Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 137
Like Tree10Одобрявам

Windows 11 - Очаквания и впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #106

    Отговор: Windows 11 - Очаквания и впечатления

    Да припомним ,че техническата поддръжка на Windows 8.1 приключва днес, а след 4 дена и на Windows 7. Няма да има повече ъпдейти. От MS съветват да се премине на Windows 11.
    End of support for Windows 7 and Windows 8.1

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #107

    Отговор: Windows 11 - Очаквания и впечатления

    Те съветват да се мине на 11 ама има изискване за процесор. Аз подмених моята конфигурация i7 6700K с i5 13600K като старата я ползва детето за гейминг. 11 обаче си има бъгове, вероятно нарочни. Не мога напълно да изключа Defender. Макар изключен, пак хваща и спира някои приложения.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #108

    Отговор: Windows 11 - Очаквания и впечатления

    Ако е за някой крак те почти всички таргетиращи Win11 са фалшиви . Пробвай някой за Win10.

  5. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #109

    Отговор: Windows 11 - Очаквания и впечатления

    Defender напълно изключен е като си инсталираш Нов Windows от този сайт, гледай ревюто в YouTube и коментарите. Уникален е.
    home

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #110

    Отговор: Windows 11 - Очаквания и впечатления

    MS е подготвила изненада с последния ъпдейт за тези които все пак са подкарали Windows 11 на неподдържан хардуер.
    Installed Windows 11 with TPM Disabled? Expect an Ugly Watermark on the Desktop

  7. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    286
    #111

    Отговор: Windows 11 - Очаквания и впечатления

    Това не се ли изключваше с GPEdit конфигурация... ?
    Самите микромеки имат статия как да изключиш тая досада с три клика в гогле търсачката...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #112

    Отговор: Windows 11 - Очаквания и впечатления

    Remove "System requirements not met" Watermark on Windows 11 Desktop

    https://www.elevenforum.com/t/remove...-desktop.5241/

  10. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #113

    Отговор: Windows 11 - Очаквания и впечатления

    След като от няколко месеца започнах да използвам само Модифицирани Windows-и на Лаптопите си от този сайт: http://windowsxlite.com/
    Не мисля че някога ще се върна на Оригинален Windows, просто разликата е огромна най-кратко казано. Гледайте клипчетата в YouTube.
    Любимият ми засега е Windows X-Lite Elegant 11
    Този пост е редактиран от brave; 17-03-23 в 15:23.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #114

    Отговор: Windows 11 - Очаквания и впечатления

    От настройките до клипборда: Microsoft прави chatbot ChatGPT част от Windows 11
    Потребителите ще имат достъп до иновацията през юни 2023 г


    Microsoft обяви важна актуализация на Windows 11 за феновете на най-новите модерни чатботове, базирани на изкуствен интелект. Собственият интерфейс на Bing, базиран на ChatGPT, ще бъде вграден директно в Windows 11.

    Наред с други неща, новият чатбот на Windows Copilot ще бъде достъпен направо в лентата на задачите на Windows 11, за да улесни потребителите да намират и променят настройките. Освен това Copilot ще улесни съставянето на текстове и компилирането на съдържание, например от клипборда.

    Windows Copilot също така ще улесни достъпа до съществуващите функции на Bing/ChatGPT. Главният продуктов директор на Microsoft Панос Панай обясни:

    Както при Bing Chat, можете да задавате набор от въпроси на Windows Copilot, от прости до сложни. Ако искам да се обадя на семейството си в Кипър, мога бързо да проверя местното време, за да съм сигурен, че няма да ги събудя посред нощ. Ако искам да планирам пътуване, за да ги посетя в Кипър, мога да помоля Windows Copilot да намери полети и настаняване за семейството ми за зимните празници.

    Базираната на ChatGPT интеграция на Bing в Windows 11 е планирана да бъде пусната за потребителите през юни 2023 г.

    https://techcrunch.com/2023/05/23/wi...an-ai-copilot/

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #115

    Отговор: Windows 11 - Очаквания и впечатления

    Ето и нещо интересно. Не знам как ще се възприеме облачния Windows. Ако направим аналогия с облачния office 365, който въобще не се възприема от средностатистическия потребител.
    Windows 365 Boot: deploy the public preview today!

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #116

    Отговор: Windows 11 - Очаквания и впечатления

    Сбогом WinRAR? Windows 11 ще има вградена поддръжка за архиви TAR, 7-ZIP, RAR, GZ и други
    Вече не е необходимо да инсталирате приложения на трети страни, за да отваряте различни архивни формати


    Microsoft най-накрая направи това, което мнозина чакаха от десетилетия: компанията обяви, че Windows 11 най-накрая ще има вградена поддръжка за RAR и други архивни формати.

    „ Добавихме вградена поддръжка за допълнителни архивни формати, включително tar, 7-zip, rar, gz и много други, използвайки проекта libarchive с отворен код “, каза продуктовият директор на Microsoft Панос Панай днес в блог за разработчици на Windows.

    Това означава, че потребителите вече не трябва да инсталират приложения на трети страни като мега-популярния WinRAR, за да работят с архивни файлове. Microsoft също обяви, че ще има други подобрения, свързани с архивирането. Например ще се увеличи скоростта на пакетиране на файлове в архив в Windows 10 и Windows 11. Новата функция ще бъде интегрирана в една от компилациите на Windows 11 още следващата седмица.

    https://www.theverge.com/2023/5/23/2...support-native
    https://toolbox.easeus.com/file-lock...-rar-file.html
    https://blogs.windows.com/windowsdev...source=ixbtcom

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #117

    Отговор: Windows 11 - Очаквания и впечатления

    Тук пише ,че от следващата година Outlook ще е вграден в Windows.
    Outlook е e-mail клиент и досега беше част от MS Office.
    Outlook for Windows: The Future of Mail, Calendar and People on Windows 11

  16. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #118

    Отговор: Windows 11 - Очаквания и впечатления

    И до ден днешен, дори в последните модификации на Windows, има вграден мейл клиент - Windows Mail (тръгна от Vista, ако не ме лъже паметта). Разбира се, Microsoft правят всичко възможно да блокират работата му за почти всички потребители. Подозирам, че го държат заради договорни условия на някой/и голям корпоративен клиент/и. Та, има вариант да си го подкарате, ако Ви допада. Аз лично не понасям Outlook и продължавам да ползвам WinMail и досега с Win7 и Win10 LTSC (с POP3 протокола, че не ми допада IMAP).

    Недостатъци има някои дребни (не докрай прецизни потребителски спам филтри, изключително рядък проблем със загубване на форматиране и липсващи прикачени файлове, невъзможност да ползвате SendTo > Mail recipient...).

    Огромен за мен плюс е, че записва пощата като отделни .EML файлове, което по моему е най-удобният метод на архивиране, а и решава и до ден днешен недобре решеното гайле на Outlook да си самопреебава базата данни Календарът не работи, което аз слагам в положителните "недостатъци" И всичко това си го има вградено и във вашия Windows - "к'во му плащаш", както се казва.

    Ако ползвате Windows Update, имайте едно на ум, че при ъпдейт, понякога Windows Mail биваЛ отново блокиран и ще трябва да го подкарвате наново (аз не ползвам Windows Update, идея намам кога и колко често се налага - просто съм чел, че се случвало при някои актуализации). И още едно предупреждение, ако на някой му хрумне да пробва - НЕ можете да копирате файловете, които трябва по местата, на които трябва, ползвайки 32-битов Total Commander. С 64-битов може, с Windows Explorer също, но с 32-битоб Commander - не (научих го по трудния начин).
    Този пост е редактиран от Karata; 21-06-23 в 12:00.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #119

    Отговор: Windows 11 - Очаквания и впечатления

    Аз на работа използвам Thunderbird, наложил съм го на колегите и го препоръчвам на всеки.
    Ето и списък с проблемите ,които MS признава в Windows 11.
    Windows 11, version 22H2 known issues and notifications

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #120

    Отговор: Windows 11 - Очаквания и впечатления

    Microsoft скоро ще затвори вратичката: „чиста“ и бърза инсталация на Windows 11 без ненужни игри и софтуер
    Инсталацията е по-бърза и има повече място на вашия компютър


    Един от най-досадните навици на Windows 11 е запълването на паметта на вашия компютър с ненужни приложения и игри. Наскоро беше открита вратичка, за да се избегне това и да се инсталира Windows 11 без всички допълнителни неща. Номерът не изисква специални умения и се изпълнява само с два клика.
    Това изисква регионът да бъде зададен на „Английски (свят)“, когато инсталирате операционната система, когато потребителят бъде подканен да избере час и формат, а не локалната опция.
    По време на инсталационния процес може да възникнат грешки на OOBEREGION, но можете просто да ги игнорирате, като изберете опцията „Игнориране“, за да продължите с инсталацията. В резултат на това операционната система ще бъде инсталирана в "по-чист" вид - без играта Candy Crush и други ненужни приложения. Когато инсталацията приключи, регионалните настройки трябва да се върнат към правилната стойност, в противен случай някои услуги, като онлайн магазина на Microsoft Store, може да не работят.
    Както установи нишката на WindowsLatest, заобиколното решение скоро може да бъде затворено, тъй като говорител на Microsoft каза, че компанията е наясно с него и вече го проучва. Очаква се Microsoft да затвори вратичката в следващата актуализация на Windows 11.
    https://www.windowslatest.com/2023/0...in-two-clicks/
    https://www.techradar.com/computing/...king-to-fix-it

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 594
    Последно: 27-03-24, 19:33
  2. ME MSZ-SF Впечатления
    От mimojef във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 86
    Последно: 16-12-19, 08:20
  3. Първи впечатления от Windows Phone 8 смартфон
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 13
    Последно: 04-09-13, 10:11
  4. Впечатления от Евро2008
    От Mr.TECHNO във форум Спорт
    Отговори: 25
    Последно: 30-06-08, 00:24
  5. СРЕЩИ С РАМА - Очаквания филм! Нещо повече?
    От spacedigital във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 16-01-06, 17:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе