Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 57 от общо 57
Like Tree3Одобрявам

KODI грешно стартира

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #46

    Отговор: KODI грешно стартира

    Цитат Първоначално публикувано от morandis Виж публикацията
    Моето мини PC CENOVO след няколко неуспешни опита да се обнови до версия 1803, му се развали Windows-ът и се наложи да преинсталирам с 8.1 и после се обнови до Виндовс 10 HOME версия 1803(загубих данни но не са фатални - повече го ползвам за плеер за филми и за сърфиране).

    Забелязвам един проблем, който го нямах преди(мониторът/ТВ си е същият) - при ветртикално превъртане с колелцето на мишката на страници с текст по форумите в браузер Хром(основен) - буквите се гърчат, размазват, сякаш ги гледаш под вода - от какво може да е това?
    Дай снимка с проблема. Инсталирани ли са всички драйвери за видеото и т.н., в Device manager има ли липсващи драйвери/проблемни устройства? Включено ли е хардуерното ускорение на chrome? Само с този браузър ли го има проблема? И от какъв зор инсталираш стара версия на windows и после надстройваш? Теглиш си от сайта на microsoft последната версия на Windows и си я инсталираш директно.

    Цитат Първоначално публикувано от morandis Виж публикацията
    Да, за опитите с измами от името на ebay четох в др. форум и затова вече имам едно на ум, сега си спомних, че и племенникът ми получи писмо от името на ebay, а той няма профил там. Също ме усъмни и неправилното съгласуване "поради няколко небрежност"
    Въобще не отваряйте подобни писма, много ясно, че са с цел да си въведете данните от картите и после да не се чудите защо ви липсват пари!!! Гледайте подателя на писмата, а ако е нещо от банката, тя едва ли ще тръгне ей така да ви праща писма!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #47

    Отговор: KODI грешно стартира

    Благодаря за указанията - тези дни нещо забравих за проблема с размиването на текста - точно в момента не се проявява и се чудя защо, какво се е променило..., а го правеше не само в Хром, а и в др. браузери и въобще май дори и в Notepad с текст. Сега като се замислям: смених предишната безжична блутут мишка с WIFI и презакачвах HDMI кабела към монитора - може от тези неща да се е оправил проблемът.
    Ползвам китайски мини комп, а не нормален - и доколкото съм чел инсталирането двете му ОС и драйвери е специфично, затова ползвам само и изключително тези които са дадени за конкретния модел и от никъде и никакви други ОС или драйвери, затова и всичко е ОК в Device manager, хардуерното ускорение на chrome е включено.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #48

    Отговор: KODI грешно стартира

    Напоследък имам едно съмнение, което на моменти прераства в подозрение и се реших да пиша да споделя за него - ами струва ми се, че откакто преминах на новата Виндовс 10 версия 1803, когато набирам текст стават много повече печатни/технически/механически грешки - не става въпрос за правописни или граматически, а например: изпускане на букви , на интервал или размяна на букви при все, че съм сигурен, че съм натиснал правилния клавиш?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #49

    Отговор: KODI грешно стартира

    Това след колко ракии се случва ? Най-вероятно е от клавиатурата.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #50

    Отговор: KODI грешно стартира

    Може да е и от възрастта и наченки на деменция, понеже алкохол почти не пия, а клавиатурата ми си е все същата от 5 години.
    Обаче забелязах, че се случва и на други по форумите - и то хора, изключително държащи на правопис и граматика - но вярно, че им се случва, когато дават спешен отговор с обемист текст - личи си, че грешките са чисто печатни, не правописни.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #51

    Отговор: KODI грешно стартира

    Значи е от ЗКУ

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #52

    Отговор: KODI грешно стартира

    Виж в Region and Language дали за Current language for non-unicode programs пише Bulgarian. Ако все пак пише така сложи някакъв английски ,рестартирай,промени на български ,рестартирай и всичко би трябвало да е наред. OC Build трябва да е 17134.83.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #53

    Отговор: KODI грешно стартира

    Днес пак получих фишинг имейл :

    линкът в него води до тук:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #54

    Отговор: KODI грешно стартира

    Не се шашкай , получавам по 2-3 такива съобщения на месец.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #55

    Отговор: KODI грешно стартира

    Да, имат ми основния имейл адрес - как постъпваш като техен редовен клиент, има ли смисъл да ги докладвам някъде или просто да ги трия?

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #56

    Отговор: KODI грешно стартира

    Имам един модел Андроид TV BOX, който няма конектор RJ45 LAN за интернет по кабел, има само WI-FI, но скоростта е ниска 8-10 мегабит.
    Трябва ми информация сигурна дали през УСБ евтин LAN адаптер може да работи с Андроид - например

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #57

    Отговор: KODI грешно стартира

    Според описанието на този адаптер трябва да стане, може да питаш и продавача за по-сигурно дали се поддържа от всички модели и версии на андроид, стига да поддържа USB OTG, а и на снимките има даден таблет, даже се вижда наполовина windows/android.
    Portable RTL8152 Chips USB 2.0 to RJ45 Network Card Lan Adapter 10/100Mbps For Tablet

    Друг е въпроса дали скоростта ти ще се вдигне изобщо. Пробвал ли си таблета близо до рутера дали скоростта се подобрява? Тествал ли си го с други мрежи/рутери? С други устроства мрежата ти поддържа ли по-висока скорост?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Amazon Fire TV - quadcore Android PC, KODI 17 Krypton preinstalled
    От amonev във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 22-06-18, 09:05
  2. Kodi error 'Connection timed out' on KDL-55W807C
    От CecyMecy във форум Sony телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 23-01-17, 14:22
  3. PS3 инсталиране на Kodi и HBO GO?
    От krasimir81 във форум Конзоли за игра
    Отговори: 0
    Последно: 22-12-15, 08:52
  4. Windows не стартира ....
    От obshtinska_mishka във форум Windows
    Отговори: 36
    Последно: 06-03-08, 10:08
  5. Грешно отчитане на температурата при Gigabyte
    От toshe(montana) във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 26
    Последно: 16-09-03, 17:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе