Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Пекарския дебат: Nero или Roxio?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    125
    #1

    Пекарския дебат: Nero или Roxio?

    Здравейте!

    Знам, че темата е дъвкана много (може би прекалено), но бихте ли споделили аргументирани мнения по въпроса кой е по-добрият пекар? Аз лично съм пробвал и Nero, и Roxio Easy CD Creator, че даже и NTI CD Maker 6, но така и не мога категорично да кажа кой е най-добър. Проблеми съм виждал и с трите (съвсем нормално), но все пак е интересно да се чуят (отново) различни гледни точки, включително от хора тествали Неро 6...

    Лично на мен, като че ли най-ми допада интерфейса на Easy CD Creator (още не съм сложил 6), но пък ми правеше редовно Buffer Underrun и се отказах (като настроих някоко пъти регистъра, преинсталирах и хвърлих няколко CD-та). Иначе беше добре... [:D]

    Чух (и странната мълва) че Easy CD Creator 6 имал някакъв проблем с бавноскоростни записвачки, но само когато печеш от второ CD - не прави автоматично буфер на твърдия диск. Цялата работа ми е силно съмнителна, защото ако е така, то проблемът би трябвало да е предимно за бързите записвачки, които уж нямали проблем... Както вече казах - мълва (но все пак лично от двама препатили)...

    В момента ползвам NTI CD Maker 6 и като правя музикални дискове малко се тормозя защото плеъра му е гаден, не обновява списъците с файлове, общо взето бели кахъри докато не се съберат повечко... Най-големия проблем ми е скапаната система за проверка на диска след запис - на няколко пъти ми дава, че е сбъркан, тествам го побитово - всичко си е ОК (добре, че не си хвърлях дисковете, отначало му вярвах)...

    И един съвсем конкретен въпрос: каква е разликата между Nero Express (дойде ми със записвачката) и Nero Burning ROM? Разбрах, че основните функции ги има и кратката версия, но кои са пропуснати?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Пекарския дебат: Nero или Roxio?

    Аз много пъти съм казвал. Слагаш си и двете. И неторо и цд креатора.

  4. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #3

    Пекарския дебат: Nero или Roxio?

    Easy CD Creator е класи над Neroto, но аз ползвам и двете програми.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #4

    Пекарския дебат: Nero или Roxio?

    "Padus Disk Juggler, CloneCD, Alchohol 120%

    ...

    Nero и Roxio sux.."



    ПССЕ (Площад Славейков'с Сертифайд Експерт)

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    256
    #5

    Пекарския дебат: Nero или Roxio?

    Слон СиДито и Алкохола са просто друга категория - "Дискове копираме всякакви, защити ни не пречат"



    Аз съм на Неро 5.5.10.0, но ще го махам.

    Мразя лигави и лъжещи програми!

    ====================

    Затова махнах Уйндоус Медиа плейър. Като види DivX (Xvid, 3ivX) филм, ходи до микромекия сайт, и вместо да каже човешки: Филма е за кодек едикойси, качи си кодека и гледай - той ми мише, че имало някаква грешка! Аре сиктир!



    Та: Нерото неще да прави сесии на диск, почнат с Адаптек, и Адаптека неще върху Неро. ПРОСТО НЕ ЩАТ, обаче лъжат, че не може!



    А то може! Например с Drop To CD. Ако внимаваш къде слагаш чавки, стаерите сесии не се губят.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #6

    Пекарския дебат: Nero или Roxio?

    Значи на Nero-то има една много яка функция да ти дърпа ID3 таговете от MP3 и да ти прави обложките автоматично без да пишеш нищо.

    Та въпроса ми е има ли такова нещо и в Easy CD Creator ? За NTI CD Maker 6 съм сигурен че няма.

    Само дето първата версия на Nero 6 (мисля беше 6.0.0.0) е много зле и май заради нея ми се скапваха дискове, мисля че последната вече няма проблеми, но не съм сигурен. Затова сега съм с 5.5.10.35.

    А за тези програми като CloneCD съм много скептично настроен. Пример идва ми диск със защита да кажем SAFEDISK 2 и таз ми ти програмка почва да ми копира с супер скоростта от 500-600 кб/с като уж има интелигентно сканиране за бед сектори на диска, ама той и диска е малко надран и резултата е че image-a не ще да се чете.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #7

    Пекарския дебат: Nero или Roxio?

    Only nEro is the best, with 120%- o6te po dobre

    ili ne mojete da si go confignete?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #8

    Пекарския дебат: Nero или Roxio?

    O6te malko za nero - polzvaite versii do 5.x.x.9 ako imate samo CD_RW, novite s DVD poddrujka sa po zle!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #9

    Пекарския дебат: Nero или Roxio?

    Зарежето ги Ahead и Roxio, дето си блъскат програмите в 200-600MB... Padus Disk Juggler r0x my body

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    99
    #10

    Пекарския дебат: Nero или Roxio?

    Дъълго ползвах CD Creator-а, после Nero, сега Juggler-a <font color="red">(докато съм на темата - има ли лекарство за това чудовище?? имам предвид по-нов, че онзи билд .962 май, го нямам - имам ново)</font id="red">.



    Основни аргументи? Creator-a ми провали поне 10-тина диска с разни глупави грешки, недобре поддържан буфер и т.н. Нерото пък се оказа, че някои защитени дискове не ги чете като хората, а и някои image-и е ги записва като хората. Jugglera се е справил във всяка от горе описаните ситуации - изводите... аз си ги направих за мен.



    Вярно, че може да имам нещо като "частен случай", но... си е мой, нали .

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    220
    #11

    Пекарския дебат: Nero или Roxio?

    Твърдо НЕРО! От години го ползвам просто и няма никаква причина да го сменям

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #12

    Пекарския дебат: Nero или Roxio?

    Подкрепа на KingRex. Не ми се е налагало да ползвам нещо друго, освен Nero, досега. Има един юнак в залата (Abobo), който казва, че Nero-то не му познавало някакви дискове... ама не съм го видял с очите си.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    125
    #13

    Пекарския дебат: Nero или Roxio?

    За съжаление много малко аргументирани мнения за едното или другото решение. Оставам с впечатление, че личното отношение доминира пред характеристиките... (все едно да избираш Никон или Канон, Тойота или Хонда,...)

    Моите предпочитания поне засега са за Easy CD Creator - 6-тата версия изглежда много приятно. Специално има чавка за "Buffer underrun prevention" сякаш някой би искал да я махне и да си скапва дисковете (ако има такъв, да вдигне ръка) []. Поне засега всичко е точно, но съм още на 4-тия диск. Какво ми липсва в Easy CD Creator (спрямо NTI CD Maker), като може и да го има, но не съм имал време да си поиграя по менютата:

    * Volume balancing (безценна опция за аудио дискове, заменяща цялата програмка MP3Gain)

    * Проверка на записания диск побитово за грешки и несъотвествия (тя и без това не ми бачка както трябва в NTI, но по принцип много бих я оценил за да знам че диска ми е 100% копие)



    От феновете на Неро не чух нито дума за Неро Експрес (който ми дойде пакетиран със новата записвачка) - някой ползвал ли го е?

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    186
    #14

    Пекарския дебат: Nero или Roxio?

    NERO rulz



    До сега едно скапано CD нямам. За 1 year.


  18. DJ
    DJ е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    622
    #15

    Пекарския дебат: Nero или Roxio?

    Плосто в Нерото има бутон с който се превключва между стандарт и експес - второто е за начинаещи "пекари"!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Roxio CD and DVD Creator
    От kasis във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-06, 17:05
  2. DVD-RW + NERO
    От Tai-Pan във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 08-04-06, 23:31
  3. Nero 5
    От DMAcs във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 25-07-03, 22:25
  4. NERO 6
    От rub във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 18-07-03, 19:15
  5. Win i Nero
    От nniki във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 06-04-03, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе