези лаптопи който ще съчетаят функционалността и практичността на лаптопа и компактността на таблета.Според мен това са лаптопите първоначално с ултратънки гъвкави екрани https://www.youtube.com/watch?v=HU2nG9qy6vs#ws , а по-късно без отделни екрани, а с екрани използващи въздуха над тях за изобразяване.
    Ако имам такова нито ще погледна латопите, нито таблетите ..., но това няма да е нито таблет, нито лаптоп, защото ще изобразява/прожектира цялата информация използвайки въздуха над него ...

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Re:Windows 8 - обсъждания, споделяния, разочарования, открития

    Определено все още сме на вълна догатки. При всяко едно положение нещата коренно ще се променят. Лошото е , че старите кучета (като част от съфорумците сред които съм и аз) ще се тршкаме, отричаме и накрая предадем. Между другото скоро бях на гости на едно семейство със 7 годишно хлапе ........заговорихме се на тема игри с него и той с гордост ми показа новият си плейстешън и играта Crysis. Останах изумен колко умело борави със джойпада, реших да си направя експеримент и на стационарният им комп изтеглих и инсталирах PC версията на играта ....хлапето определено не се накефи на идеята да играе с клавиатура и мишка и движенията му бяха доста неадекватни. Та света се променя ...и Майкрософт определено искат да са част от промяната ...дори да имат водеща роля. Сърфейс ще е супер як таблет и макар и скъп мисля, че ще има много добър успех задвижван от мощен хардуер и джам 8.

  13. Member Аватара на dzver
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    194
    #11

    Re:Windows 8 - обсъждания, споделяния, разочарования, открития

    След толкова години явно все още е актуално

    http://vbox7.com/play:c782cadd

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #12

    Re:Windows 8 - обсъждания, споделяния, разочарования, открития

    Между другото , макар и много оффтопик , Епъл имат завидно чувство за хумор. Уиндоуските компютри които са шернали ресурси, от Мак се виждат с тази икона ....
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #13

    Re:Windows 8 - обсъждания, споделяния, разочарования, открития

    Само времето ще покаже дали 8-та ще се превърне във втора Vista . За мен лично има още доста хляб във 7-та и си мисля ( лично мое мнение) че след като мине еуфорията от нов Win в първите месеци ще има масово връщане към 7-та .

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #14

    Re:Windows 8 - обсъждания, споделяния, разочарования, открития

    не съм гледал още RTM-то, но впечатленията ми от демото преди половин година са объркани и двупосочни...

    от една страна прави впечатление бързината, но трябва да отбележим, че по онова време не ставаше за слагане на тежки приложения и игри, а "мазнотата" е лесно постижима графически, така че по тази линия да кажем, че... не бях неприятно изненадан

    следващото нещо беше абсолютното сливане офлайн-онлайн съдържание. нямаш рязкото разграничаване и усещане кога си на своя комп, и кога си в нета, което лично за мен е доста обезпокоително, но това е може би защото съм от леко параноичната стара генерация, за която лепването на вирус значеше загуба на ценна информация, а не дискомфорта на една преинсталация и последващото теглене на загубеното от предната

    за интерфейса... какво да кажа, освен да опиша директно ситуация - след като се човърках напред-назад, станах от компа и останах на класическата 7-ца визия. след 3 минути се върнах и викях как 3-годишният ми тогава дивак е запомнил как се влиза в метрото, как се стига до игрите и вече играеше оная с топките на конци, които се режат

    фанта, деформирани сме от четвърт-вековния си опит, за хлапетата преминаването няма да е болезнено като за теб и мен. държа да отбележа, че след час-два се посвиква, но продължава да липсва необходимото (за мен) усещане, че имаш контрол върху системата на ниво "директория" и "файл"... без програми като total commander и др.под., усещането е като за телефон/таблет, а това за мен крайно неудовлетворително, следователно - дискомфортно

    да, и него ще трябва да го поддържаме, но (за щастие) няма да е веднага, хората гледат с подозрение още 7-цата

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #15

    Re:Windows 8 - обсъждания, споделяния, разочарования, открития

    Дай боже повече такива системи и новото поколение да се чуди как и къде - и ние да имаме работа.
    btw поредния ми сертификат с 93 % успеваемост на win8 админ е налице

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Тема за конзолите PSP и PS2: обсъждания,мнения и проблеми
    От koko_ronaldo във форум Конзоли за игра
    Отговори: 45
    Последно: 18-08-22, 14:40
  2. Отговори: 9
    Последно: 11-08-21, 15:08
  3. Отговори: 2
    Последно: 08-03-14, 16:43
  4. Отговори: 2
    Последно: 07-11-11, 09:18
  5. Отговори: 5
    Последно: 25-10-05, 23:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе