Резултати от 1 до 15 от общо 15

Проблем с Windows ME

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    182
    #1

    Проблем с Windows ME

    Днес пробвах да инсталирам WinME.Инсталира се нормално, но след като зареди, работи 2-3 минути максимум, и след това без никаква причина или предупреждение се рестартира!Отново зареди, пусна скандиск, след това даде някаква registry error, изписа съобцение, че трябва да рестартира компютъра, натиснах ОК, рестартира, зареди, и всичко се повтори отначало, т.е работи този път няма и минута и пак без предупреждение се рестартира, и така няколко пъти, докато не ми писна и не си изключих компютъра. Досега бях с Win98SE, и той си работеше перфектно. Някой може ли да ми обясни на какво може да се дължи това. Между впрочем нещо подобно се получи и като се опитах да инсталирам Win2000, само че там изобщо не успя да се инсталира, а зацикли на екрана на който пишеше Windosw2000 Prof., и се рестартира, и така до безкрай. Конфигурацията ми е следната : MB TX98-3D, CPU AMD K6-2 450 Mhz(6x75Mhz), 2x64Mb PC133 PQI, VC S3 Savage4 16 Mb PCI,

    HDD 15Gb Quantum, SC Yamaha 719 ISA , Modem Rockweell 33,6 ISA.Ако някой има някаква идея, нека да я каже, моля. Предварително благодаря.












  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    Проблем с Windows ME

    Samo za probata - vlez v biosa i dai setup default. Zapomni go taka, bez da pravish promeni i probvai pak...




  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #3

    Проблем с Windows ME

    Abe pichaga ne sa li te uchili che win2000 i winME ne turpiat oveclocknat hardware!!!!

    vzemi si sloji CPU-to na defaultnata chestota

    inache shte produljavash da preinstalirash vseki den!!!!




  5. Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    182
    #4

    Проблем с Windows ME

    Че той си е на нормалната честота!Шината е на 75MHz,понеже дъното ми не подържа 100MHz.




  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #5

    Проблем с Windows ME

    Ivane, koi te Svetna na VELIKATA misal che Windows 2000 ne tarpi overclock?

    <ne oveclocknat> kakto pishesh de

    Moje i za Linux da go kazesh s sashtia (ne) uspeh......., ama de da te znam, moje bi tvoia Win 2k da po-razlichen ot Microsoft-skia....



    drR0ss



    C++

    on irc.techno-link.com

    #whistler

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #6

    Проблем с Windows ME

    d-ross mojebi ne si si otvarial dosega computer menagment v administrativ tools na windows 2000 inache shteshe da znaesh che windowsa si detectva za overclocknat hardware!! i v 50% ot sluchaite kogato ima takuv windowsa pochva da se posira i to jestoko...

    Pitar K tova che procesora ti e na sushtata chestotoa ne znachi che na windowsa mu haresva zashtoto toi znae che niama procesor s vunshna chestota 75Mhz.....







    Променено от Ivan на 01/09/2001 18:42:28

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    674
    #7

    Проблем с Windows ME

    Съжалявам Ivane, обаче за WinMe хич не си прав, върви на клокнат процесор без никакъв проблем, пече дискове и е подложен на интензивна работа с Photoshop, не забива всеки пет минути, нито се налага преинсталация всеки ден. Може би при теб не се е получило...




  10. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    674
    #8

    Проблем с Windows ME

    Забравих да кажа на Pitar, може да е банално но си провери охлаждането (по-специално на процесора) може и от това да е, поне на мен ми се е случвало, Windowsa забива постоянно...

    успех и пиши какво става




  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #9

    Проблем с Windows ME

    Po povod na overclocka pod Win2k, ne mu e tuka miastoto da go obsajdame, (znam kvo i kak se detektva), fakta che pod win2k(i izobshto vsiako NT) se postiga stabilna rabota na okolo 30% overclock, a na win9x "samo" okolo 20% kato maximum, govori sam po sebe si za vazmojnostite na NT OS. Tova se dalji tochno na taia prichina koiato posochvash che prechi na overclock-a. Na praktika, tochno pravilnoto detektvane, podpomaga stabilnata rabota na Windowsa. Tova che Windowsa "znae" kakvo kolko e, do kakvi parametri moje da se promenia ne prechi na tova. WinNT detektva koe kakvo i kak go pravi, i togava izbira nastroikite si, instalira driveri i t.n.

    Tova go tvardia ot praktika, ne ot chetene.

    Tuka nabliagam na Intel tip procesori, za Athlon ne otgovariam.

    Windows niama da spre da raboti za tova che ima instrukcii za celeron 366 shina 66, a e pusnat na shina 75, sas sigurnost!



    drR0ss



    C++

    on irc.techno-link.com

    #whistler



    Променено от d-rRoss на 02/09/2001 00:30:15

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    182
    #10

    Проблем с Windows ME

    Пробвах втори път да инсталирам МЕ, но със същиат резултат. Когато по - рано се мъчих да инсталирам Win2000, реших, че наистина може да прави проблеми заради надутата шина, и затова си пуснах процесора на 366 Мх, но това не реши проблема. Мисля че в този случай проблемът е другаде, а не в шината.При инсталацията на МЕ, не го пробвах това, но дори и да беше станало, защо да си жертвам скоростта на процесора?Засега си оставам с Windows98SE.




  13. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #11

    Проблем с Windows ME

    Хехе, стига сте говорили забавни неща за това как Windows детектва оверклок и за проценти. За доказателство ще кажа, че в къщи имам 2х366 целерони които работят на шина 103, под 2000, което е повече от 50% оверклок (и за ироничните забележки ще кажа, че си работят екстра и се играе куейк3 с часове, включително и на r_smp 1), да не говорим че в офиса 600 целеронка си работи на 900 само дето кутията е кофти и лятно време я държа отворена, щото като се играе и прави проблеми (вентилаторът не е нещо особено) :-)) А за К6-цата ще кажа, че проблемът е много неприятен, но ме учудва, че си работи без проблеми под SE, поне така разбирам от поста, това означава, че може би проблемът е някой калпав драйвер, пробвай да оставиш конфигурацията само с най-необходимото, и така да инсталираш, без обаче да слагаш никакви допълнителни драйвери, особено за Savage-a :-)).

    От друга страна поведението (registry error, внезапен рестарт) напомня по-скоро за проблеми с паметта, диска или оверклок, така че, ако можеш да си намериш друга памет за проба, няма да е зле :-))







    Променено от -CTPAX- на 02/09/2001 11:32:01

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #12

    Проблем с Windows ME

    Страх, az sam siguren che tova koeto kazvash e taka!(Tvardeniata che Win2k ne ponasia over, sa nepravilni)-detektva razbira se....

    No po Linux sam vijdal nai-strahotnite rezultati za overclock, kakto kazvash tochno na Celeron 366 - pusnat na 720 mh, i rabotesht na tazi chestota - !!!

    Ne me pitai kakavo predstavliavashe stenda na koito raboteshe PC (samo taka moje da se opishe "kutiata")



    drR0ss



    C++

    on irc.techno-link.com

    #whistler

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #13

    Проблем с Windows ME

    Доктора е абсолютно прав!Дурон600@115(7х145),Асус 240/220,памет 145 2-2-2....и Win2000 Pro-за 8-те дена,които беше качен на ПС-то(FAT-a си остана 32),как така тва ПС не заби НИТО ВЕДНЪЖ???А нали не търпи О/С?????И съм с ВИА чипсет!Е,друг е въпроса,че с 2000 мултимедията е зле(за игри не говоря-само квакето върви като хората),че нищо ме ножеш да му пипнеш-ако да,то почва едно пищене,през 2 мин. memory dump...e,тва ако е опер.система-как може да ми казва,че фаиловете в winnt са системни и няма нужда да ги гледам??И за 8 дена 24Мбт registry?????НИКОГА ВЕЧЕ!




  17. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #14

    Проблем с Windows ME

    Abe vijte sega overclockvaite si domashnite mashini kolkoto iskate az govoria za profesionalna rabota !!!

    Ne zanam a i ne sum chuval che niakoi administrator na server bil toi server za bazi danni ili web server ili internet server koito ne se gasi primerno pone 6 meseca makar che ima takiva i s po 4 g da si e overclocknal procesora nai malkoto niama da smee kato si ima v predvid kakvi zagubi shte donese na firmata v koiato raboti tazi proba!!!!




  18. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #15

    Проблем с Windows ME

    E,то 2000 само за тва става,но ми е много чудно,защо домашни потребители са с 2000-аз достатъчно го гледам по цял ден,камо ли и в нас.

    Както казват някои:98SE rules.




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 16:21
  2. Windows XP SP3 проблем
    От black_knight във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 12-01-10, 14:05
  3. Проблем с Windows 7
    От novamen във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 05-10-09, 16:06
  4. Проблем с Windows
    От blue_ във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 04-12-05, 19:18
  5. Проблем с Windows XP
    От P_o_l_i_c_E във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 06-03-04, 04:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе