Резултати от 1 до 14 от общо 14

Windows XP SP3 проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    30
    #1

    Windows XP SP3 проблем

    Имам инсталиран Windows XP SP3 на HDD Seagate ST380011A проглема се състои в това че Windows не може да се включи стига до mup.sys и след което се рестартира машината опитах да стартирам в Safe mode но пак стига до mup.sys след което се рестартира При опит да възтановя системата с инсталационнен диск Windows XP на recovery console на fixboot ми дава че системата е ntfs и fixboot няма достъп а директорите на които е разделен хардиска C:\ D:\ E:\ ми дава че пътят до тях е невалиден Не ми дава да се преинсталира Windows без да се форматира целия хард хардиска е 80Gb цялата информация си е на него обаче не може да се стартира Windows XP проглема е че не искам да форматирам нищо информацията на хардиска ми трябва а нямам достъп до директорите закачих харда на друго ПЦ Windows сканира HDD лоши сектори няма но никаде не може да се появи сами хард диск че го има закачен и немога да сваля информацията от HDD Идеи и мнения как да стартирам windows и да ползвам информацията на HDD или поне да извлеча информацията от HDD

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #2

    Re:Windows XP SP3 проглем

    Оопитаи с някое LiveCD.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    30
    #3

    Re:Windows XP SP3 проглем

    Опитах с live cd Tilix 2.1 но не ми дава че мога да чета от hdd информация

  5. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #4

    Re:Windows XP SP3 проглем


  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #5

    Re:Windows XP SP3 проглем

    Опитай с Hiren's BootCD. Последната версия е 10.0. Има я за теглене тук и там. От версия 9.8 мисля насам имат Mini XP като опция в самото начало, при което ти зарежда мини live версия на XP, даже мисля със SP3. Та това нещо при мен вижда NTFS дялове, USB устройства, както и заржда мрежа (трябва да се стартира Network от десктопа първо). По този начин аз съм вадил информация от физически прецакан диск, който поради лоши сектори не може да зареди Windows.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re:Windows XP SP3 проблем

    последната версия на Хирен вече е 10.1

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    30
    #7

    Re:Windows XP SP3 проблем

    Цитат Първоначално публикувано от periel
    http://philka.ru/forum/index.php?showtopic=23762 < от къде да изтегля това Ieshua's Live-CD 3.14


  10. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #8

    Re:Windows XP SP3 проблем

    Пробвай с това: Winternal's ERD Commander 2007

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #9

    Re:Windows XP SP3 проблем

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    последната версия на Хирен вече е 10.1
    Вярно, ето и два линка:
    http://hotfile.com/dl/18271170/551c3...v10.1.rar.html
    http://netload.in/dateiBGHgTA1nmA/Hi..._v10.1.rar.htm

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    30
    #10

    Re:Windows XP SP3 проблем

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    последната версия на Хирен вече е 10.1
    с Hiren's BootCD ми показва че директорите или пътя до фаила не е валиден
    обаче стана и хардуерен докато разкачвах хардиска по невнимание обърнах буксата на захранването на хардиска и компютъра изгасна остана да свети контролната лампа сега като вкюлча комютъра без хардиск работи като закача закача захранването на хардиска изгасва? Сигорно е нещо малко но незнам кое точно е? Как да поправя хардиска и да си извлеча информацията от HDD ако купя същия хардиск и сменя плочите дали ще си извлеча информацията?

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #11

    Re:Windows XP SP3 проблем

    Цитат Първоначално публикувано от black_knight
    с Hiren's BootCD ми показва че директорите или пътя до фаила не е валиден
    обаче стана и хардуерен докато разкачвах хардиска по невнимание обърнах буксата на захранването на хардиска и компютъра изгасна остана да свети контролната лампа сега като вкюлча комютъра без хардиск работи като закача закача захранването на хардиска изгасва? Сигорно е нещо малко но незнам кое точно е? Как да поправя хардиска и да си извлеча информацията от HDD ако купя същия хардиск и сменя плочите дали ще си извлеча информацията?
    За всички директории и файлове ли ти показва пътя невалиден? Или само до тези, които ти трябват?
    Значи, на същият Hiren BootCD като заредиш mini XP, има един куп програмки за възстановяване на изтрити файлове и дялове, пробвай с тях. Те всичките сканират, което отнема време, но може и да изскочи нещо. Като ти отвори Program Launcher, иди на Menu > Recovery

    Що се отнася до хардуерният проблем - вероятно е да си повредил нещо по платката на диска и сега окъсява 5-те или 12-те волта, когато го закачиш и защитата на захранването сработва. Не мисля, че ще успееш да го пуснеш този диск повече.
    Но както каза, ако намериш абсолютно същият модел, можеш да вземеш здравата електроника от него и да го подкараш, стига да не е повреден самият шпиндел на плочите. Ама при всички случаи ще опреш пак до по-горният проблем с невалидния път до файла.

    И накрая, без да се засягаш, но щом си успял да обърнеш куплунга на захранването, моят съвет е да спреш до тук с опитите. Явно данните ти са достатъчно важни, та мислиш да купуваш друг диск. По-добре не си прецаквай повече шансовете, каквито и да са те, и се обърни към някой с повече опит. Мисля, гледах тук една друга тема с контакти на фирми и хора, които правят възстановяване на данни на професионално ниво.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #12

    Re:Windows XP SP3 проблем

    Ако информацията ти е наистина важна, занеси го при професионалисти докато все още може да се възстанови!!!

  16. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #13

    Re:Windows XP SP3 проблем

    На мен ми е чудно как си успял да обърнеш буксата все пак е доракоустойчива?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    30
    #14

    Re:Windows XP SP3 проблем

    Ако разменя елекртониката с този модел http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=356/ Код на производителя: ST380215A на seagate barracuda 7200.7 st380011a ще тръгне ли хардиска seagate barracuda 7200.7

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 16:21
  2. Проблем с Windows 7
    От novamen във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 05-10-09, 16:06
  3. Проблем с Windows
    От blue_ във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 04-12-05, 19:18
  4. Проблем с Windows XP
    От P_o_l_i_c_E във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 06-03-04, 04:00
  5. Проблем с Windows ME
    От Pitar K във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 05-09-01, 20:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе