Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 35

Windows XP проблем! Помогнете

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    8
    #1

    Windows XP проблем! Помогнете

    Хора помогнете от известно време ХР-то се сбъгна нещо: когато се опитам да да дам върху някоя папка или шорткът менюто с десния бутон на мишката започва някакво бясно изчакване та чак нервите ме хващат, след около десетина секунди менюто пада, след това ако дам върху друга папка всичко е наред - изчакването го няма, докато не пусна някоя програма или игра, след това се повтаря същото.

    Същото става и като се опитам да трия някой фаил.



    Незнам от къде ми дойде това на главата може би някоя инсталация ми се е набъркала в регистрите или незнам ..., някой има ли идея как да я оравя тази боза или ще трябва да преинсталирам[V]

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    125
    #2

    Windows XP проблем! Помогнете

    Не знам какво си правил, но ето някои елементарни идеи: Ctrl+Alt+Del и погледни дали някой процес не ти дърпа всичките ресурси. Пусни Norton Systemworks и Ad-Aware да проверят общото състояние на системата и наличието на spyware. Виж колко памет и процесорно време се ползват в моментите, когато чувстваш забавянето...



    И накрая моя личен опит - компютърът ми с WinXP се бавеше колкото твоя, защото скапан видеодрайвер показваше, че видеокартата поддържа разрешаваща способност и цвят, които не бяха по възможностите и. Аз бях включил точно на тях и процесора си хабеше цялото време да помага на видеокартата. След като установих проблема, обнових драйвера и всичко си е наред.



    Успех!

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Windows XP проблем! Помогнете

    Точно вчера се сблъсках с подобен странен проблем. Забелязах (в Task Manager), че ту Explorer, ту WinRAR ми дърпат 100% от ресурсите на РС-то, разинсталирах WinRAR и сега компа пак си работи нормално...адски странно и необяснимо за мен - пробвай го и ти []

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #4

    Windows XP проблем! Помогнете

    При мен от сума ти време има такъв проблем и аз си преинсталирам като малоумна. Кликвам върху някоя папка с десен бутон за properties и чакам по сума ти време да ми отвори. същото се получава и понякога, когато трия нещо. Копютърът ми е 2GHz процесор и 512 DDR Ram и трябва да е фъркотевица[], а то работи по зле от процесор на 366...Вече ми минават идеи да махам това XP, но не знам какво да сложа. Обаче да ви кажа честно - адски ме изнервя това чакане. А когато компютърът "увисне" в процесите виждам, че ресурсите ми се "ядат" от IE...Давайте съвети, че го хвърлям през балкона гадния компютър...[!][}][!]

  6. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #5

    Windows XP проблем! Помогнете

    <font color="orange">DK: Мнeнието е в нарушение с правилата на форума</font id="orange">

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,053
    #6

    Windows XP проблем! Помогнете

    <off/>

    Sunny, ни го фърляй... ще дойда да ти го изнеса културно... :РРР

    </topic>

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #7

    Windows XP проблем! Помогнете

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Сложи си 2к или Линукс ) или пък ползвай Опера,Мозила или нещо от сорта.



    <div align="right">Originally posted by BAD_BOBIK*-*14/01/2004*:* 19:15:20</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Bad_Bobik, ти се шегуваш, ама на мен ми се реве[]Проблема със забиването на IE ще го реша вероятно с Opera, но проблема с бавенето как да го оправя..that's the question...

    Dockera...чакай под балкона[][:D][]

  10. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #8

    Windows XP проблем! Помогнете

    Ами пробвай със следните няколко програмки : 1. AdAware 2. F-Prot 3.От www.sysinternals.com дърпаш процес експлорер, ауторънс и тцп виеу. Виж кво са зарежда, що са зарежда и трябва ли да са зарежда.А ако много държиш на IE сложи MyIE доста е леко макар, че пак ползва експлорер.[^]

    EDIT :

    Ако и туй не помогне са обади на Dockera .Той културно ша го изнесе и продаде и изпии после (пак може и да не го изпии )[:P]

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    8
    #9

    Windows XP проблем! Помогнете

    Пичове, пробвал съм всичко от гореупоменатите - не е от това.

    Sunny ти поне виждаш че ИЕ ти яде ресурсите, докато при мен всичко си е на пръв (и втори ктр+алт+дел) поглед нормално ама ...

    Благодаря все пак за предложенията, ако някой се сети нещо да пише тука !!![?]

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    256
    #10

    Windows XP проблем! Помогнете

    Понякога причината е претрупано контекстно меню за дясно цъкане.

    например, имаш 2 архиватора. И антивируса като застане пред тях, първо той да провери какво ще поглеждат разните DLL-ли...



    Та: разтовари дясното меню, и особено ако имащ други архиватор, освен WinRAR - махай ги!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #11

    Windows XP проблем! Помогнете

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Пичове, пробвал съм всичко от гореупоменатите - не е от това.

    Sunny ти поне виждаш че ИЕ ти яде ресурсите, докато при мен всичко си е на пръв (и втори ктр+алт+дел) поглед нормално ама ...

    Благодаря все пак за предложенията, ако някой се сети нещо да пише тука !!![?]



    <div align="right">Originally posted by Camelot*-*14/01/2004*:* 20:10:17</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Когато IE ми яде ресурсите, тогава тотално забива компютъра заради explorera.

    Аз говоря за абсолютно същия проблем като твоя. Даже вече word-a ми се отваря за около 1 минута, а функцията paste за около 40 секунди. И като се прибави и забавянето при десен бутон на папките и триене - просто е нетърпимо мъчение и изпитание за нержната система да се използва този компютър.

    Имам само winrar, никакви други архиватори.



    Camelot, съжалявам, че така ти се намесвам в темата, но не ми се иска да пускам още една, защото явно имаме един и същ проблем.

    Повече няма да пиша - само ще чета. Дано някой се сети от какво може да бъде...ще бъде щедро почерпен[:D]

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #12

    Windows XP проблем! Помогнете

    Camelot ако искаш можеш да пробваш нещо, което на мен ми помогна за доста по-бързата работа на компютъра. От start менюто влез в programs - strat up и изтрий всичко оттам. При мен всичко почна да се отваря със светкавична бързина.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    125
    #13

    Windows XP проблем! Помогнете

    Ако става въпрос за настройки на самозареждащи се програми, не е лошо да погледнеш също в

    Start --> Run --> msconfig --> Startup

    Може би там има някой изверг, който ти дърпа ресурсите... По-лесния начин за достъп до същото място е чрез програмката System Mechanic (прави и други полезни неща, но те стават и с Norton Systemworks).


  17. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    163
    #14

    Windows XP проблем! Помогнете

    Значи слънчице, да не си правила скоро някакъв ъпдейт на Уин-а, че нали помниш имаше една темичка отворена тука за един ъпдейт на уин-а от втория сервайс пак дет ти ги прави такива мизерии и не треаше да се качва. Поне доколкот си спомням че аз по принцип не ги разбирам нещата и не знам...

  18. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #15

    Windows XP проблем! Помогнете

    Имаше един упдейт който правеше подобни мизерии ама да се чакапо 40 секунди на 2ГХз ... аз на 400МХз чаках по 10 преди да го деинсталирам според мен причината е в някой софтуерен продукт които използва ИЕ.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 16:21
  2. Проблем с 5.1 колони помогнете :)
    От Kukareki във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 21-04-05, 09:10
  3. Моля помогнете проблем DVD
    От Cvetoslav във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 28-10-04, 14:26
  4. ПОМОГНЕТЕ. Проблем със звука!!!
    От GENERALAT във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 14-11-03, 21:43
  5. Windows Media Player - ПОМОГНЕТЕ, МОЛЯ!
    От Ghost във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 11-11-01, 01:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе