Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

Уеднаквяване на всички IE прозорци.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #16

    Уеднаквяване на всички IE прозорци.

    Ъъъ, може да не е по темата, ама все не намирам време да установя как статус бара да ми го има винаги и по дифолт да е включен. За ИЕ6 става дума.

  2.  
     
  3. Gadget
    Guest
    #17

    Уеднаквяване на всички IE прозорци.

    А така.... проблемите станаха два, но директно решение за съжаление няма

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #18

    Уеднаквяване на всички IE прозорци.

    KOKOSH виж <font color="teal">тук</font id="teal"> man, но не знам дали работи

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    664
    #19

    Уеднаквяване на всички IE прозорци.

    Ще стане, поне при мене става.

  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #20

    Уеднаквяване на всички IE прозорци.

    KOKOSH и lightmaster

    Още нещо намерих



    За <font color="orange">Internet Explorer</font id="orange">, направете следното:

    START-->RUN-->REGEDIT.



    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main

    Напишете нов стринг и value

    Стринг <font color="red">Show_StatusBar</font id="red">

    value <font color="red">yes</font id="red">



    За <font color="orange">Windows Explorer</font id="orange"> Folder, направете следното:

    Start --> Run --> C:

    от там

    меню view --> status bar, след това

    tools --> folder options --> view --> apply to all folders



    Пиша дословно де, не че второто не го знаете!



    Забележете само, този дето е написал tip-чето [Andrew Ma] какъв странен начин е предложил за стигане до C: [през RUN]

    Като че ли е по лесно да стигнеш през My Computer или за по-вещите Windows+E, не мислите ли? []

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #21

    Уеднаквяване на всички IE прозорци.

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Излишно поучителен тон и неподходящ съвет alexandro



    Чети внимателно за какво става дума, не говорим за страници, които се отварят в main window, а за тези които се отварят в нов прозорец, или ако ги отваряш, чрез опцията "Open in New Window".



    Ако имаш време пробвай съвета, който си дал. Ще се убедиш, че е изцяло неподходящ.

    Или това, което искам да кажа е, че настройките при отделните контекстни прозорци след първия при IE, нямат нищо общо с опцията "Open each folder in its own window" във Folder Options при Windows Explorer.



    Верно е, браузър е, независимо от малките разлики в интерфейса при Windows Explorer и Internet Explorer, имат общи неща [взаимозаменяеми са], но в конкретния случай няма да се получи нищо, уверявам те.

    Най малкото хвърли един поглед в регистратурата. Настройките на IE са на съвсем различно място от настройките на Windows Explorer.



    Ключови думи

    <font color="orange">Internet Explorer</font id="orange">, value <font color="orange">Main</font id="orange"> за IE

    и

    <font color="orange">Explorer</font id="orange"> за Windows Еxplorer



    И пак повтарям, търсим начин новия контекстен прозорец да е напълно максимизиран, да не се вижда борда му. [Ако решиш да пробваш съвета си]





    <font color="red">И много те моля пиши на кирилица!</font id="red">





    <div align="right">оргинално мнение на Malone</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Излишно е да ти казвам, че освен с лош дъх салатата с лук няма да те надари с познания за уиндолс, а това което съм написал работи за всички версии на уиндолс от 95 на горе.

    Друг е въпроса, че си решил да се правиш на спец дето рови по регистрито.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #22

    Уеднаквяване на всички IE прозорци.

    alexandro



    <font color="teal">//offtopic

    Усещам някакво огорчение в думите ти, което ме насочва към мисълта, че си пробвал съвета си и си се убедил, че е неизползваем.

    За някои хора обаче е трудно да си признаят грешките. За мен не.

    Magnanimous, какво да се прави.



    Продължаваш с неуместния тон, което честно казано не ме засяга.

    Излага теб обаче, защото отново препрочетох цялата тема и не открих място, където съм те обидил с нещо. Както и да е ...



    Не ми се иска да използвам начина ти на изразяване, но бих отбелязал, че вероятно ти ще живееш вечно ...

    [Натисни <font color="yellow">тук</font id="yellow"> поогледай се по монитора и ще разбереш какво искам да ти кажа]



    А ... и да завърша. Съвета ти може да става са уиндо<font color="red">Л</font id="red">с, за Windows обаче не, ... за съжаление. []



    И като говорим за browser-и, споменавай версията на browser-a, а не версията на уиндо<font color="red">Л</font id="red">са. Мисля, че това е по важно.



    Е айде, ... със здраве!

    //offtopic</font id="teal">



    Уверявам те, ще бъда щастлив, ако не отговориш на този пост, за да не ставаме досадни на останалите участници.






  10. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #23

    Уеднаквяване на всички IE прозорци.

    Мда, работят за мен съветите ти Малоне относно Статус Бар-а, спосибо дарагие друзья

  11. Gadget
    Guest
    #24

    Уеднаквяване на всички IE прозорци.

    alexandro, наистина не си прав

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #25

    Уеднаквяване на всички IE прозорци.

    Vie dvamata s Gadget gotovi li ste da slojite po kasa bira che suveta mi ne deistva ili samo shte si cheshem ezicite....

    Az slagam po kasa sreshtu vseki ot vas ako ste naviti pristigate s po kasa bira demonstriram i posle pia ako ne stane ot purvia put vie ne mojete da si trugnete shtot ne mojete da izpiete birata...



    [:D][:D][:D][:D][:D]

  13. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #26

    Уеднаквяване на всички IE прозорци.

    То е ясно, че бирата ще я изпием тримата, защото поне аз цяла каса не мога да изпия [нищо че ще бъде безплатна за мене и за Gadget[:D]]



    alexandro, не става по начина, който ти предлагаш man, въпреки, че е логично това което пишеш, абсолютно съм съгласен.

    Преди да почна да търся някъкъв друг начин опитах това, като се надявах, че настройките за Windows Explorer ще важат и за IE, ама нъцки.

    Тогава ми направи впечатление, че настройките на "двата" browser-a са в различни секции в reg.

    Потърси решение в мрежата, учудващо много форуми са се изписали по тази тема и всички свършват с решението за pseudo максимизирани прозорци. Много гадно.

    А съм сигурен, няма начин да не стане, но явно не е по тривиалния начин който ти предлагаш или с редакция на регистратурата.

    Продължавам да го търся btw.

    А за бирите ... вероятно ще намерим време.

    []

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #27

    Уеднаквяване на всички IE прозорци.

    OK znachi trqabva da opisha vsichko stupka po stupka shtot mi se struva che izpuskash neshto:

    1. otvarqash my documents prosorec ne explorer

    2. tools\folder options\view -- Remember each folder view settings

    -- Alppy to all folders

    3. Close my documents

    4. Log off ili restart zavisi ot windowsa

    4. Open IE

    5. Open Link in a new window

    6. Maximize new IE window

    7.Close first then second window of IE



    That's all folks...

  16. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #28

    Уеднаквяване на всички IE прозорци.

    alexandro ...

    Абе човек ...

    Не разбирам, или имаш някакво супер извратено чувство за хумор или настина не разбираш какво се иска.

    В най-добрия смисъл, ... тъпо и упорито повтаряш едно и също нещо, въпреки, че не знам колко пъти ти повторих, че не става.

    Нямам представа вече на колко места вече е тестван съвета ти и то само и само за да бъда обективен към мнението ти.

    Резултата е все същия.



    Какво значение има кой фолдер отваряш?! При тебе Documents прозореца да не се отваря в конзола? Това е смешно, не се обиждай ...



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">OK znachi trqabva da opisha vsichko stupka po stupka shtot mi se struva che izpuskash neshto:

    1. otvarqash my documents prosorec ne explorer

    2. tools\folder options\view -- Remember each folder view settings

    -- Alppy to all folders

    3. Close my documents

    4. Log off ili restart zavisi ot windowsa

    4. Open IE

    5. Open Link in a new window

    6. Maximize new IE window

    7.Close first then second window of IE



    That's all folks...



    <div align="right">оргинално мнение на alexandro</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Е и?

    Ефект никакъв, получава се pseudo максимизиране, не full.

    Не знам вече с какви букви да го напиша:



    <font color="orange">Иска се full максимизиране на <u>контекстните</u> New Windows, не pseudo. В IE</font id="orange">

    <font color="orange">alexandro ... бордовете да не се виждат, за десети път ти го пиша, обаче ти не желаеш да го прочетеш.</font id="orange">



    А по начина, който си указал няма да се получат дори и pseudo максимизирани прозорци след рестарт. Ще върне старите настройки.

    Пропуснал си много важен момент в т. 7



    <font color="green">7.Close first then second window of IE</font id="green"> <font color="red">[обаче close на Second Window задължително през меню File на IE и то при натиснат Ctrl]</font id="red">



    Обсъждахме го вече този начин, но няма кой да чете.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 10-05-11, 19:06
  2. Устройство за изключване на климатик при отворени прозорци
    От spiritfolio във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 31
    Последно: 19-04-11, 16:14
  3. До 350 евро връщат от кредит за подмяна на прозорци
    От Lupus във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 19
    Последно: 24-01-08, 12:44
  4. Отговори: 26
    Последно: 22-02-04, 17:28
  5. Отговори: 3
    Последно: 10-10-03, 22:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе