Резултати от 1 до 6 от общо 6

Форматиране на Hard Disk?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    87
    #1

    Форматиране на Hard Disk?

    ZDRAVEITE MNOGO ME INTERESYVA PODROBNA INFORMACIQ ZA FORMATIRANETO 4ETA RAZLI4NI MNENIQ NQKOI KAZVAT 4E FORMAT C: NE ENIKAKVO FORMATIRANE DRYGI KAZVAT TREBVA PALEN FORMAT KAKVO E TOVA? TRETI KAZVAT TREBVA FORMAT C:/S/U/Q

    SLY6AL SAM ZA FORMAT C:/S/V KAKVI SA TEQ BYKVI I ZA KAKVO SA?

    A PAK D: TREBVALO DA SE FORMATIRA SAS FORMAT D:/X

    KAKVO E PAK TOVA X?

    MNOGO SAM OBARKAN PLS HELP!!


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #2

    Форматиране на Hard Disk?

    Напиши c:>format /? и ще прочетеш за всички тия опции....

  4. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #3

    Форматиране на Hard Disk?

    <font color="orange">format c: /q</font id="orange"> - това е бързо форматиране (непълно според твоя речник), изтрива само FAT - таблицата. При нужда е възможно частично и/или напълно възстановяване на информацията.

    <font color="orange">format c: /s</font id="orange"> - форматира диска като копира и системните файлове, за да може да заредиш ОС от него.

    <font color="orange">format c: /s /v</font id="orange"> - същото, но и проверява за "лоши" BAD сектори.

    ---

    <font color="yellow">По въпроса за "пълно" или "непълно" форматиране:</font id="yellow">

    Това не трябва да те тревожи. Няма някаква качествена разлика от бързото и пълното форматиране. Ако не е възможно бързо "quick" форматиране, то ще ти бъде изведено съобщение, че това не е възможно и ще ти предложи да форматираш стандартно "пълно" форматиране, което отнема малко повече време, но не повече от броени минути. Докато, както казах по-горе бързото форматиране "quick" ( опция /Q) само изтрива таблицата с имената на файловете и става за секунди. В същност правилото е, че ако диска се форматира след манипулации с <font color="orange">fdisk</font id="orange"> се прави пълно форматиране. След еднократно пълно форматиране, можеш да си форматираш с опция /Q (бързо) всеки път при нужда.


  5. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    725
    #4

    Форматиране на Hard Disk?

    1. Пиши на кирлица без CAPSLOCK!

    2. Добре е да обясниш първо какво искаш да правиш, защо аджеба ще форматираш!?

    3. Радко се налага пълен формат на ХДД, предпочитай deltree (с пуснат smartdrv).


  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    87
    #5

    Форматиране на Hard Disk?

    mi siakam da sam napalno naqsno sas formatiraneto prosto iskam da znam kakvo e paleen format i kakvo zna4at vsi4kite simvoli kato:

    u v s q x? i koi format e nai prepora4itelen i za6to iskam da znam!!

    mersi za savetite 4akam o6te!!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #6

    Форматиране на Hard Disk?

    направи така - format c:/u/c/s



    работи перфектно - а, ако наистина искаш да знаеш - направи както казва skynet

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Шум от hard disk-a
    От DragooNART във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 26-05-06, 22:43
  2. HARD DISK ПОМОГНЕТЕ
    От mit във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 08-03-06, 15:40
  3. Hard disk-not found
    От pate във форум Windows
    Отговори: 16
    Последно: 16-12-05, 13:32
  4. Hard disk проблем
    От Nistel във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 23-05-04, 05:04
  5. KAK SE FORMATIRA HARD DISK
    От BREIKA във форум Windows
    Отговори: 23
    Последно: 23-01-03, 03:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе