Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проблем с модем под Windows XP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    338
    #1

    Проблем с модем под Windows XP

    Имам следния проблем с един модем Conexant 56K External под Windows XP. Инсталирам го и бачка перфектно докато изгася компютъра. Когато го пусна отново windows-а не засича модема. Махам драйверите и след няколко дена пак засичам модема и всичко почва от начало. Надявам се някой да има идея защо става това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #2

    Проблем с модем под Windows XP

    значи и аз имам модем с conexant chipset имах същия проблем.Качих си Fix-it utilities пуснах си го и този проблем изчезна

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    725
    #3

    Проблем с модем под Windows XP

    blue_, Преди да включиш компютъра си включи модема! Ако вече си включил компютъра и ти е заредил Windowsa, а не си включил модема си пусни модема и от device manager-a дай "refresh" (scan for hardware changes).



    Ако това не помогне дай повече информация за това кога, как не ти работи модема.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    338
    #4

    Проблем с модем под Windows XP

    Това за пускането на модема преди компа го знам и не е от това. Истината е, че и аз не мога да разбера кога работи модема и кога не. Преди това бачкаше без проблеми. Скапа се от 2-3 месеца когато една колежка седнала да си прави поща. От тогава не мога да го оправя. Преинсталирах Wimdows-а няколко пъти но без ефект. Помислих, че е вирус или някакво шпионче, но и това не е. Повече идеи нямам. Ще пробвам с това Fix-it utilities, но не вярвам да помогне.



    //edit

    <font color="red">Нямам проблем със серийния порт. Сигурен съм понеже понякога модема ми бачка.

    По принцип си държа модема включен, но не винаги. Понякога, когато ми прави мизерии го спирам и пускам или даже рестартирам Windows-а. Но проблема, който го имам в момента не се влияе от това.



    Давайте други идеи, защото аз се изчерпах.</font id="red">

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #5

    Проблем с модем под Windows XP

    Да не ти прави проблем серийният порт?

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    212
    #6

    Проблем с модем под Windows XP

    пробвал ли си преди да пуснеш компютъра да рестартираш модема и въобще държиш ли го постоянно включен

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #7

    Проблем с модем под Windows XP

    Виждал съм същия проблем и нямам логическо обяснение за него, но общото в случая е <font color="orange">Conexant 56K External </font id="orange">и <font color="orange">Windows XP</font id="orange">. През едни дни няма проблем през други има. Обикновенно решавам въпроса с Add new modem, като след откриването му се отказвам от инсталация на нов модем и по този начин детеква порта на модема. Разбира се това не е приемливо решение на въпроса, но все пак е някакво решение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с кабелен модем?
    От silverfox във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 02-04-05, 11:47
  2. проблем с WinXP SP2 и модем
    От badboy във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 27-05-04, 00:37
  3. Windows 2000 и външен модем
    От varbancho във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 09-04-03, 00:22
  4. Проблем с лаптоп и модем
    От Cko във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 28-11-02, 20:56
  5. Проблем с USB модем
    От Alex52 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 24-11-01, 13:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе