Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Премахване на LAN настройки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #1

    Премахване на LAN настройки

    Смених няколко карти на РС-то (поради една или друга причина). Използвам специализиран софтуер да подава данни за черпеният трафик към сървър (И'нет клуб Обаче се яви следният проблем - WinXP помни настройките на всеки един от "миналите" през РС-то адаптери - вероятно ако го сложа пак да не настройвам. Обаче това бърка софтуера ми. Знае ли някой начин как да се изтрият тези запаметени настройки и да останат само сегашните, с реално съществуващата карта ?

    Благодаря предварително за помощта ви



    С уважение

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    75
    #2

    Премахване на LAN настройки

    За к'ви настройки става въпрос?!

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    327
    #3

    Премахване на LAN настройки

    Става въпрос за Local Area Connetcion #n си прави XP-то и аз съм се чудил откъде се махат. В Device Manager има опция да ти показва неактивните устройства мисля беше, пробвай оттам и да ги махнеш. Но май на мен това тогава не ми свърши работа. Иначе трафик модула за КАЙОВАС, няма ли опция за избиране на интерфейс на който да работи? Имам спомен, че имаше.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    221
    #4

    Премахване на LAN настройки

    Мога да ти кажя за win 2000 как става, предполагам и за ХР ще е така. Значи пускаш Control panel -> Add / Remove hardware -> даваш next, след това Uninstall/unplug device -> Uninstall device, появява се списък с инсталираните устройства. Отдолу има една опция "Show hidden devices", която трябва да е отметната. Избираш съответното устройство, даваш next, избираш "Yes ........." и next. Ами това е успех .

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    327
    #5

    Премахване на LAN настройки

    Да бе hidden devices май беше, не inactive ;-). Поздрави за върбанчо.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #6

    Премахване на LAN настройки

    Мда, май точно за това става въпрос.

    Да, КАЙОВАС модула има опция да се избере кой интерфейс да следи - проблема е че точно старата карта го забиваше (пълен боклук карта) и за това я смених. Обаче с тези запаметени настройки ... модула пак проверява за тази карта и съответно или забива, или казва че не може да я намери. Ще пробвам с hidden device.



    Благодаря на всички за помощта



    С уважение

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #7

    Премахване на LAN настройки

    За стжаление.... нищо не става. Когато инсталирам нова карта ми дава това: http://topper.hit.bg/work/100_10M.JPG

    Но пък в Device Manager дори с маркирано Hidden Devices няма друга карта ? http://topper.hit.bg/work/dm.JPG

    И дори Local Area Connection 2 си е маркирана с 2 и това си е. Не мога да пусна пак TraficModule.

    Друг някой да даде идея ? Може да изтрия на ръка всички следи от регистрите на тази скапана карта, но мисля че има данни и на друго място.

    Ще съм ви благодарен за помощта



    С уважение

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #8

    Премахване на LAN настройки

    Ami tova e shtot ne si se nauchil da ne vadish mrejovi karti pod windows bez da mahnesh ip addresite...

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    347
    #9

    Премахване на LAN настройки

    За съжаление и аз имах същия проблем и го оправих но не помня как! Sorry!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #10

    Премахване на LAN настройки

    И все пак, нещо по-конкретно ?

    Не ми е проблема IP-то, а настройките които остават

    alexandro и ти не си го знаел по начало, както и аз вече го знам... Ама представи си, че ми гръмне (изпуши, изфиряса) картата - така ли ще си остане ?? Хайде бе

    Друга идея ?

    Ще съм благодарен... не ми се преинсталира Win-на заради...



    С уважение


  13. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    347
    #11

    Премахване на LAN настройки

    абе сега сутринта май започнах да се сещам нещо! пробвай следното - извади и сегашната ти карта след това влез менегера и унинстални всички карти. ребутни и май ставаше! това е някакво предположение сега да не ми се разбучите че говоря глупости!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #12

    Премахване на LAN настройки

    Благодаря, звучи разумно.... и мен ми дойде на ум, ама беше 2:00 а мама ми е казала след 24:00 да не разглобявам РС

    :">

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    347
    #13

    Премахване на LAN настройки

    само кажи после дали е станало!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #14

    Премахване на LAN настройки

    Довечера, сега не съм на работа....но нещо ме гризат съмнения - дефакто едната карта я няма, а си пази настройките ! Дали ще промени положението, ако махна сегашната.....не знам, дано !

    Ще пробвам и ще кажа

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #15

    Премахване на LAN настройки

    Абе и при мен си стоят инсталирани 2 страри ЛАН карти но за момента не ми правят проблеми. Единственото е че ги виждам при Interfaces във Winroute-a. Несъм много сигурен ама май на едната и бях дал унинстал ама пак си стои във winroute-a.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 30-05-14, 15:01
  2. Премахване на парола
    От maya59 във форум Windows
    Отговори: 47
    Последно: 05-07-12, 11:36
  3. Премахване на банери от ICQ v4/v5
    От Cko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 16-12-04, 02:33
  4. Премахване на pop-ups
    От Sunny във форум Windows
    Отговори: 16
    Последно: 16-01-04, 20:00
  5. Премахване на кодеци
    От bingo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 04-01-04, 17:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе